امروز: شنبه 25 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 تير 1395 - 12:10
ماندگارترین گریه های مستطیل سبز

اتحاد خبر: یورو 2016 شب گذشته به اتمام رسید، مسابقاتی که سوژه‌های پررنگی را از خود بر جا گذاشت، اشک‌های رونالدو در حین مصدومیت و بوفون پس از حذف، این روزها کلیک خورترین تصاویر دنیاست.

اتحاد خبر: یورو 2016 شب گذشته به اتمام رسید، مسابقاتی که سوژه‌های پررنگی را از خود بر جا گذاشت، اشک‌های رونالدو در حین مصدومیت و بوفون پس از حذف، این روزها کلیک خورترین تصاویر دنیاست.

به گزارش ورزش سه، فینال یورو 2016 با برتری پرتغالی‌ها به‌پایان رسید، تیمی که سرگروهش در همان نیمه اول مصدوم شد و به بیرون رفت، اما از شب گذشته تاکنون بیشتر از قهرمانی پرتغالی‌ها، مصدومیت رونالدو، اشک‌هایش و از آن مهم‌تر حمایت‌هایش از بازیکنان در صدر اخبار و تصاویر خبری دنیاست، یک فوق ستاره دریکی از آخرین تورنمنت‌های دوران حرفه آیش درحالی‌که به قهرمانی دل‌بسته است ناگهان خیلی زود مصدوم می‌شود از زمین بیرون می‌رود، فاجعه و یا حماسه؟ پرتغالی‌ها حماسه را انتخاب کردند و اشک‌های کریس رونالدو را چاشنی انگیزه خود کردند و درنهایت توانستند در خانه میزبان بهترین اتفاق ممکن را رقم بزنند.

تصاویر اشک‌های کریس، تنها ثانیه‌هایی پس از مصدومیتش فوتبالی‌های دنیا را منقلب کرد و صفحات اجتماعی و سایت‌های خبری جولان گاه دست‌به‌دست شدن این تصاویر شد، در جامی که پیش از رونالدو، جی جی بوفون پس از حذف در برابر آلمان‌ها، اشک‌های خود را جاری ساخته بود و تصاویرش همچنان که یک قدیس در حال گریه باشد دنیا را منقلب کرده بود.

 

با معروف‌ترین اشک‌های دنیای فوتبال همراه ما باشید:

 

مارادونا با اشک خداحافظی کرد

 

دیگو مارادونا در جام جهانی 90 ایتالیا، تا سال‌ها اخبار حاشیه‌ای دنیای فوتبال را تغذیه کرد، بازی‌های درخشان، از دست دادن قهرمانی با یک پنالتی مشکوک، درآمدن دوپینگ و محرومیت، شایعات فراوان عدم همکاری با مافیای ایتالیایی و ... و درنهایت مارادونا درحالی‌که به دومین قهرمانی پیاپی جام جهانی نرسید و اشک می‌ریخت گفت از دنیای فوتبال خداحافظی کردم. هرچند او بعدها بازگشت.

 

 

باز هم مارادونا و باز هم خداحافظی

 

اما یک بار دیگر مارادونا و بازهم خداحافظی و اشک، اما این بار واقعی، سال‌ها پس از ناکامی در فینال جام جهانی 90، مارادونا در حالی‌که سن و سالش دیگر اجازه بازی به او نمی‌داد با پیراهن تیم بوکاجونیورز آرژانتین از فوتبال خداحافظی کرد.

 


دیوید و اشک‌های حذف ناباورانه

 

یکی از بازی‌های جام جهانی 2002 بین تیم‌های انگلیس و برزیل برگزار شد، دیداری که با کاپیتانی دیوید بکهام نیمه اول را انگلیسی با یک گل به سود خود به‌پایان رساندند و چیزی تا حضور در فینال نمی‌دیدند اما در نیمه دوم برزیلی‌ها به بازی برگشتند و توانستند با دو گل از سد حریف بگذرند، چیپ 40 متری رونالدینیو، بکهام را گریه انداخت.

 

 

خداحافظی در پاریس

 

اما بکهام یک بار دیگر نیز اشک‌های خود را تاریخی کرد، او درحالی‌که سال پایانی بازیگری خود را در پاریس سن ژرمن می‌گذراند، تصمیم گرفت از فوتبال خداحافظی کند، تصمیمی که خیلی‌ها را به ناراحت کرد، این اشک‌های بکهام نشان از تعصب شدید او به فوتبال داشت!

 

 

اشک از دست دادن یکی از اولین جام‌ها

 

کریستین رونالدو یکی از بازیکنانی است که اشک‌هایش در احساسی‌ترین لحظات زندگی وی، جاری می‌شود، اولین تصویر از کریس که با گریه‌هایش قله عکس‌های خبری را فتح کرد پس از حذف در یورو 2004 بود.

 

 

طلسم شکست و دنیا منقلب

 

رونالدو که اولین بار در زمان حضور در منچستر توانست خود را به‌عنوان بهترین بازیکن دنیا مطرح کند چهار سال پیاپی قافیه را به تنها رقیب خود باخت، وقتی او در سال 2013 توانست طلسم را بکشند و به قول خودش برای رسیدن در عنوان بهترین بازیکن دنیا گروه‌های مختلف را شکست دهد پیش از فریاد معروف خود در سالن محل برگزاری رقابت‌ها، با اشک‌های خود تمام دنیا را منقلب کرد.

 

 

ترس از دست دادن یکی از آخرین جام‌ها

 

در میانه‌های نیمه اول بازی فینال یورو 2016، یکی از بهترین‌های دنیا که برای رسیدن به چهارمین عنوان بهترین بازیکن سال نیاز به کاپ قهرمانی یورو داشت، مصدوم شد، مصدومیتی که درنهایت به بهترین شکل ممکن تهدید را به فرصت تبدیل کرد، در ساعات گذشته تصاویر مربوط به اشک‌های رونالدو پربازدیدترین تصاویر خبری دنیا شده است.

 

 

توپ طلای افتخاری و اشک‌های پیرمرد

 

در مراسم انتخاب بهترین‌های فوتبال دنیا در سال 2013 اسطوره فوتبال دنیا، پله، توپ طلای افتخاری را از رئیس وقت فدراسیون فوتبال دنیا دریافت کرد، پله هنگامی‌ که مورد تقدیر قرار گرفت شروع به اشک ریختن کرد.

 


اسطوره جاودانه‌تر شد

 

بازی تیم‌های ایتالیا و آلمان در یورو 2016 به ضربات پنالتی کشیده شد، جی جی بوفون که در این جام نیز مانند همه دوران بازی بازیگری خود درخشید وظیفه خود را در مهار ضربات پنالتی به بهترین شکل ایفا کرد اما درنهایت این ایتالیا بود که تیم بازنده میدان نام گرفت و کاپیتان ماندگار این تیم با همان شوری که به خواندن سرود ملی می‌پرداخت، گریه کرد، گریه‌ای که اسطوره خوش‌تیپ ایتالیایی را جاودانه‌تر کرد.

 

 

ایکر مقدس دیگر پادشاه نیست؟


ایکر کاسیاس که پس از سال‌ها پادشاهی در فوتبال اسپانیا تصمیم گرفت دیگر در رئال نباشد این‌گونه در مصاحبه مطبوعاتی خود اشک ریخت، ایکر مقدس که نامش با مادریدی‌ها عجین شده بود و به‌نوعی سمبل اسپانیایی‌ها برای رویارویی با باسکی‌ها مطرح بود بعد از سال‌ها، از مادرید خارج شد و به پورتو پرتغال پیوست.

 

 

زیزو هم اشک می‌ریزد؟

 

کوه یخی فوتبال دنیا دو بار احساسی‌ترین اتفاق ممکن است را شکل داد، اولین بار زمانی که در فینال جام جهانی حق مدافع ایتالیایی را کف دستش گذاشت و بار دوم خداحافظی از دنیای فوتبال با پیراهن تیم رئال مادرید.

 

 

کاپیتان متعصب به‌سوی درب خروجی

 

خداحافظی همیشه برای فوق ستاره‌ها دردناک بوده است، فرقی هم نمی‌کند از دنیای فوتبال باشد و یا تیمی که سمبل آن محسوب می‌شوند، ژاوی نیز بعد از تصمیم برای پایان دوران بازی خود در بارسا، در کنفرانس مطبوعاتی خود این‌گونه به گریه واداشته شد. او پس از وداع با بارسلون به دوحه قطر رفت!

 

 

گریه برای پیروز نشدن

 

برزیلی‌ها که میزبان جام جهانی 2014 را برعهده داشتند به دنبال دومین قهرمانی با فیل بزرگ بودند هر چند این اتفاق نیفتاد اما نیمار پس از تساوی در بازی این تیم برابر مکزیک این‌گونه به ابراز احساسات پرداخت، شاید اگر او می‌دانست قرار است در برابر آلمان، تحقیر شوند به خاطر یک تساوی این‌طور اشک نمی‌ریخت!

 


مصدومیت وحشتناک

 

نیمار مهم‌ترین مهره و به‌نوعی سمبل برزیلی‌ها در جام جهانی اخیر محسوب می‌شد، وی که امید اصلی هواداران این تی برای رسیدن به جام بود در بازی برابر کلمبیا به‌شدت مصدوم شد، مصدومیتی که بدون شک مهم‌ترین ضربه بر پیکره تیم ملی برزیل بود.

 

 

اشک‌هایی برای جبران هفت گل خورده

 

برزیلی‌ها در بازی نیمه‌نهایی جام جهانی شکست سنگینی را در برابر آلمان‌ها متحمل می‌شوند، آنها درحالی‌که رهبری خط دفاع خود را به داوید لوئیز سپرده بودند هفت بار دروازه خود را در برابر این تیم بازشده دیدند و پس‌ازآن بود که لوئیز این‌گونه به ابراز احساسات پرداخت.

 

 

دندان خرگوشی غمگین

 

حتی اگر رونالدینیو باشید و همیشه با حرکات تکنیکی خود دنیا را به شادمانی واداشته باشید گاهی اوقات مقهور روی تلخ و یا احساسی فوتبال می‌شوید و این‌گونه اشک می‌ریزید.

 

 

محبوب‌ها هم می‌گریند

 

آندره پیرلوی محبوب که سال‌های با بازی‌های خود طرفداران فوتبال در دنیا را سرخوش می‌کرد پس از شکست در فینال رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا به این ترتیب ابراز احساسات کرد، وی سال‌ها برای میلانی‌ها جنگید و سپس به یوونتوس رفت و آنجا هم درخشید، پیرلو از ایتالیا عازم فوتبال آمریکا شد.

 

 

ناآرامی برای ترس از مصدومیت

 

حدوداً یک ماه پیش و در فینال جام حذفی اسپانیا لوئیز سوارز دچار مصدومیتی خطرناک شد، وی به همین دلیل مجبور به زمین‌بازی شد اما آن‌قدر از این اتفاق ترسیده بود که تقریباً کسی نمی‌توانست وی را آرام کند.

 

 

اشک‌های کودکانه آقای حاشیه

 

ایتالیا در فینال جام ملت‌های اروپا 2012 در برابر اسپانیای در اوج تحقیر شد و با 4 گل بازی و البته جام قهرمانی را واگذار کرد، ماریو بالوتلی پرحاشیه نیز این طور به‌مانند یک کودک اشک‌های خود را تقدیم عکاسان حاضر کرد.

 

 

ادامه ناکامی در فوتبال ملی

 

حتی لیونل مسی تقریباً بی‌تفاوت هم می‌تواند در فوتبال بگرید، او که به همراه آرژانتینی‌ها به فینال کوپا آمریکا رسید در نهایت نتوانست جام را از آن خود کند و به ناکامی‌های ملی خود پایان دهد، اتفاقی که باعث شد او عنوان کند از بازی‌های ملی خداحافظی کرده است.

 


... و فوتبال ایران

 

البته در فوتبال ایران و خصوصاً در بازی‌های ملی نیز بارها اتفاق افتاد که بازیکنان پس از اتفاقات مختلف با اشک‌های خود مردم ایران را منقلب کردند که تصمیم گرفتیم در آن ورود نکنیم و به نمایندگی از همه ابراز احساسات مربوط به فوتبال ایران، از سه تصویر نام ببریم.

 

تیم ملی ایران در جام جهانی فرانسه در برابر آمریکا قرار می‌گیرد و موفق می‌شود این تیم را شکست دهد، حمید استیلی در این بازی توانست گل قرن را به‌دست بیاورد، او پس از گل زنی آن‌قدر خوشحال بود که از خنده و گریه خود در یک زمان رونمایی کرد.

 

 

پس از شکست تیم ملی در بازی پایانی خود در جام جهانی برزیل آندو تیموریان همان طور که می بینیم به ابراز احساسات پرداخت.

 

 

سرمربی تیم ملی کره جنوبی که در بازی مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا 96 انتظار شکست را در برابر ایران نداشت، 6 بار دروازه خود را باز شده، او پس از این اتفاق چاره ای جز اشک ریختن نداشت.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • منطقه آزاد، بوشهر را به مرکز صادرات به کشورهای قطر و کویت تبدیل می‌کند/ تشریح کارکردهای خاص منطقه آزاد بوشهر
 • اجرای منطقه آزاد بوشهر تاثیری بر قیمت زمین و مسکن نخواهد داشت/ تفاوت های هفت منطقه آزاد جدید با مناطق آزاد قبلی
 • منطقه آزاد نرخ اشتغال را افزایش می دهد/ تشریح محدوده منطقه آزاد بوشهر
 • تجلیل شهردار خارگ از همراهی و همدلی همسران و خانواده های پرسنل شهرداری
 • پارلمان شهری مطلوب / پارلمان شهری مخرب
 • شماره جدید هفته نامه اتحاد جنوب منتشر شد
 • بیمارستان مهر برازجان به عنوان دستگاه برتر انتخاب شد+تصویر
 • منطقه آزاد باعث توسعه تولید و کاهش بیکاری می شود/ زیرساخت های منطقه ویژه بوشهر در اختیار منطقه آزاد
 • طنز/ کُنجیر (11)
 • محدود شدن آتش در کوه های باغ تاج دشتستان / احتمال زیاد مهار آتش تا امروز
 • محدودیت های جدید تردد به استان در پایان هفته جاری به مناسبت عید فطر
 • انتصاب مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر
 • یک بام و دو هوای سیاست جمعیتی
 • عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز1400/02/19
 • انتصاب مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر
 • .: معلم حدود 8 ساعت قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 13 ساعت قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری 1 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 2 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 3 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...
 • .: هوای هنر حدود 4 روز قبل گفت: ما بودیم قدر نشناسی ...
 • .: سعدآباد حدود 4 روز قبل گفت: دوست داری همه ی ...
 • .: دنیا دیده حدود 4 روز قبل گفت: شهدالّله ا: تاکنون متنی ...
 • .: آیداانگالی حدود 4 روز قبل گفت: دوردبراقای طحانیان عزیزمن درست ...
 • .: کور سوی امید حدود 5 روز قبل گفت: سلام امیدوارم بجای هشت ...