امروز: جمعه 25 خرداد 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 17 خرداد 1403 - 09:29

اتحادخبر: در این مطلب، بامزه‌ترین حیوانات جهان را معرفی می‌کنیم. البته مسلم است که چنین فهرستی بیشتر مبتنی بر ذوق و سلیقه است تا یک مبنای علمی محکم! اما اگر چهرۀ این حیوانات را ببینید احتمالا تایید می‌کنید که واقعا بامزه و بانمک هستند.

 

اتحادخبر: در این مطلب، بامزه‌ترین حیوانات جهان را معرفی می‌کنیم. البته مسلم است که چنین فهرستی بیشتر مبتنی بر ذوق و سلیقه است تا یک مبنای علمی محکم! اما اگر چهرۀ این حیوانات را ببینید احتمالا تایید می‌کنید که واقعا بامزه و بانمک هستند.

فرادید نوشت : بامزه‌ترین حیوانات جهان واکنش‌های قدرتمندی را در بسیاری از ما ایجاد می‌کنند: چهره‌های ستودنی، چشمان درشت پرشور و ویژگی‌های ظریف صورت آن‌ها به راستی می‌تواند ما را شیفته کند. دانشمندان گمان می‌کنند وقتی ما مجموعه‌ای از ویژگی‌های صورت و بدن را می‌بینیم که معمولاً در نوزادان انسان دیده‌ایم، یک واکنش مراقبتی در ما ایجاد می‌شود. 

پس تعجبی ندارد که عکس‌ها و ویدیوهای زیباترین و بامزه‌ترین حیوانات سال ۲۰۲۴ به کمپین‌های تبلیغاتی راه پیدا کرده‌اند، آرمان‌های خاصی را تبلیغ می‌کنند و در رسانه‌های اجتماعی پربازدید می‌شوند. 

در ادامه، بامزه‌ترین حیوانات جهان را معرفی می‌کنیم. این فهرست بیشتر بر مبنای غریزه است تا مبانی علمی محکم!

 

۱. روباه صحرا

تصاویر «بانمک‌ترین» حیوانات جهان؛ وحشی‌هایی که دل می‌برند!

روباره صحرا، کوچک‌ترین گونه‌ی روباه زمین و بومی بیابان‌های شمال آفریقا است. مشخص‌ترین ویژگی این روباه، یعنی گوش‌های فوق‌العاده بزرگ او را بامزه کرده است. 

آن‌ها در لانه‌هایی در اعماق شن‌ها زندگی می‌کنند و فقط شب‌ها برای شکار بیرون می‌آیند تا از گرمای شدید روز در امان باشند. این گوش‌ها بی‌دلیل بزرگ نیستند: گرما را به اطراف پراکنده می‌کنند تا روباه صحرا را خنک نگه دارند. 

۲ - پنگوئن آدلی

تصاویر «بانمک‌ترین» حیوانات جهان؛ وحشی‌هایی که دل می‌برند!

پنگوئن آدلی که در قطب جنوب یافت می‌شود به شکل غیرقابل‌انکاری بامزه است. شاید باورتان نشود اما این پنگوئن یکی از خشن‌ترین شکارچیان میان پنگوئن‌هاست. این پنگوئن می‌تواند کاملاً تهاجمی باشد و در برابر شکارچیان بسیار بزرگتر از خودش (حتی انسانها) که بیش از حد به او نزدیک شدند، مقابله کند. آن‌ها شناگران ماهری هم هستند و می‌توانند هنگام شکار با سرعت ۱۴ کیلومتر در ساعت در آب شنا کنند. 

نام این گونه برگرفته از کاشف فرانسوی قطب جنوب، ژول دومون داورویل است که پس از کشف این پنگوئن، نام همسرش آدل را روی آن‌ها گذاشت. 

۳- گربه خال زنگاری

تصاویر «بانمک‌ترین» حیوانات جهان؛ وحشی‌هایی که دل می‌برند!

یکی از کوچکترین گونه‌های گربه‌ی جهان یکی از زیباترین گربه‌ها نیز هست. مانند گربه‌ی معروف شرک ۲ (Puss in boots) که با چشمان زیبا و مظلومش دل همه را به دست می‌آورد، مقاومت در برابر این گربه‌سان زیبا نیز بسیار دشوار است. 

به طور متوسط، گربه خال زنگاری حدود ۱ کیلوگرم وزن و ۵۰ سانتیمتر طول دارد که از بیشتر گربه‌های خانگی کوچکتر است. 

تشخیص این گربه بسیار سخت است چون ترجیح می‌دهد در جنگل‌های انبوه هند، سریلانکا و مناطق کوچک نپال پنهان شود. در سال‌های اخیر، تعداد آن‌ها به دلیل از دست دادن زیستگاهشان کاهش یافته است. 

۴ - پاندای غول‌پیکر

تصاویر «بانمک‌ترین» حیوانات جهان؛ وحشی‌هایی که دل می‌برند!

پاندای غول‌پیکر که در مرکز چین یافت می‌شود، نه تنها نمونه‌ی بارزی از تلاش‌های موفقیت‌آمیز در امر حفاظت از حیات‌وحش است، بلکه به خاطر بامزه بودن هم معروف شده است. بدن بزرگ و بغل‌کردنی و ذات دست و پا چلفتی آن‌ها، ما را مجذوب و عاشق آن‌ها کرده است. 

با وجود این که پانداهای غول‌پیکر در رده‌ی خرس‌ها طبقه‌بندی شدند، رژیم غذایی آن‌ها عمدتاً از بامبو تشکیل شده است. آن‌ها می‌توانند بیش از ۳۵ کیلوگرم بامبو در روز بخورند. این رژیم به این معناست که آن‌ها معمولاً تا ۴۰ بار در روز مدفوع می‌کنند! 

علاوه بر بامزه بودن، آن‌ها کوهنوردان چیره‌دستی هم هستند، چون یک انگشت شست کاذب در هر پنجه دارند که در واقع یک استخوان مچ دست بزرگ‌شده است. 

۵ - کوئوکا

تصاویر «بانمک‌ترین» حیوانات جهان؛ وحشی‌هایی که دل می‌برند!

اگرچه این موجودات که فقط در جزیره روتنِست در سواحل استرالیای غربی یافت می‌شوند، شبیه جوندگان به نظر می‌رسند، اما ارتباط نزدیکی با کانگوروها دارند. این کیسه‌دار شب‌زی بامزه، بچه‌هایش را در کیسه‌هایی مانند پسرعموهای بزرگ‌تر خود حمل می‌کند. 

آن‌ها به اندازه یک گربه خانگی هستند و مهارت بسیار زیادی در بالا رفتن از درختان برای تغذیه از برگ‌های مورد علاقه‌شان دارند. 

جای تعجب نیست که این حیوان بامزه به خاطر لبخند به ظاهر دائمی و شخصیت مهربانش به عنوان شادترین حیوان روی کره زمین شناخته می‌شود. 

۶ - گالاگو

تصاویر «بانمک‌ترین» حیوانات جهان؛ وحشی‌هایی که دل می‌برند!

گالاگو که به نوزاد بوته‌ای هم معروف است (چون گریه‌هایش شبیه نوزاد انسان است)، حیوانی همه‌چیزخوار است که میوه‌ها و حشرات را می‌خورد و بیشتر وقتش را روی درختان می‌گذراند. چشمان درشت گالاگو به او کمک می‌کند در تاریکی ببیند و دلیل اصلی بامزه بودنش همین چشم‌هاست. 

گالاگوها می‌توانند گوش‌هایشان را به طور مستقل حرکت دهند تا طعمه را پیدا کنند و از ارتفاع پنج متری بپرند. 

۷ – بادپر شکری

تصاویر «بانمک‌ترین» حیوانات جهان؛ وحشی‌هایی که دل می‌برند!

بادپر شکری گونه‌ای از پوسوم یا صاریغ است که می‌تواند فواصل نسبتاً طولانی را بپرد. این حیوان کوچک دوست دارد غذاهای شیرین مانند شیره و شهد گل بخورد و ترجیح می‌دهد در ارتفاعات بالای زمین در سایبان درختان زندگی کند تا از خطراتی که زیر آن نهفته است، دور بماند. 

چشمان درشت این حیوان او را بامزه‌تر کرده، اما در عین حال این چشم‌ها بی‌هدف بزرگ نیستند. از آنجا که این حیوان شب‌زی است، این چشم‌های بزرگ به او کمک می‌کنند در نور کم حرکت کند. 

بادپر شکری موجودی بسیار اجتماعی است و معمولاً در گروه‌هایی با ۴۰ هم‌نوع دیگر خود زندگی می‌کند. 

۸ - پاندای قرمز

تصاویر «بانمک‌ترین» حیوانات جهان؛ وحشی‌هایی که دل می‌برند!

پاندای قرمز با وجود نامی که دارد، ارتباطی با پانداهای غول‌پیکر ندارد، اما به اندازه آن‌ها بامزه است. عجیب است اما پاندای قرمز در واقع ۵۰ سال پیش از پاندای غول‌پیکر کشف شده است. 

آن‌ها با دم‌های پرپشت قرمز و بزرگ و چهره‌های شیرین خود بسیار شبیه یک خرس عروسکی هستند. با این حال، تشخیص آن‌ها دشوار است: آن‌ها موجودات شب‌زی هستند و شب‌ها در قلمرو خود کاوش می‌کنند. 

پانداهای قرمز در مناطق کوهستانی آسیا زندگی می‌کنند و میان درختان پنهان می‌شوند و نیمی از عمر خود را در خواب می‌گذرانند. آن‌ها مانند پاندای غول‌پیکر بامبو می‌خورند اما رژیم غذایی متنوع‌تری دارند که شامل میوه، آجیل و تخم‌مرغ می‌شود. 

۹ – آکسِلاتِل یا سمندر

تصاویر «بانمک‌ترین» حیوانات جهان؛ وحشی‌هایی که دل می‌برند!

بیشتر حیوانات این فهرست، پستانداران پشمالو بودند، اما یک دوزیست هم هست که نتوانستیم در برابر آن مقاومت کنیم. آکسِلاتِل نوعی سمندر است که با وجود داشتن چهار پا که برای زندگی در خشکی مناسب است، تمام عمر خود را زیر آب می‌گذراند. 

آکسِلاتِل با چشم‌های زیبا، آبشش‌های پردار و کمی لبخند، به شکلی غیرعادی بامزه است. توانایی او در بازسازی اعضای بدن، اگرچه به خودی خود بامزه نیست، اما به جذابیت او افزوده است. 

۱۰ - پیکا

تصاویر «بانمک‌ترین» حیوانات جهان؛ وحشی‌هایی که دل می‌برند!

پیکای دوست‌داشتنی از خویشاوندان کوچکتر خرگوش است و در کوه‌های سنگی آمریکای شمالی یافت می‌شود. بدن کرکی و صورت گرد پیکا، چهره‌ی او را ستودنی کرده است. 

آن‌ها نه تنها یکی از بامزه‌ترین حیوانات جهان هستند، بلکه بسیار گستاخ هم هستند. همانطور که اخیراً در سریال پستانداران بی‌بی‌سی نشان داده شد،  برخی از پیکاهای سخت‌کوش غذا جمع‌آوری می‌کنند، اما برخی دیگر از همسایه‌هایشان غذا می‌دزدند.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • ساخت پتروپالایشگاه و ساده سازی آن!
 • قهرمانی مقتدرانه تیم آبپخش در مسابقات فوتسال محلات دشتستان / تصاویر
 • نسخه اینترنتی هفته نامه اتحاد جنوب/شماره 1296
 • تانک اصول‌گرایان با گوشت آمد
 • نشست هم‌اندیشی مدیران بازرسی هلدینگ‌ها و شرکت‌های تولیدی پتروشیمی منطقۀ پارس
 • از جلسه رفع موانع تولید تا بازدید میدانی سرپرست پتروشیمی بوشهر
 • پزشکیان با ۱۲ میلیون رای می‌تواند کار را تمام کند
 • خانه فناور محیط زیست استان بوشهر با حمایت پتروشیمی سبلان افتتاح شد
 • نشست هم اندیشی مدیران بازرسی هلدینگ ها و شرکت های تولید پتروشیمی منطقۀ پارس به میزبانی پتروشیمی مروارید
 • موزه دفاع مقدس بوشهر در حال طراحی و آماده‌سازی است
 • ۵ دستگاه موتورسیکلت قاچاق در «دشتستان» توقیف شد
 • عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز1403/03/24
 • تشریح اصلاحات اقتصادی مسعود پزشکیان
 • تأسیس مقطع دکترای رشته پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
 • آیا روسیه و اوکراین جهان را وارد جنگ جهانی می‌کنند؟!
 • .: وحید حدود 23 ساعت قبل گفت: زهی خیال باطل ...
 • .: سیده فاطمه هدایت 1 روز قبل گفت: چه دلسوزانه و زبان ...
 • .: ساسان جهــــانبانی 1 روز قبل گفت: لازم نیست حتماً عالی ...
 • .: جواد حدود 2 روز قبل گفت: پارس شمالی باید مستقل ...
 • .: احسان حدود 2 روز قبل گفت: اگه به موسوی دسترسی ...
 • .: حسین داو طلب پور حدود 3 روز قبل گفت: واژه ی "معلم" یک ...
 • .: علی حدود 4 روز قبل گفت: عکس مدارکاشم میزاشتید دیگه ...
 • .: قاسم نوشاد حدود 4 روز قبل گفت: با سلام و خدا ...
 • .: مهدیار حدود 5 روز قبل گفت: دقیقا نظر جنابعالی درست ...
 • .: همشهری حدود 5 روز قبل گفت: درود بر شما ...