امروز: سه شنبه 29 خرداد 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 29 ارديبهشت 1403 - 10:13
اتحادخبر: معاون میراث فرهنگی استان بوشهر از تخصیص ۳۰ میلیارد تومان برای اجرا طرح‌های عمرانی و مرمت بافت تاریخی بوشهر خبر داد و گفت: در این مجموعه تاکنون ۹۵ ساختمان آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

 

اتحادخبر: معاون میراث فرهنگی استان بوشهر از تخصیص ۳۰ میلیارد تومان برای اجرا طرح‌های عمرانی و مرمت بافت تاریخی بوشهر خبر داد و گفت: در این مجموعه تاکنون ۹۵ ساختمان آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است.
تخصیص 30 میلیارد تومان برای مرمت بافت تاریخی بوشهر

به گزارش تسنیم؛ نصرالله ابراهیمی با اشاره به اینکه از 29 اردیبهشت تا 4 خرداد به‌عنوان هفته میراث فرهنگی تعیین شده است، اظهار داشت: در این هفته برنامه‌های متنوعی در عرصه‌های مختلف از جمله رایگان شدن بازدید از موزه‌های استان بوشهر اجرایی شده است.

وی، پیشینه تاریخی بالایی استان بوشهر را به بیش از 5 هزار سال اعلام و بیان کرد: قدمت آثار کشف شده در منطقه ریشهر بوشهر به هزاره سوم تا هزاره اول پیش از میلاد می‌رسد.

معاون میراث فرهنگی استان بوشهر قدمت منطقه تاریخی ریشهر بوشهر را مربوط به دوره عیلام باستانی اعلام و خاطرنشان کرد: منطقه ریشهر بوشهر در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

ابراهیمی از ثبت 338 اثر تاریخی ملموس استان بوشهر در فهرست آثار تاریخی کشور خبر داد و تصریح کرد: ثبت این آثار نشان از سابقه تاریخی استان بوشهر است و علاوه بر آن تاکنون 28 اثر منقول، 105 اثر ناملموس شامل آیین‌ها، سنت‌ها، غذاهای سنتی و محلی، بازی‌های بومی به ثبت فهرست آثار ملی کشور رسیده است.

وی با اشاره به ثبت 12 اثر طبیعی استان بوشهر در فهرست آثار ملی خاطرنشان کرد: این آثار شامل درختان کهنسال، کلوت‌‌ها، گنبد نمکی، چشمه‌های آبگرم و دیگر آثار است.

معاون میراث فرهنگی استان بوشهر مرمت و بازسازی آثار تاریخی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: از 100 میلیارد تومان اعتبار تخصیصی برای مرمت آثار تاریخی استان بوشهر 30 درصد آن به بازسازی و مرمت بافت تاریخی اختصاص یافته است.

ابراهیمی با اشاره به تخصیص 30 میلیارد تومان برای اجرا طرح‌های عمرانی و مرمت بافت تاریخی بوشهر خاطرنشان کرد: در این مجموعه تاکنون 95 ساختمان آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

وی محوطه بافت تاریخی بوشهر را 30 هکتار اعلام و بیان کرد: در این بافت که مقصد گردشگران ایرانی و خارجی است دارای یک‌هزار ساختمان است و زندگی در آن جریان دارد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: وحید حدود 5 روز قبل گفت: زهی خیال باطل ...
 • .: سیده فاطمه هدایت حدود 5 روز قبل گفت: چه دلسوزانه و زبان ...
 • .: ساسان جهــــانبانی حدود 5 روز قبل گفت: لازم نیست حتماً عالی ...
 • .: جواد حدود 6 روز قبل گفت: پارس شمالی باید مستقل ...
 • .: احسان حدود 6 روز قبل گفت: اگه به موسوی دسترسی ...
 • .: حسین داو طلب پور حدود 7 روز قبل گفت: واژه ی "معلم" یک ...
 • .: علی حدود 8 روز قبل گفت: عکس مدارکاشم میزاشتید دیگه ...
 • .: قاسم نوشاد حدود 8 روز قبل گفت: با سلام و خدا ...
 • .: مهدیار حدود 8 روز قبل گفت: دقیقا نظر جنابعالی درست ...
 • .: همشهری حدود 9 روز قبل گفت: درود بر شما ...