امروز: شنبه 19 آذر 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 14 آبان 1401 - 10:12
توسط اتحادخبر پیگیری شد؛
اتحادخبر-زینب رنج کش: از گذشته تا کنون جاده و راه برای انسان ها از مهمترین روش های ارتباطی با مردمانی در شهر های دیگر بوده است، از قدیم الایام جاده ها نقش بسیار مهمی در تجارت، ارتباط، جنگ ها و... داشته است. بعضی از شهر ها دارای امتیازات خاصی برای استان و چه بسا کشور خود هستند که باید نسبت به راه و جاده آن دقت بیشتری صورت گیرد.
 اتحادخبر-زینب رنج کش: از گذشته تا کنون جاده و راه برای انسان ها از مهمترین روش های ارتباطی با مردمانی در شهر های دیگر بوده است، از قدیم الایام جاده ها نقش بسیار مهمی در تجارت، ارتباط، جنگ ها و... داشته است. بعضی از شهر ها دارای امتیازات خاصی برای استان و چه بسا کشور خود هستند که باید نسبت به راه و جاده آن دقت بیشتری صورت گیرد.
به گزارش اتحادخبر؛ شهری که هم گردشگری است، هم تجاری، هم بندری و اقتصادی و هم مهاجر پذیر، باید راه هایش چنان هموار باشد که فرد سرمایه گذار، مسافر و توریست، کارگران و کارمندان و... هم امنیت داشته باشند و هم آرامش.  در استان بوشهر در شهر بندری دلوار میتوان گفت بیش از 20 مرکز تجاری بزرگ در حال احداث است  و این شهر علاوه بر توریستی بودنش شهری است با ایجاد اشتغال فراوان برای جوانان و مهاجرانی که از شهرهای مجاور و یا استان های دیگر به دلوار نقل مکان کرده اند. شهر دلوار دارای دریایی است بی نظیر با مردمانی که سالیان سال شغل اجدادیشان جاشویی و لنج داری و مسافرت با آن لنج  و خرید اجناس از دبی و وارد کردن اجناسی با قیمت مناسب و تنظیم بازار جنوب و حتی استان های دیگر. ته لنجی هایی که وارد می شود خود سهم به سزایی در مطبوع سازی قیمت های بازار دارد.
روستاهای اطراف دلوار که جاده های مواصلاتی بین شهر های دیگر و بندر دلوار را به وجود می آورند جاده هایی دارد با آسفالت هایی که بسیار فرسوده اند و تقریبا از زمین کنده شده. اگر از سمت روستای چاه تلخ و جائینک بخواهیم به شهر تجاری دلوار برویم جاده اش بسیار فرسوده است و  قطعا هزینه هنگفتی برای استهلاک چرخ های ماشین، جلوبندی و... افرادی که آنجا زندگی می کنند و رفت و آمد هرروزشان از آن مسیر است و یا حتی مسافر، در پی خواهد داشت. از تمام استهلاکات مادی که بگذریم نمی شود از استهلاک جانی آن بگذریم،  این جاده حادثه خیز است و پر تردد اما همانقدر که مهم است به آن بی توجهی می شود. مسئولینی که باآنها تماس می گیریم از آن ها در مورد مطالبات مردم میخواهیم که توضیح دهند می گویند یا اطلاع نداریم یا بودجه ای برایش در نظر گرفته نشده است و گاهاً پاسخشان اصلا قابل بیان هم نیست کاش همانقدر که دغدغه جان عزیزانشان را داشتند، دغدغه جان مردم را هم داشتند.
دلوار شهری است که قطعا راه پیشرفت خود را یافته است و تا چند سال آینده یکی از برترین و برجسته ترین شهرهای تجاری استان خواهد شد و در خصوص جاده به شدت فرسوده از سمت جائینک به دلوار باید گفت جاده ایست مخروبه به سمت آینده ای درخشان. جاده فرسوده در نقطه حادثه خیزی قرار دارد و موتور سوارانی که هر ساله جان خود را در این جاده با آسفالت فرسوده از دست می دهند، مردم روستای جائینک و اطراف آن به شدت شاکی از این وضعیت هستند؛ چرا که این شهر پرتردد خصوصا در ایام تعصیل از جمله اعیاد و آخر هفته ها پذیرای مهمانان از سراسر کشور است و اگر بخواهند از سمت دلوار به سمت مناطق دیگر تنگستان بروند قطعا باید از این جاده مخروبه و فرسوده عبور کنند.
ما سوالمان از مسئولین این است، آیا این درست است که آسفالت این جاده چندین سال فرسوده شده اما به این جاده رسیدگی نمی کنید؟ اگر قرار است بودجه ای به آن تعلق بگیرد نیازمند رساندن مطالبه مردم به گوش مسئولین بالا دست است، آیا شما طی چندسال اخیر این را مطالبه کرده اید؟ اصلا اگر مطالبه کرده اید این جاده چند سال است که وضعیت نا به سامانی دارد چرا اعتبارتان به این جاده نمی رسد؟ اگر هم مطالبه نکرده اید چگونه نام خود را مسئول گذاشته اید؟ اینکه خبرنگار با شما تماس می گیرد و تازه یادتان می افتد جاده ای وجود دارد که دارای نقطه حادثه خیز و فرسودگی است و از او می خواهید تا روز بعد صبر کند تا شما از آن جاده و اینکه اصلا در چه وضعیتی است اطلاعات کسب کنید این چطور قبول مسئولیتی است؟ مردم جان عزیزانشان را از سر خیابان نیاورده اند، مطالبه کنید آنچه حق مردم این استان و شهرستان است.
مردم دلوار سالها با سختی و تلاش امکان گردشگری را برای مردم دیگر استان ها یا حتی خود شما فراهم کرده است و سهم به سزایی هم در حمل و نقل دریایی از طریق همین لنج هایشان در استان ما دارند آیا حقشان چنین جاده هایی است؟
بخشدار دلوار در گفتگوی اختصاصی با اتحادخبر در خصوص جاده پرخطر جائینک به دلوار اظهار داشت: یکی از مشکلات ما همین جاده است، اما اعتباری هنوز برایش به دستمان نرسیده و خود می دانیم این جاده نقطه حادثه خیز است اما این جاده قبلا هم پیمانکار داشت که متاسفانه از پسش بر نیامد و این پروژه را رها کرد و رفت.
عبدالرضا عالی پور افزود: ما تصمیم داریم از سمت چاه تلخ به دلوار که جائینک هم شامل آن می شود را کلا مسیر رفت به دلوار باشد و مسیر بازگشت نیز جاده بالای آن باشد.
وی تاکید کرد: ما پیگیر این موضوع هستیم تا آن را مصوب کنیم. ما پیگیر گرفتن اعتبار هستیم، وقتی اعتبار نیست ما چه می توانیم بکنیم این همه جاده خراب این هم یکی از آنها.
بخشدار دلوار اظهارکرد: در جلسه ای که برگزار شد تصمیم گرفتیم در صدد گرفتن اعتبار باشیم تا به زودی کار این پروژه را شروع کنیم و حتی به رئیس اداره راهداری گفتم نداشتن بودجه دلیل قانع کننده ای برای مردم ما نیست.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تنگستان نیز در گفتگو با اتحادخبر در خصوص این راه فرسوده و حادثه خیز عنوان کرد: از فرماندار تنگستان خواسته ایم تا اعتباری به این پروژه که در نقطه حادثه خیزی هم قرار دارد تخصیص داده شود و ما پیگیر این کار هستم، نقاط حادثه خیز این راه ها را همیشه بررسی می کنیم مردم خیالشان راحت باشد ما بی تفاوت نیستیم نسبت به مطالباتشان و اعتبار تخمینی برای این پروژه 9 تا 10 میلیارد تومان است.
پیام انصاری در پاسخ به سوال خبرنگار که با توجه به مطالبات مردم چه زمان این پروژه آغاز به کار خواهد کرد اظهار کرد: تا از سوی فرمانداری به ما اعتباری اعطا نشود قادر به حل این موضوع نخواهیم بود، پس از گرفتن اعتبار نیز خود مراحل اداری دارد که باید طی شود.
با این تفاسیر بهتر است مردم منتظر بهبود وضعیت این راه به این زودی ها نباشند، زیرا نه هنوز اعتباری برای این مهم در نظر گرفته شده، نه حتی دغدغه مسئولین ماست. بهتر است بگوییم تاکنون به آن، آنطور که باید پرداخته نشده است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1401/08/14 - 14:35
0
1
ما دیگه نا امیدیم
1401/08/14 - 12:22
0
1
راه سازی بودجه زیاد میخواد. دولت هم در بودجه جاری خودش مونده. باید برای اقتصاد کشور فکر اساسی کرد و مهمترین راهش هم تعامل با دنیا و رفع تحریم هاست
1401/08/14 - 10:47
0
2
وضعیت خیلی از راه های استان به همین شکل است اما هیچ گونه رسیدگی نمی شود. ممنون از اتحادخبر بابت پیگیری🙏
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • 🎥ویدئو اختصاصی اتحاد خبر/ شور موتورسواری دشتستانی ها در پیست بهمرد
 • آپارتمان هایی که پیر شدند و تحویل نشدند
 • پرگان؛ کلکسیونی از افتضاحات فنی و ایمنی
 • محموله تریاک در دشتستان زمین‌گیر شد/ توقیف محموله گازوئیل قاچاق
 • فصلی تازه در ورزش شهر وحدتیه
 • از درون ابر و بیرون آفتاب
 • مهمترین هدف مرکز رشد تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی است/ مشکل عدم وجود ساختمان مستقل و مورد نیاز
 •  عمران شهر سرعت می گیرد/ تمامی پروژه های عمرانی برازجان فعال است / تصاویر
 • تجلیل فرماندار و امام جمعه دشتستان از پرستاران شاغل در بیمارستان شهید صادق گنجی / تصاویر
 • ورزش مسیر زندگی را تغییر می دهد/ باشگاه کاراته جزو شلوغ ترین هاست / در جستجوی اسپانسر
 • اتمام پروژه های نیمه تمام ورزشی ۲۰ سال طول می کشد/جیبم خالی است! / تصاویر
 • کاش پرستاران درک می شدند/ آه از دوران وحشتناک کرونا
 • کلینیک تخصصی- فوق تخصصی و دندانپزشکی ولایت در برازجان راه‌اندازی شد
 • صعود به غاردوقلو گیسکان برازجان
 • علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد
 • .: معاونی 1 روز قبل گفت: خداقوت بهشون کارشون خیلی ...
 • .: مقصودی 1 روز قبل گفت: مفید بود ...
 • .: راستی 1 روز قبل گفت: ایشالا بارون بزنه همه ...
 • .: ص 1 روز قبل گفت: موفق پیروز باشند ...
 • .: حامد خواه 1 روز قبل گفت: انشالله ک لایق باشن ...
 • .: قایدی 1 روز قبل گفت: مفید بود ...
 • .: قاسمی 1 روز قبل گفت: مرسی از خبرنگار خوبتون ...
 • .: رها 1 روز قبل گفت: ایشون کی بوده؟ ...
 • .: رضا حدود 3 روز قبل گفت: امسال بی رمق ترین ...
 • .: رها حدود 3 روز قبل گفت: باورش سخته .برازجان بدون ...