امروز: سه شنبه 29 خرداد 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 09 خرداد 1403 - 11:53
اتحادخبر: سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: اگر مقابل برخی اتفاقات نمی‌ایستادم استقلال را می‌خوردند.

 

اتحادخبر: سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: اگر مقابل برخی اتفاقات نمی‌ایستادم استقلال را می‌خوردند.
نکونام: اگر نمی‌ایستادم استقلال را می‌خوردند؛ زمان شعبان بی‌مخ‌ها گذشته است

به گزارش آفتاب‌‌نیوز؛ جواد نکونام پس از پیروزی یک بر صفر استقلال مقابل گل‌گهر سیرجان در نشست خبری حضور پیدا کرد و اظهار داشت: درمورد بازی با توجه به شرایط حساسی که جدول دارد می‌دانستیم که چطور بازی کنیم و چه فشاری باید وارد کنیم. می‌دانستیم با تیمی خوب و سازمان یافته بازی داریم. آن‌ها تیمی هستند که شکل و سازمان تیمی خوبی دارند و در فاز حمله و دفاع کم موقعیت هستند. ما سعی کردیم پرفشار بازی کنیم. در ۲۰ دقیقه اول فشار بیشتری آوردیم. شروع خوبی داشتیم، اما در ضربات آخر دقت کافی را نداشتیم که به گل برسیم. در دقیقه ۴۴ به گل رسیدیم و نیمه اول را بردیم. در نیمه دوم با توجه به تعویض‌هایی که حریف کرد ما هم تلاش کردیم تغییر تاکتیک ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: بازی برای تیم حریف از نظر جدول اهمیت خاصی نداشت و فقط می‌خواستند که برنده باشند. آن‌ها سقوط یا صعود نمی‌کردند و به همین دلیل با خیال راحت فوتبال بازی کردند. روی ضد حملات می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم، اما ۳ امتیاز را نیاز داشتیم که گرفتیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درمورد جنگ قهرمانی با پرسپولیس در هفته پایانی، خاطرنشان کرد: من تا لحظه‌ای که اینجا هستم برای استقلال می‌جنگم. اگر روز اول می‌کفتند استقلال قرار است تا روز آخر برای قهرمانی بجنگند شاید همه در دل‌شان به این موضوع می‌خندیدند. مربیان بزرگ لیگ هم اعلام کردند که این تیم نمی‌تواند مدعی شود، اما بازیکنان و هواداران نشان دادند که چقدر شهامت و بزرگی دارند و توانستند کار بزرگی را انجام بدهند و به اینجا برسند.

نکونام افزود: وقتی امروز ۷۰ هزار هوادار به ورزشگاه می‌آید یعنی ما کارمان را درست انجام داده‌ایم. هوادار فوتبال را می‌فهمد و می‌داند که چه کسی تلاش می‌کند و چه کسی زحمت می‌کشد. امروز دوست داشتیم برنده باشیم و تمرکزمان روی بردن بود و خدا را شکر که شرمنده نشدیم. تا روز آخر ادامه می‌دهیم و هرچه خدا بخواهد برای ما رقم خواهد خورد. همه چیز دست خداست و خدایی هم وجود دارد و همه چیز را می‌بیند. هر چه قسمت‌مان باشد به همان دست پیدا خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که شما در این فصل فراز و نشیب زیادی داشتید و جنگ‌های مختلف با موضوعات مختلف داشتید، اگر به اول فصل برگردید، اشتباهی بوده که نکونام نخواهد آن را تکرار کند، تصریح کرد: خیر؛ اگر من نمی‌ایستادم استقلال را می‌خوردند! من در استقلال بچگی خودم را به یاد می‌آورم. چقدر در ورزشگاه، پای تلویزیون و رادیو گریه کردم، حالا اجازه بدهم که هرکاری دوست دارند با استقلال بکنند و مثل زمین خاکی اداره‌اش کنند؟ تیم‌های دیگر با ۳-۴ بازیکن تیم‌شان تکمیل می‌شود، اما تیم من را ببینید. چند بازیکن باید بگیریم؟ آیا اصلاً می‌توانیم بگیریم؟ این‌ها نکاتی است که باید به آن توجه کردم. من هیچ کار اشتباهی نکردم و کار درستم این بود که پای این تیم و هواداران ایستادم و تا آخرین روز برای آن‌ها جنگیدم. اگر تیم‌های دیگر جای ما بودند و از رده چهارم یا پنجم به رده دوم می‌آمدند اتفاق خوبی برای آن‌ها رخ داده بود، اما ما تا هفته گذشته که پایین نیاوردن‌مان در صدر جدول قرار داشتیم. این موضوع باعث افتخار ما است که هواداران هم امروز سنگ تمام گذاشتند.

نکونام افزود: تا روزی که هستم برای استقلال و نام استقلال می‌جنگم و جلوی هر کسی که بخواهد به استقلال ضربه بزند می‌ایستم. هیچ چیزی برای من مهمتر از استقلال نیست، چون وقتی هواداران را می‌بینم بغض می‌کنم، چون آن‌ها هم مثل من زندگی‌شان را برای استقلال گذاشته‌اند. پس تا روزی که باشم برای استقلال می‌جنگم و اگر نباشد، خداحافظ؛ برای استقلال آرزوی موفقیت می‌کنم و می‌خواهم که بهترین‌ها برایش رخ بدهد. هیچ وقت برای استقلال حاشیه درست نکرده‌ام و نمی‌کنم. تا روزی که باشم وظیفه‌ام را انجام می‌دهم و اگر نباشم هم بهترین‌ها را برای این تیم می‌خواهم، چون عشقم است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درمورد مصدومیت‌های حسینی در جریان این بازی، گفت: در صحنه اول به تیر دروازه برخورد کرد و در صحنه دوم متوجه نشدم دلیلش چه بود و گفتند موقع زدن ضربه مچ پایش پیچید و ما تصمیم داشتیم وی را تعویض کنیم. مچ پایش را باید صبر کنیم و فردا بررسی کنیم.

وی درخصوص وضعیت مصدومیت پیمان بابایی، عنوان کرد: خودش به من گفت که بازیکن حریف من را هل داد و تعادلم بهم خورد و زانویم آسیب دید. ما هم صلاح دیدیم که تعویض شود و تا فردا باید صبر کنیم تا وضعیت وی را دقیق‌تر بررسی کنیم.

نکونام درمورد بازی بعدی تیمش با پیکان و محل برگزاری این مسابقه، اظهار داشت: اگر من بگویم می‌گویند چرا گفتم. برای ما ایده‌آل است که هوادار داشته باشیم. هفته آخر باید در دو ورزشگاه دو جام باشد. به هر حال فوتبال است. مس رفسنجان تیم فوق‌العاده‌ای است و عملکرد خوبی داشته است. پیکان هم تیم خوب و قابل احترام است. همه خیال‌شان راحت باشد که تیم‌ها با شرف بازی می‌کنند. هر دو جا باید شرایط مشابه داشته باشند تا هر تیمی که لیاقتش را دارد به موفقیت برسد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سوال که چه کسانی شما را از صدرجدول پایین آوردند، تصریح کرد: بازی قبل را همه دیدند. ۴ تیم با هم بازی کردند و مشخص شد که چه کسی ما را پایین آورد. شنیده‌ام تهدید‌هایی در کار بوده که اگر درست باشد بهتر است فوتبال را کنار بگذاریم، چون زمان شعبان بی‌مخ و ... گذشته است! بهتر است دوربین‌ها چک شود و ببینیم که آیا واقعاً این اتفاق رخ داده است یا خیر. وقتی ۹ هفته مانده بود گفتم وقتی تیم ما را بتوانند پایین بیاورند همه چیز خوب می‌شود و کسی از شرف و مردانگی صحبت نمی‌کند که این اتفاق هم افتاد، اما فوتبال ادامه دارد و ما در این فوتبال هستیم. فقط می‌جنگیم برای آینده تیم.

وی افزود: فصول قبل را با امسال مقایسه نکنید. همین سیرجان را ببینید آن تیم چگونه برد. اگر تیمی با ۱۲ امتیاز اختلاف قهرمان شود خودم به احترامش می‌ایستم و کلاه از سر برمی‌دارم. ما با همه جنگیدیم و با چیز‌های عجیب دیگری هم باید مبارزه کنیم که دست ما نیست. به افتخار تیمم و هواداران بلند می‌شوم و به افتخارشان دست می‌زنم. برنده و قهرمان واقعی فوتبال ما هستیم. این را کاملاً فوتبالی می‌گویم.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: وحید حدود 5 روز قبل گفت: زهی خیال باطل ...
 • .: سیده فاطمه هدایت حدود 5 روز قبل گفت: چه دلسوزانه و زبان ...
 • .: ساسان جهــــانبانی حدود 5 روز قبل گفت: لازم نیست حتماً عالی ...
 • .: جواد حدود 6 روز قبل گفت: پارس شمالی باید مستقل ...
 • .: احسان حدود 6 روز قبل گفت: اگه به موسوی دسترسی ...
 • .: حسین داو طلب پور حدود 7 روز قبل گفت: واژه ی "معلم" یک ...
 • .: علی حدود 8 روز قبل گفت: عکس مدارکاشم میزاشتید دیگه ...
 • .: قاسم نوشاد حدود 8 روز قبل گفت: با سلام و خدا ...
 • .: مهدیار حدود 8 روز قبل گفت: دقیقا نظر جنابعالی درست ...
 • .: همشهری حدود 9 روز قبل گفت: درود بر شما ...