کد خبر: 92291 ، سرويس: استان بوشهر
تاريخ انتشار: 11 بهمن 1396 - 21:53
رییس اتاق اصناف دشتستان؛
اولویت اول اتاق اصناف دشتستان در سال ۹۷تجمیع اتحادیه ها می باشد+تصاویر

اتحاد خبر:اسماعیلی در جواب سئوال خبرنگار هفته نامه اتحاد جنوب در خصوص پراکنده بودن اتحادیه ها در شهر برازجان اظهار داشت: اولین اولویت اتاق اصناف در سال ۹۷ تجمیع اتحادیه ها می باشد و کارهایی هم انجام گرفته است.وی در خصوص  بحث اشتغال افاغنه نیز خاطر نشان کرد: اتاق اصناف نظارت بر اشتغال افاغنه نیز دارد و در این یکسال اخیر ۴۸ اخطاریه به مغازه داران ...

اتحادخبر_سکینه صابری: نشست خبري رییس اتاق اصناف شهرستان دشتستان با حضور  اصحاب رسانه دشتستان و فعالان مدني ظهر امروز 11 بهمن ماه  در محل اتاق اصناف  برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار اتحادخبر؛ رییس اتاق اصناف دشتستان با تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه(س) و تبریک ایام الله دهه فجر ضمن خوش آمدگویی به اصحاب رسانه و فعالان مدنی دشتستان با شرح عملکرد یکساله اتاق اصناف، اظهار داشت: اتاق اصناف وظایف سنگینی از جمله نظارت بر عملکرد اتحادیه ها، رسیدگی به شکایات مردمي، هماهنگي بين اتحادیه های صنفی  و نرخ گذاری و نظارت بر نرخ را بر عهده دارد.

روح الله اسماعیلی با برشمردن وظایف و اختیارات اتاق اصناف خاطرنشان کرد: اتاق اصناف دشتستان بدون هیچ بازوی اجرایی در بحث رسيدگي به شكايت ها و داوري کارهای اجرایی را با حداقل نیروهای خود انجام می دهد که  خود کمک بزرگی به عوامل اجرایی مانند دادگاهها و شوراهای حل اختلاف می باشد.

وی افزود: رسانه بازوی توانمند هر اداره ای است برای اطلاع رسانی و ارتباط متقابل با مردم و اولین کاری که اتاق اصناف در راس کارهای خود قرار داد راه اندازی روابط عمومی اتاق اصناف و تاسیس سایت اتاق اصناف دشتستان بود که بدین وسیله پل ارتباطی بین مردم و اتاق اصناف بوحود آمد.

وی با اشاره به بکارگيري مشاورين متخصص در امورات فرهنگي و اجتماعي ، حقوقي و قانون كار و امور مالياتي  در حوزه اتاق اصناف گفت: قطعا با حضور مشاورين به مشكلات در اين حوزه ها رسيدگي بيشتري خواهد شد .اسماعیلی ادامه داد: کار اصناف ارتباط مستقیم با مردم دارد و بدین سبب ما از نزدیک مشکلات  مردم را با تمام وجود لمس می كنيم.

وی اظهار داشت: وقتی بحث ساماندهی پیش می آید اتاق اصناف احساس مسئولیت بیشتری می کند با اینکه بعضی مشکلات شهر از جمله سد معبر، دستفروش ها، ماشینهای دوره گرد در حوزه کاری اتاق اصناف نیست و از اختیارات و وظایف شهرداری می باشد که با نشستی که با شهردار و شورای شهر داشتیم امیدواریم با تعاملات بیشتر با این مجموعه، قطعا کار بهتری در زمینه های مختلف از جمله بحث ساماندهي بازار روز انجام دهیم.

وی در مورد ساماندهی بازار روز برازجان گفت: ما با بازرسی و نظارت بر کسبه و بازاریان 200 پروانه کسب ضبط و 18 مغازه متخلف را پلمپ کردیم.

اسماعیلی در خصوص بهبود وضعیت بازار روز و کسبه ها گفت : من پیشنهاد میدهم در خصوص بحث بازار و کسبه بخش خصوصی ورود کندشاید تاثیر بیشتری در روند بهبود و ساماندهی بازار داشته باشد.

اسماعیلی در جواب سئوال خبرنگار هفته نامه اتحاد جنوب در خصوص پراکنده بودن اتحادیه ها در شهر برازجان اظهار داشت: اولین اولویت اتاق اصناف در سال ۹۷ تجمیع اتحادیه ها می باشد و کارهایی هم انجام گرفته است.

وی در خصوص  بحث اشتغال افاغنه نیز خاطر نشان کرد: اتاق اصناف نظارت بر اشتغال افاغنه نیز دارد و در این یکسال اخیر ۴۸ اخطاریه به مغازه داران افاغنه دادیم وتعداد زيادي از واحدهاي صنفي كه ازاتباع بيگانه  غير قانوني استفاده ميكنند را پلمپ کردیم و با اخذ تعهد محضري باز گشايي كرديم.رییس اتاق اصناف دشتستان با اشاره به حضور موثر فعالان مدنی در سرنوشت شهر برازجان گفت: ما از فعالان مدنی انتظار حمایت و پشتیبانی بیشتری داریم و نیاز به همراهی این عزیزان داریم .

ایشان ضمن تشکر از دکتر زارع فرماندار دشتستان و شورای شهر  و شهرداری برازجان، تعامل همه جانبه را با اتاق اصناف خواستار شد و گفت: ما بدلیل ارتباط مستقیم خود با مردم و شهروندان و آگاهی از مشکلات شهروندان شهرستان دشتستان انتظار همکاری و تعامل بیشتر بخصوص مشارکت در جلسات ،نشست های اداری و بازدید ها و... داریم .

اسماعیلی یکی از خدمات اتاق اصناف را همکاری با بعضی ادارات دولتی دانست و گفت: با حمايت و پشتيياني رييس محترم كميسيون نظارت شهرستان یکی از خدمات اداره محترم صنعت ،معدن و تجارت و اتاق اصناف این بود که شرح وظایف تمامي رسته هاي شغلي مصوبه کمیسیون نظارت شهرستان گرديد و با همکاری اماکن و بهداشت شرایط احراز واحد برای رفاه حال متقاضيان  صدور پروانه كسب لحاظ گرديد  و در اکثر ادارات در خصوص دفاع از اصناف نماینده داریم و خدمات ارائه می دهیم و وظایفی را برای آنها تحریف می کنیم./ص


لينک خبر:
https://www.ettehadkhabar.ir/fa/posts/92291