کد خبر: 193374 ، سرويس: استان بوشهر
تاريخ انتشار: 22 خرداد 1403 - 08:13
معاون آموزش و پرورش استان بوشهر:
۶۵۰ پایگاه آموزشی تابستانی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

اتحادخبر: معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: از اول تیر ماه تا ۱۵ شهریور ماه ۶۵۰ پایگاه آموزشی تابستانی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

 

اتحادخبر: معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: از اول تیر ماه تا ۱۵ شهریور ماه ۶۵۰ پایگاه آموزشی تابستانی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

۶۵۰ پایگاه آموزشی تابستانی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

به گزارش مهر، محمود حق‌دوست ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح تکلیف تابستانی با اهداف تکریم یاد و خاطر شهدای خدمت، ترویج فرهنگ خدمت‌رسانی در جامعه، غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، بهره‌مندی از ظرفیت‌های نیروی جهادی و دلسوز و تربیت نسل متفکر و دغدغه‌مند تدوین شده است.

وی با اشاره به ثبت‌نام دانش‌آموزان در طرح تابستانی ادامه داد: طرح تکلیف تابستانی از ابتدای تیرماه تا ۱۵ شهریور ماه در سراسر استان بوشهر در قالب ۶۵۰ پایگاه تابستانی اجرایی خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر ظرفیت حضور دانش‌آموزان در این پایگاه‌ها را ۵۰ هزار نفر دانست و تصریح کرد: این کلاس‌ها در قالب ۱۰ برنامه بر اساس سند تحول بنیادین، در رشته‌های مختلف تعلیم و تربیت، اعتقادی، عبادی، اخلاقی، هنری، مهارتی، زیبا شناختی، زیستی بدنی، اقتصادی و حرفه‌ای، اجتماعی، سیاسی، علمی و فناورانه برنامه‌ریزی شده است.

حق‌دوست ادامه داد: در این راستا ۲۷ کانون فرهنگی تربیتی، ۲۵ کانون ورزش سالنی، ۲۲ دارالقرآن، ۱۹ مرکز مشاوره و خدمات درمانی و ۱۴ کار ویژه در قالب اردوهای تربیتی، راهیان پیشرفت و اعزام به اماکن زیارتی فعال شده است.

وی همکاری فرهنگیان در طرح تکلیف تابستانی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در این طرح از همکاران علاقه‌مند و توانا در بخش‌های گوناگون به‌صورت سازمان یافته دعوت می‌شود و در این راستا ظرفیت‌های کاری احصا و در معرض توان نیروهای جهادی قرار خواهد گرفت.

حق‌دوست با بیان اینکه در طرح تکلیف تابستانی از تمام ظرفیت‌های فیزیکی، تجهیزاتی و انسانی مدارس دارالقرآن‌ها کانون‌های فرهنگی تربیتی مجتمع‌های ورزشی و غیره کمک گرفته می‌شود، گفت: در طرح تکلیف تابستانی هر معلم یا مربی در هفته ۴ ساعت به‌صورت جهادی فعالیتی را به حداقل ۱۰ دانش‌آموز ارائه می‌دهد.

وی ارائه خدمات لازم به دانش‌آموزان را از جمله ویژگی این طرح دانست و اضافه کرد: فعالیت معلم و مربی با دانش‌آموز با توجه به هماهنگی صورت گرفته در قالب کلاس خصوصی، مجانی است و همچنین مشاوره‌های رایگان آموزش‌های فرهنگی قرآن هنری در مکان مشخص یا به شکل بر خط اجرایی می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه در این طرح از دانش‌آموزان متخصص نیز استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: در طرح تکلیف تابستانی از دانش‌آموزان توانمند در عرصه‌های مختلف برای کمک به هم شاگردی‌های خود در سطوح پایین‌تر نیز بهره‌برداری می‌شود.

 

لينک خبر:
https://www.ettehadkhabar.ir/fa/posts/193374