کد خبر: 192991 ، سرويس: استان فارس
تاريخ انتشار: 10 خرداد 1403 - 09:14
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز خبر داد؛
آمادگی کامل مراکز خرید تضمینی گندم در فارس

اتحادخبر: سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شیراز گفت: تمهیدات لازم در خصوص تجهیز و راه اندازی به موقع مراکز خرید تضمینی گندم در استان فارس اتخاذ شده و کشاورزان در این خصوص نگرانی نداشته باشند.

اتحادخبر: سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شیراز گفت: تمهیدات لازم در خصوص تجهیز و راه اندازی به موقع مراکز خرید تضمینی گندم در استان فارس اتخاذ شده و کشاورزان در این خصوص نگرانی نداشته باشند.

آمادگی کامل مراکز خرید تضمینی گندم در فارس

به گزارش مهر، محمد میرزایی در حاشیه نشست ستاد برداشت محصولات شتوی شهرستان شیراز با بیان اینکه ستاد برداشت محصولات شتوی در شیراز تشکیل شده گفت: در این ستاد تمهیدات لازم به منظور آمادگی برداشت بیش از ۴۹ هزار هکتار از مزارع این شهرستان اتخاذ شد.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: در سال زراعی جاری بیش از ۴۸ هزار هکتار از اراضی این شهرستان به کشت غلات و بیش از ۷۰۰ هکتار به کشت انواع دانه‌های روغنی اختصاص دارد که کار برداشت این مزارع از اواسط خرداد ماه آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه روند برداشت مزارع دانه‌های روغنی کلزا، کاملینا و گلرنگ پیش از مزارع گندم و جو آغاز می‌شود، افزود: در این نشست مقرر شد، شبکه مراقبت نظارت کامل بر روند فعالیت کمباین‌ها در مناطق تحت پوشش داشته باشند.

این مقام مسئول اظهار کرد: مصوب شد اکیپی مشترک از نمایندگان فرمانداری، جهاد کشاورزی، غله و تعاونی روستایی قبل از شروع برداشت ضمن بازدید از مراکز خرید تضمینی شهرستان نسبت به پیگیری و رفع مشکلات احتمالی اقدام لازم را صورت دهند.

میرزایی ابراز کرد: در نشست مذکور تمهیدات لازم در خصوص تجهیز و راه اندازی به موقع مراکز خرید تضمینی گندم اتخاذ شد و مقرر شد مراکز خرید حداقل تا یک ساعت پس از غروب آفتاب فعال باشند و عاملین تشخیص و ذی‌حساب نیز در مراکز خرید حضور مستمر داشته و آفت‌زنی به وقت و همزمان با تحویل محموله به مراکز به منظور جلوگیری از تضییع حقوق بهره برداران صورت می‌گیرد.

آمادگی در برابر بارندگی‌ها، تأمین سوخت کمباین‌داران، شناسایی دلالان و افراد سود جو و ارائه تذکرات لازم به آنها و برگزاری کارگاه‌های بازآموزی تنظیم ادوات برداشت از جمله دیگر مواردی بود که میرزایی به وی اشاره کرد.

این مقام مسئول با بیان لزوم اطلاع رسانی لازم در خصوص حفظ بقایای گیاهی و جلوگیری از آتش زدن کاه و کلش مزارع افزود: مقرر شد در خصوص رعایت اصول ایمنی و جلوگیری از آتش سوزی مزارع به کمباین داران و بهره برداران اطلاع رسانی لازم صورت گرفته و تمهیدات لازم پیش بینی شود.

 

لينک خبر:
https://www.ettehadkhabar.ir/fa/posts/192991