کد خبر: 192965 ، سرويس: نفت و انرژی
تاريخ انتشار: 09 خرداد 1403 - 19:58
اختصاصی اتحاد خبر
متانول، فرصتی کم‌نظیر

اتحاد خبر - سرویس نفت و انرژی : متانول یا همان متیل الکل یکی از مواد پایه در صنعت پتروشیمی است که نیاز واقعی دنیا به آن چیزی حدود ۱۰۶ میلیون تن در سال است اما میزان تولید آن ۶۴ میلیون تن می‌باشد. مقایسه این دو عدد حکایت از آن دارد که در این صنعت ۴۰ درصد ظرفیت خالی در تولید و عرضه متانول در دنیا وجود دارد. از آن‌جا که عمده‌ی متانول دنیا از ذغال‌سنگ ...

اتحاد خبر - سرویس نفت و انرژی

 
متانول یا همان متیل الکل یکی از مواد پایه در صنعت پتروشیمی است که نیاز واقعی دنیا به آن چیزی حدود ۱۰۶ میلیون تن در سال است اما میزان تولید آن ۶۴ میلیون تن می‌باشد.

 


مقایسه این دو عدد حکایت از آن دارد که در این صنعت ۴۰ درصد ظرفیت خالی در تولید و عرضه متانول در دنیا وجود دارد. از آن‌جا که عمده‌ی متانول دنیا از ذغال‌سنگ و گاز طبیعی استحصال می‌شود، کشورهایی که دارای این منابع، بالاخص گاز طبیعی هستند می‌توانند از این فرصت بهره لازم را ببرند.


بسیاری از مناطق دنیا از جمله آمریکای شمالی برنامه ریزی‌های گسترده و جدی جهت تولید متانول و حضور در صنایع اروپایی را انجام داده‌اند اما منابع سرشار گاز طبیعی در خاورمیانه و فاصله کم این منطقه با اروپا، این فرصت را به کشورهایی مانند ایران می‌دهد که در این زمینه سرمایه‌گذاری بیشتری انجام داده و حضور خود را در این بازار به‌عنوان یکی از قدرت‌های تولیدکننده متانول گسترش دهند.

لينک خبر:
https://www.ettehadkhabar.ir/fa/posts/192965