کد خبر: 192808 ، سرويس: استان بوشهر
تاريخ انتشار: 06 خرداد 1403 - 12:20
رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر:
ارتباط صنایع با دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر تقویت می‌شود

اتحادخبر: رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: ارتباط صنایع با دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر تقویت می‌شود.

 

اتحادخبر: رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: ارتباط صنایع با دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر تقویت می‌شود.

ارتباط صنایع با دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر تقویت می‌شود

به گزارش مهر، احسان بهمیاری صبح یکشنبه در نشست اجرای طرح «تاد» اظهار کرد: طرح «تاد» طرحی برای همکاری مؤثر دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر و صنایع است که در ارتقای بهره‌وری شغلی و شایستگی حرفه‌ای، بهترین طرح برای نزدیک کردن صنایع به‌عنوان ذی‌نفعان آموزش به دانشجویان و محیط‌های دانشگاهی است.

وی افزود: تأمین نیروی انسانی مورد نیاز صنایع، بهره بردن از اساتید شاغل در صنایع، همکاری با صنایع در انجام بخشی از آموزش، آمایش رشته‌های تحصیلی بر اساس نیازهای اشتغال شهرستان و تدوین سرفصل‌های کاربردی و هدفمند بر اساس نیازهای آموزشی اعلام‌شده از طرف صنایع، از اهم اهداف اجرای طرح «تاد» در دانشگاه فنی و حرفه ای است.

بهمیاری اظهار کرد: طرح تاد در سه قالب اجرا می‌شود؛ در یک مدل با بررسی نیازهای شغلی صنایع، فارغ‌التحصیلان دارای صلاحیت و شایستگی از طرف دانشگاه به صنعت معرفی می‌شوند، در روش دوم آموزش مبتنی بر شایستگی است و بر اساس نیاز اعلام‌شده صنایع انجام می‌شود و در روش سوم، آموزش مبتنی بر سفارش یا بورسیه است که با انتخاب دانشجویان برتر انجام می‌شود و دانشجویان هنگام تحصیل، اشتغال تخصصی خود را آغاز می‌کنند.

تفاهم نامه همکاری‌های آموزشی، علمی و پژوهشی و تأمین نیروی انسانی مورد نیاز صنایع بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر با یک شرکت سیم و کابل به امضا رسید.

در راستای این تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان و این شرکت سیم و کابل، فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای استان امکان جذب در شرکت تولیدی سیم و کابل ستاره دشتستان خواهند داشت.

 

لينک خبر:
https://www.ettehadkhabar.ir/fa/posts/192808