کد خبر: 190740 ، سرويس: یادداشت
تاريخ انتشار: 13 فروردين 1403 - 22:20
اختصاصی اتحاد خبر
لطفاً "وحدتیه" را دور نندازید

اتحاد خبر - احمد خواجه حسنی : بنا به خبرهای واصله، عصر روز سیزدهم ماه جاری بیماری اورژانسی با سابقه بیماری قلبی به تنها درمانگاه! شهر وحدتیه مراجعه کرده که با پاسخ پزشک معالج مبنی بر فقدان کاغذ و چاپگر دستگاه نوار قلب درمانگاه مواجه می گردد. اگر به تریج قبای حضرات برنمی خورد بایستی با سرافکندگی و شرم ساری مرقوم دارم اینجا وحدتیه است و شهروندان این شهر نفت خیز ...

 

احمد خواجه حسنی


بنا به خبرهای واصله، عصر روز سیزدهم ماه جاری بیماری اورژانسی با سابقه بیماری قلبی به تنها درمانگاه! شهر وحدتیه مراجعه کرده که با پاسخ پزشک معالج مبنی بر فقدان کاغذ و چاپگر دستگاه نوار قلب درمانگاه مواجه می گردد.
اگر به تریج قبای حضرات برنمی خورد بایستی با سرافکندگی و شرم ساری مرقوم دارم اینجا وحدتیه است و شهروندان این شهر نفت خیز با برخورداری از وضعیت ژئواکونومی، سرشار از منابع غنی انسانی، موجودیت زمین های حاصل خیز کشاورزی و تعدد و تکثر گونه های نخیلات با عدم توازن در توزیع شاخص های بهداشتی و درمانی در عذاب جمعی به سر می برند.
با مداقه و سنجه ای در حوزه سلامت شهر وحدتیه به آسانی درخواهیم یافت که نسبت توزیع امکانات به توزیع جمعیتی اسفناک و تأسف بار است و این در حالی است که مقوله سلامت چه از منظر فردی و هم از نظر جمعی، مهمترین جنبه از مسائل حیات اجتماعی است.
سهولت دسترسی به حداقل امکانات بهداشتی و درمانی از حقوق اولیه شهروندی است و این مهم در زمره خدمات اصلی است که حسب قانون اساسی دولت موظف به تأمین و فراهم نمودن آن می باشد.

بر اساس بند دوم سیاست های کلی سلامت، مبنی بر روزآمد نمودن برنامه‌های بهداشتی و درمانی امّا امروزه روز، ضعف ساختاری و امکانات حداقلی به انضمام چالش های پیرامونی خدمات بهداشتی درمانی شهر وحدتیه در سطح یک محله دور افتاده و صعب العبور می نماید و معضلات و نارسایی های مورد بحث باعث گردیده تا ذهن مردم عموماً با مشکلات بهداشتی درمانی مواجه باشد و مردم با درگیری ذهنی و چالش هایی روزمره دست به گریبان باشند.
حضرات مسؤل شما که ماشاءالله و انشاءالله جملگی داعیه انقلابی گری دارید و هر یک خود را در زمره ذوب شدگان در خدمت به ولی نعمتان می دانید لطفاً با مردمان وحدتیه به از این باشید و وحدتیه را دور نندازید چرا که این شکل از بی توجهی به نوعی تحقیر جمعی است!  والله ما هم از جنس خود شمائیم، این شهر با افتخار ده ها شهید و جانباز به نظام و انقلاب تقدیم کرده است ...

به آمار مشارکت مردمی شهر وحدتیه و نسبت رأی دهندگان به واجدین شرایط رأی دهی در انتخابات اخیر دقت کنید، این مردم در بزنگاه های مختلف تکلیف خود را به نظام و انقلاب شان ادا کرده اند و کمترین انتظارشان از شما رسیدگی به معضلات و مصائب جمعی شان است.
لطفاً تفقد به بینوا کنید و در جهت توزیع عادلانه سرانه خدمات بهداشتی و درمانی شهر وحدتیه اقدامات عاجل به عمل آورید تا موجبات احیاء اعتماد متزلزل عمومی را فراهم کرده و مردم را به آینده امیدوار کنید .

مردمان وحدتیه نه به تناسب توانایی‌های نهفته که به نسبت منزلت‌های بدست آورده شان از مسؤلین تکریم و احترام انتظار دارند ! لیکن حداقل انتظار بر این است که گوشه چشمی هم به سرانه توزیع خدمات بهداشتی و درمانی و نحوه ارائه خدمات این شهر داشته باشید.
به یقین توسعه متوازن نظام سلامت در استان بوشهر مستلزم بازنگری در تخصیص منابع و امکانات بهداشتی و درمانی و ارتقاء کیفی خدمات در شهرهای محروم، محدود و پر جمعیتی به مثابه وحدتیه است.

لينک خبر:
https://www.ettehadkhabar.ir/fa/posts/190740