کد خبر: 190708 ، سرويس: استان بوشهر
تاريخ انتشار: 09 فروردين 1403 - 14:05
بیش از ۸.۵ میلیون تردد در جاده‌های بوشهر ثبت شد

اتحاد خبر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوشهر از ثبت ۸ میلیون و ۵۴۰ هزار تردد خودرو از ابتدای طرح نوروزی در جاده‌های استان خبر داد.

اتحاد خبر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوشهر از ثبت ۸ میلیون و ۵۴۰ هزار تردد خودرو از ابتدای طرح نوروزی در جاده‌های استان خبر داد.

 

عبدالکریم اخترشناس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به اجرا طرح نوروزی از 24 اسفند، اظهار داشت: به منظور رفاه حال مسافران، تسهیل عبور و مرور و ایمنی کاربران جاده‌ای در مسافرت‌های نوروزی، برخی محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده است.

وی از استقرار 300 راهدار در محورهای مواصلاتی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: خدمات لازم توسط راهداران به مسافران در جاده‌های استان بوشهر به‌صورت شبانه‌روزی ارائه می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوشهر از ثبت 8 میلیون و 540 هزار تردد خودرو از ابتدای طرح نوروزی در جاده‌های استان خبر داد و گفت: این میزان تردد در محور‌های استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.4 درصد افزایش یافته است.

اخترشناس میزان تردد خودروهای ورودی به استان بوشهر را 700 هزار و تردد خروجی 638 هزار خودرو اعلام و خاطرنشان کرد: این ترددها توسط مرکز مدیریت راه‌ها ثبت شده که این شاخص نسبت به دوره زمانی سال قبل 7 درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه در 14 روز گذشته ، بیشترین تردد در ورودی‌های استان بوشهر مربوط به 4 فروردین با 67 هزار خودرو بوده است تصریح کرد: ورودی و خروجی شهر بوشهر پرترددترین محور استان و از ابتدای طرح نوروزی، تردد یک میلیون و 265 هزار خودرو در آن ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه در حال حاضر 60 سامانه تردد شمار در بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی استان ثبت تعداد عبور و مرور خودرو‌های سبک و سنگین را برعهده دارند، خاطرنشان کرد: ساعت اوج تردد خودروها در محور‌های جاده‌ای استان بوشهر عمدتاً بین ساعت 17 تا 19 است.

اخترشناس با اشاره به آغاز موج دوم سفر‌های نوروزی به استان بوشهر ادامه داد: انتظار می‌رود رانندگان ضمن رعایت مقررات رانندگی، جاده را نیز بخشی از سفر بدانند.

وی توصیه کرد: رانندگان به ازای هر 2 ساعت رانندگی، 15 دقیقه در پارکینگ‌های امن جاده‌ای یا مجتمع‌های خدمات رفاهی استراحت کنند و سپس ادامه مسیر دهند تا از خواب‌آلودگی و خستگی در حین رانندگی پیشگیری شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوشهر با اشاره به فعال بودن 53 دوربین ثبت تخلفات رانندگی در جاده‌های استان گفت: محور‌های خورموج به کنگان در سه راه کاکی، شبانکاره به گناوه بعد از سه راهی بندر ریگ، بوشهر به کنگان و محور دالکی به برازجان تقاطع دهقائد بیشترین تخلف سرعت غیرمجاز ثبت شده است.

وی یادآور شد: سامانه تلفنی و اینترنتی 141 مرکز مدیریت راه‌ها پل ارتباطی کاربران جاده با اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوشهر است و مسافران می‌توانند نظرات، پیشنهاد‌ها و انتقادات خود را از این طریق مطرح کنند.

لينک خبر:
https://www.ettehadkhabar.ir/fa/posts/190708