کد خبر: 190664 ، سرويس: ورزش
تاريخ انتشار: 04 فروردين 1403 - 09:22
جوانگرایی در تیم ملی نیاز به زمان دارد/ شرط قهرمان شدن استقلال

اتحادخبر: کارشناس فوتبال با بیان اینکه نمی توان به یک باره تغییرات اساسی در تیم ملی صورت داد، گفت: کادر فنی تیم ملی باید بتواند با رصد مسابقات لیگ بهترین ها را به اردوی این تیم دعوت کند.

اتحادخبر: کارشناس فوتبال با بیان اینکه نمی توان به یک باره تغییرات اساسی در تیم ملی صورت داد، گفت: کادر فنی تیم ملی باید بتواند با رصد مسابقات لیگ بهترین ها را به اردوی این تیم دعوت کند.

جوانگرایی در تیم ملی نیاز به زمان دارد/ شرط قهرمان شدن استقلال

به گزارش مهر؛ علی موسوی در خصوص پیروزی ۵ بر صفر تیم ملی ایران برابر ترکمنستان گفت: از قبل هم می شد تشخیص داد که تیم ملی ایران کار سختی برابر ترکمنستان نخواهد داشت و به راحتی این تیم را از پیش روی برخواهد داشت.

این پیشکسوت فوتبال ادامه داد: فوتبال ترکمنستان در اندازه های تیم ملی ما نیست و بازیکنان ما آنقدر پخته و باتجربه هستند که می توانند در دور برگشت هم بازی را با یک نتیجه پرگل به پایان برسانند البته باید ببینیم کادر فنی و خصوصا سرمربی تیم ملی با چه تفکرات و نفراتی بازی برگشت را انجام خواهد داد و آیا تنها به دنبال کسب پیروزی است یا می خواهد همانند دیدار رفت این بازی را هم با گل های زیاد به پایان برساند.

وی در خصوص تغییرات در تیم ملی و حضور چند بازیکن جوان در اردوی تیم ملی کشورمان گفت: خوشبختانه رفته رفته شاهد این هستیم که تعدادی از بازیکنانی که جای شان در تیم ملی خالی بود حضور پیدا کرده و به طور کامل بازی کرده و عملکرد خوبی از خود نشان دادند. البته جوانگرایی نمی تواند به یک باره صورت بگیرد. تغییرات باید آرام آرام انجام شود و نیاز به زمان دارد.

جوانگرایی در تیم ملی نیاز به زمان دارد/ شرط قهرمان شدن استقلال

مهاجم سابق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: لازم است در تیم ملی تلفیقی از باتجربه ها و جوانان حضور داشته باشند و اعتقاد دارم جوانانی که مقابل ترکمنستان بازی کردند آینده درخشانی در فوتبال ما خواهند داشت. بازیکنان جوان بسیاری داریم که مستحق حضور در تیم ملی هستند و اعتقاد دارم کادر فنی تمام تلاشش را خواهد کرد تا بتواند بهترین ها را به تیم ملی آورده تا آینده فوتبال ایران با این جوانان تضمین شود.

موسوی در خصوص غیبت جهانبخش و آزمون در دیدار برگشت مقابل ترکمنستان گفت: بعید می دانم جای نگرانی باشد، ما بازیکنان خوبی داریم که می توانند جایگزین این دو بازیکن شوند البته این دو از تجربه بالایی برخوردارند اما غیبت اینها می تواند کمکی به جوانان باشد تا بتوانند در دیدار برگشت خود را به کادر فنی نشان دهند.

وی در مورد عملکرد استقلال در سالی که گذشت گفت: راجع به استقلال صحبت کردن بسیار سخت است تیمی که با بدترین شرایط لیگ را شروع کرد و در پایان سال و چند هفته مانده به اتمام لیگ توانسته صدرنشین فوتبال ایران باشد. نکونام نشان داد تجربه بالایی دارد، از این تجربه استفاده کرد، با بازیکنان همدل شد، حمایت هواداران را داشت و همه این فاکتورها دست به دست هم دادند تا استقلال بتواند در پایان سال ۱۴۰۲ هم صدرنشین لیگ باشد و هم بهترین خط دفاعی را در اختیار داشته باشد.

مهاجم سابق استقلال افزود: آبی ها اگر چند مهره دیگر در خط هافبک و حمله داشتند و خواسته های نکونام برای جذب چند بازیکن اجابت می شد به طور حتم فاصله امتیازی این تیم با سایر رقبا بیشتر می شد اما تا همین جای کار هم آبی ها با تمام مشکلات جنگیدند، ساختند و تلاش کردند تا موفق شوند که موفق هم بودند. اعتقاد دارم اگر در هفته های پایانی هم تمرکزشان روی بازی های باقی مانده باشد به طور حتم قهرمان این فصل خواهند شد.

موسوی در پاسخ به این پرسش که نقاط قوت و ضعف استقلال را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: به اعتقاد من نقاط قوت استقلال خیلی بیشتر از نقاط ضعف این تیم است. آبی ها درون دروازه حسینی آماده ای را دارند که این روزها همه او را بهترین دروازه حال حاضر فوتبال ایران می دانند. او حالا هم کاپیتان استقلال است هم تجربه بالایی دارد و هم در این فصل توانست بدون اشتباه ظاهر شده و تاثیر بسزایی در امتیازات به دست آمده استقلال داشته باشد.

جوانگرایی در تیم ملی نیاز به زمان دارد/ شرط قهرمان شدن استقلال

وی ادامه داد: در خط دفاع هم مدافعان استقلال منسجم، هماهنگ و یکدست بودند و بهترین عملکرد را داشته و به اعتقاد من در هفته های پایانی هم خواهند داشت. در خط هافبک و حمله بازیکنان تمام توان خود را به کار بستند اما استقلال اگر می خواهد در آینده موفق باشد باید چند بازیکن خوب را در این دو پست به خدمت بگیرد تا بتواند در سال آینده هم عملکرد فوق العاده ای داشته باشد.

کارشناس فوتبال در خصوص عملکرد خارجی های استقلال هم گفت: یامگا که دچار مصدومیت شد یکی از بهترین های استقلال بود، بازیکنی خونسرد، تکنیکی و در خدمت تیم و البته بهترین پنالتی زن فوتبال ایران. متاسفانه مصدومیت او را مدتی از فوتبال دور کرده ما قبل از اینکه به فکر این باشیم که او زودتر به میادین بیاید باید امیدوار باشیم سلامتی خود را به طور کامل به دست بیاورد. اتفاق بدی برای او افتاد که واقعا دردآور بود اما امیدواریم او زودتر از موعد مقرر بهبودی کامل پیدا کند و شاهد حضور او در تمرینات استقلال باشیم.

علی موسوی افزود: در مورد بلانکو هم باید بگویم اگرچه در گلزنی خیلی موفق نبوده اما در کارهای تیمی بسیار عملکرد خوبی داشته، او توانسته موقعیت سازی زیادی برای سایر بازیکنان داشته باشد و نقش تعیین کننده و تاثیرگذار او باعث شده در بیشتر بازی ها از او به عنوان مهاجم استفاده شود.

این پیشکسوت افزود: در مورد ماشاریپوف هم باید بگویم او یک بازیکن باتجربه است، بازیکنی که کاپیتان تیم ملی ازبکستان است نشان می دهد از تجربه بالایی برخوردار است و بی دلیل نیست که نکونام او را به خدمت گرفته و اعتقاد دارم در آینده یا نه چندان دور شاهد بازی های بهتر و گلزنی های بیشتر از او در لیگ خواهیم بود.

موسوی در پایان و در پاسخ به این پرسش که چقدر امیدوار هستید استقلال در پایان فصل به قهرمانی برسد، گفت: این تیم با پتانسیل بالایی که دارد قهرمانی برایش دور از دسترس نیست به شرط آنکه بازیکنان هوشیار باشند از حاشیه ها دوری کنند، تمرکزشان تنها روی بازی ها باشد و سعی کنند اجازه ندهند برخی اخبار کذب آنها را تحت تاثیر قرار دهد استقلال می تواند به قهرمانی برسد و حمایت هواداران در این چند هفته پایانی بسیار حساس خواهد بود.

لينک خبر:
https://www.ettehadkhabar.ir/fa/posts/190664