امروز: پنجشنبه 10 خرداد 1403
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 17 آبان 1402 - 10:09
اتحادخبر: تاکنون ۶۵۰۰ بسته غذایی حاوی مواد غذایی اصلی و ۱۰۰۰ پتو با کمک منابع محلی تهیه و بین فلسطینی‌هایی که در مراکز عمومی مانند مدارس و بیمارستان‌ها پناه گرفته‌اند توزیع شده است. لوازم پزشکی مورد نیاز فوری نیز مانند کاتترها، لوله‌های داخل تراشه، مجموعه‌های تخلیه زخم، پلاتین، سرنگ، بیستوری، کانول‌های بینی، سوزن‌های جراحی و بانداژ گاز به بیمارستان‌های مختلف تحویل داده شده است.

 

اتحادخبر: تاکنون ۶۵۰۰ بسته غذایی حاوی مواد غذایی اصلی و ۱۰۰۰ پتو با کمک منابع محلی تهیه و بین فلسطینی‌هایی که در مراکز عمومی مانند مدارس و بیمارستان‌ها پناه گرفته‌اند توزیع شده است. لوازم پزشکی مورد نیاز فوری نیز مانند کاتترها، لوله‌های داخل تراشه، مجموعه‌های تخلیه زخم، پلاتین، سرنگ، بیستوری، کانول‌های بینی، سوزن‌های جراحی و بانداژ گاز به بیمارستان‌های مختلف تحویل داده شده است.

کدام کشورها به غزه کمک ارسال کرده‌اند؟

جنگی در غزه آغاز شد، هزاران نفر جان خود را از دست دادند، هزاران نفر مجروح و صدها هزار نفر بی‌خانمان شدند و هنوز نیز ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، تاکنون ۶۵۰۰ بسته غذایی حاوی مواد غذایی اصلی و ۱۰۰۰ پتو با کمک منابع محلی تهیه و بین فلسطینی‌هایی که در مراکز عمومی مانند مدارس و بیمارستان‌ها پناه گرفته‌اند توزیع شده است. لوازم پزشکی مورد نیاز فوری نیز مانند کاتترها، لوله‌های داخل تراشه، مجموعه‌های تخلیه زخم، پلاتین، سرنگ، بیستوری، کانول‌های بینی، سوزن‌های جراحی و بانداژ گاز به بیمارستان‌های مختلف تحویل داده شده است.

دو کاروان کمک‌های بشردوستانه به‌تازگی در جریان بمباران رژیم صهیونیستی از طریق گذرگاه مرزی رفح وارد غزه شدند.

دو محموله کمک در آخر هفته به غزه رسید و اولین محموله‌ها از زمانی است که رژیم صهیونیستی بمباران مناطق تحت محاصره فلسطین را در پی درگیری حماس در هفت اکتبر آغاز کرد. این منطقه محاصره شده که ۲.۳ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند، پس از اینکه رژیم صهیونیستی مواد غذایی، سوخت و برق را قبل از شروع عملیات بمباران قطع کرد، به‌شدت به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارد.

تو دو هفته 8 کیلو وزن کم کن! (تضمینی | از شب تا صبح)

بیش از ۴۶۰۰ فلسطینی که بیش از یک سوم آنان کودک هستند در بمباران‌های بی‌امان کشته شده‌اند، اما رژیم صهیونیستی می‌گوید جنگجویان حماس را هدف قرار می‌دهد.

حداقل هشت هواپیمای حامل کمک از ترکیه، امارات متحده عربی، قطر، اردن و تونس در فرودگاه بین‌المللی العریش در شبه جزیره سینا مصر فرود آمده‌اند.هند کمک‌های پزشکی و امداد رسانی را روز یکشنبه به العریش فرستاده است.

رواندا ۱۶ تن کمک‌های بشردوستانه به غزه ارسال کرده است. ژاپن ۶۵ میلیون دلار کمک بشردوستانه اضافی به فلسطینی‌ها ارائه می‌کند.

اتحادیه اروپا در حال راه‌اندازی پل هوایی است و کمک‌های خود را به این سرزمین سه برابر کرده است.

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه گفت: ترکیه یک هواپیما با یک گروه پزشکی و تجهیزات به مصر فرستاد که حامل کمک‌های بشردوستانه برای غزه بود.

آژانس همکاری‌های توسعه بین‌المللی چین اعلام کرد که چین به ارزش ۱۵ میلیون یوان (۲.۰۵ میلیون دلار) کمک‌های بشردوستانه ازجمله غذا و دارو به مردم ساکن غزه ارائه خواهد کرد.

عربستان سعودی از کمپین دولتی برای جمع‌آوری کمک‌های بشردوستانه برای غزه خبر داد و کمک‌های مالی به ارزش بیش از ۱۷ میلیون دلار را تنها طی چند ساعت جمع‌آوری کرد.

مصر ۲۸ تن کمک بشردوستانه از روسیه به مقصد غزه دریافت کرده است. بر اساس بیانیه سفارت روسیه در مصر، این محموله که توسط وزارت شرایط اضطراری روسیه ارائه شده، شامل ۲۸ تن دارو، هموستاتیک (مواد انعقاد خون) و لوازم پانسمان پزشکی است. این دومین کمک روسیه از زمان آغاز جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه در ۷ اکتبر است.

با این حال، برخی از کشورهای اتحادیه اروپا ازجمله آلمان، دانمارک و سوئد به‌طور موقت کمک‌های خود به غزه را به‌عنوان پاسخی به حملات حماس متوقف کرده‌اند.

اولین کاروان ۲۰ کامیونی از مصر وارد غزه شد و کاروان دوم نیز بعد از آن وارد غزه شد.بیش از ۲۰۰ کامیون حامل حدود ۳۰۰۰ تن کمک در نزدیکی گذرگاه در سمت مصر در انتظار مجوز رژیم صهیونیستی برای حرکت به سمت غزه مستقر شدند.

جرمی هاپکینز، نماینده یونیسف در مصر، گفت که این برای تامین نیازهای مردم غزه کافی نیست و باید تعداد کامیون‌ها بیشتر شود.

بیش از یک میلیون نفر آواره شده‌اند و ده‌ها هزار نفر زخمی شده‌اند و علاوه بر مردمی که به غذا و سایر نیازهای اولیه نیاز دارند، مراقبت‌های پزشکی فوری ضروری است.

کاروان‌های امدادی تجهیزات پزشکی سازمان جهانی بهداشت مانند پانسمان، داروهای بیهوشی و مسکن را حمل کرده‌اند. کامیون‌ها همچنین حاوی مواد غذایی از جمله کنسرو ماهی تن، رب گوجه فرنگی و آرد گندم بودند. کامیون‌ها آب آشامیدنی بسته‌بندی شده را نیز حمل کرده‌اند؛ کاروان اول برای ۲۷هزار نفر و دومی برای ۲۲هزار نفر آب کافی داشت. اتحادیه اروپا ۶ پرواز جدید کمک‌های بشردوستانه برای غزه را هماهنگ می‌کند

یک هواپیمای کمکی جدید اتحادیه اروپا از کپنهاگ به پرواز درآمد و حامل ۵۱ تن دارو، اقلام پزشکی و تجهیزات آموزشی از طرف یونیسف به مصر برای افراد نیازمند در غزه است.

این پرواز بخشی از ۶ پرواز آتی عملیات پل هوایی بشردوستانه اتحادیه اروپاست و تجهیزات ضروری را منتقل می‌کند که توسط متحدان برای استقرار سریع به منطقه فراهم می‌شود.

اتحادیه اروپا هزینه کل تمام پروازها را تامین و از هماهنگی عملیات تحت ظرفیت واکنش بشردوستانه اروپا حمایت می‌کند.

پروازهای آتی قرار است طی دو هفته آینده انجام شود. علاوه بر یونیسف، در میان متحدان ارائه کننده محموله‌های بشردوستانه، سازمان بهداشت جهانی، برنامه جهانی غذا، سازمان بین‌المللی مهاجرت، صندوق جمعیت سازمان ملل متحد و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز وجود دارند.

اقلام کمکی تحویل داده شده برای افزایش پاسخ بشردوستانه به تشدید خشونت اخیر تاثیرگذار بر مردم غزه، استفاده می‌شود، جایی که وضعیت وخیم همچنان بدتر می‌شود.

یانز لنارچیچ، کمیسر مدیریت بحران گفت: برای کاهش رنج مردم نوار غزه در این زمان‌های بسیار دشوار، دسترسی کامل، نامحدود، ایمن و بشردوستانه به غزه ضروری است. تدارکات بسیار مورد نیاز برای تامین یک راه نجات به جمعیت فلسطینی نیازمند نیز توسط اتحادیه اروپا به مصر تحویل داده می‌شود. ما به عملیات پل هوایی بشردوستانه خود با ۶ پرواز دیگر برای حمایت از سازمان‌های بشردوستانه متحد خود در منطقه ادامه می‌دهیم. بار دیگر، من از همه طرف‌های درگیر می‌خواهم که اجازه دهند کامیون‌های کمک‌رسانی بدون تاخیر بیشتر حرکت کنند.

عملیات پل هوایی بشردوستانه به‌دنبال دو پرواز قبلی برای کمک به غزه در ۱۶ و ۱۹ اکتبر انجام شد که در مجموع ۵۶ تن تجهیزات توسط یونیسف منتقل شده است.

اتحادیه اروپا از سال ۲۰۰۰ کمک‌های بشردوستانه به فلسطینی‌های نیازمند ارائه می‌کند و از خانواده‌های آسیب‌پذیر تحت تاثیر شرایط اضطراری و لطمه حمایت می‌کند.کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا فقط از طریق سازمان‌های بشردوستانه ثبت‌شده، ازجمله آژانس‌های سازمان ملل، سازمان‌های بین‌المللی غیردولتی  و سازمان‌های بین‌المللی مانند خانواده صلیب سرخ یا هلال احمر ارسال می‌شود.

سازمان‌های متحد اتحادیه اروپا ملزم به پیروی از بالاترین استانداردها، از جمله الزامات گزارش‌دهی دقیق هستند و تحت نظارت و بازرسی کارشناسان بشردوستانه اتحادیه اروپا قرار دارند. با وجود چالش‌های دسترسی و نگرانی‌های امنیتی در غزه پس از بحران جاری، شرکای اتحادیه اروپا که در منطقه فعالیت می‌کنند به ارائه کمک‌های بشردوستانه به افراد نیازمند ادامه می‌دهند.

سازمان ملل درخواست کمک اضطراری برای کمک به حدود ۲.۷ میلیون نفر در غزه و کرانه باختری را درخواست کرد.وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از آغاز جنگ تاکنون ۹۲۲۷ فلسطینی ازجمله ۳۸۲۶ کودک و ۲۴۰۵ زن را کشته و ۲۳هزار و ۵۱۶ نفر دیگر را زخمی کرده است.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • اختتامیه نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت به روایت دوربین اتحاد خبر
 • گزارش تصویری / آئین برافراشته شدن بزرگترین پرچم سبز رضوی در شهر برازجان
 • پادجم از مرحله بحرانی و بن‌بست سه ساله خارج شده است/ حذف سهمیه خوراک برخی پتروشیمی‌ها خیانت به سهامداری و سرمایه‌گذاری است
 • تصاویر اتحاد خبر از دومین روز بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی
 • روز سوم نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت به روایت دوربین اتحاد خبر
 • پتروشیمی جم پیلن بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده پلی پروپیلن در کشور است
 • گزارش تصویری / مراسم عزاداری مردم برازجان در سوگ شهادت رییس جمهور
 • جوان رزومه دار بومی استان، مدیرعامل شرکت توسعه پلیمر کنگان شد
 • ۸۰ درصد گاز کشور از استان بوشهر تامین می شود/ ۱۰۰درصد تجهیزات شبکه انتقال گاز ساخت داخل است
 • از سختی های کار روابط عمومی ۲۴ ساعت آنلاین بودن است/ جایگاه روابط عمومی ها شناخته شده نیست
 • اعتراض اهالی به احداث پست فشار قوی برق در کوی آزادگان برازجان
 • خیلی از معلمان در کنار شغل معلمی شغل دوم دارند/ من عاشق معلمی هستم
 • سرود پهلوانی در برازجان طنین افکند
 • پیشرفت فیزیکی۹۵درصدی پارک شهید کشتکار/ دلیل عدم پیشرفت پروژه سالن شهید سلیمانی عدم تخصیص اعتبار است/ تا۲۰روز آینده خیابان ۵۰متری آسفالت ریزی می‌شود
 • انتخابات ریاست جمهوری و یک چالش حقوقی برای کاندیدا شدن مخبر و قالیباف
 • .: Mekpco حدود 19 ساعت قبل گفت: درود آقای اندیک و ...
 • .: سید حدود 19 ساعت قبل گفت: آفرین . عالیه ...
 • .: محمد کاویانی حدود 24 ساعت قبل گفت: سلام‌ دانشگاه تا شهرفاصله ...
 • .: نگین 1 روز قبل گفت: مثل همیشه عالی و ...
 • .: فا 1 روز قبل گفت: خيلي قشنگ بود عاااالي😘🥰 ...
 • .: مصطفی بهبهانی مطلق حدود 3 روز قبل گفت: با سلام ان شاءالله ...
 • .: سعدآباد وطن خواه حدود 4 روز قبل گفت: بخش عمده ی کار ...
 • .: سعدآباد حدود 5 روز قبل گفت: چیزی که همه ی ...
 • .: شهروند حدود 5 روز قبل گفت: درود بر دکتر سالاری ...
 • .: رها حدود 7 روز قبل گفت: آیا شیرمردی دلسوز و ...