امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 12 ارديبهشت 1400 - 10:21

اتحادخبر: سازمان جهانی بهداشت واکسن کرونای ۲ دوزه شرکت داروسازی «مدرنا» را در فهرست واکسن های کرونایی قرار داد که برای مصرف اضطراری استفاده می شوند.  

اتحادخبر: سازمان جهانی بهداشت واکسن کرونای ۲ دوزه شرکت داروسازی «مدرنا» را در فهرست واکسن های کرونایی قرار داد که برای مصرف اضطراری استفاده می شوند.  

واکسن مدرنا وارد فهرست مصرف اضطراری سازمان جهانی بهداشت شد

به گزارش ایرنا،  این واکسن mRNA پنجمین واکسن کرونایی است که مجوز استفاده اضطراری را از این نهاد سازمان ملل دریافت می کند.

 

سازمان جهانی بهداشت پیش از این دو واکسن کرونای از دانشگاه آکسفورد / آسترازنکا، یک واکسن کرونا از شرکت داروسازی   «جانسون اند جانسون»  و یک واکسن کرونا از شرکت های «فایزر / بایون تک» مورد تایید قرار داده بود.

 

سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ ای در این مورد گفت :  «هدف این است که داروها، واکسن‌ ها و وسایل تشخیصی با حداکثر سرعت ممکن برای واکنش به وضعیت اضطراری در دسترس قرار گیرند.

 

مقامات سازمان جهانی بهداشت می‌گویند در دسترس قرار گرفتن شمار بیشتری از واکسن‌ها به خاطر مشکلات در عرضه سایر واکسن‌ ها از جمله از هند که منبع اصلی صدور واکسن برای برنامه جهانی کواکس است، اهمیت دارد. هند صادرات واکسن‌ های کرونا را به خاطر بحران اوج‌ گیری شیوع بیماری در این کشور محدود کرده است.

 

شرکت مدرنا برنامه ای را برای گسترش شبکه تولید واکسنش اعلام کرد تا ظرفیت تولیدش را در سال ۲۰۲۲ به ۳ میلیارد دوز برساند.

«گروه مشورتی راهبردی کارشناسان ایمن‌سازی» (SAGE) قبلا در ماه ژانویه (بهمن)  واکسن مدرنا را که از فناری mRNA استفاده می‌کند، برای همه گروه‌ های سنی ۱۸ سال و بالاتر توصیه کرده بود.

 

واکسن کرونای ساخت شرکت‌ آمریکایی فایزر  و  شرکت آلمانی بایونتک که آن هم از فناوری mRNA استفاده می‌کند، در آخر سال پیش (۲۰۲۰) نخستین واکسن کرونایی بود که وارد فهرست مصرف اضطراری سازمان جهانی بهداشت شد.

 

سازمان جهانی بهداشت بعدا واکسن‌شرکت انگلیسی - سوئدی آسترازنکا را وارد فهرست مصرف اضطراری کرد. در نهایت واکسن تک‌ دوزی کرونای ساخت شرکت آمریکایی جانسون‌ اند جانسون نیز وارد این فهرست شد.

 

سازمان جهانی بهداشت همچنین به دنبال یک بازبینی گسترده در حال بررسی وارد کردن دو واکسن کرونای ساخت چین، یعنی واکسن شرکت سینوفارم و واکسن شرکت سینوواک است و احتمالا تا پایان سال آینده در این باره تصمیم‌گیری خواهد کرد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 4 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م حدود 19 ساعت قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد حدود 22 ساعت قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 2 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 4 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...