امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 28 فروردين 1400 - 09:39
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

اتحادخبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به شیوع انفجاری ویروس کرونا در این استان و رشد چند برابری مبتلایان شمار تخت‌های بستری از بیماران کووید ۱۹ از ۵۰۰ به ۷۰۰ تخت افزایش یافت. دکتر سعید کشمیری افزود: در صورت ادامه این روند و افزایش بستری‌های ناشی از ابتلا به کرونا پیش بینی شده شمار تخت‌های بستری به یکهزار تخت افزایش یابد.وی بیان کرد...

اتحادخبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به شیوع انفجاری ویروس کرونا در این استان و رشد چند برابری مبتلایان شمار تخت‌های بستری از بیماران کووید ۱۹ از ۵۰۰ به ۷۰۰ تخت افزایش یافت.

شمار تخت‌های بستری بیماران کووید ۱۹ در بوشهر به ۷۰۰ افزایش یافت

به گزارش ایرنا؛ دکتر سعید کشمیری افزود: در صورت ادامه این روند و افزایش بستری‌های ناشی از ابتلا به کرونا پیش بینی شده شمار تخت‌های بستری به یکهزار تخت افزایش یابد.

وی بیان کرد: در این ارتباط اگر لازم شود ضمن فراخوان نیروهای مردمی و ارگان‌هایی مانند ارتش و سپاه از ظرفیت ورزشگاه‌ها و بیمارستان‌های صحرایی نیز استفاده می‌شود.

 

کشمیری ادامه داد: در زمان حاضر روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر به شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان بوشهر افزوده و ۴۳۰ تا ۴۵۰ بیمار در بیمارستان‌های این استان بستری می‌شوند این درحالی است که در اسفند ماه تعداد کل بستری‌های استان ۶۰ نفر بود.

 

وی اضافه کرد: نکته قابل توجه این است که در زمان حاضر بیش از ۶۰ بیمار بدحال در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند و این روند ابتلا و بستری در استان، ضمن اینکه بسیار نگران کننده‌است فشار مضاعفی بر کارکنان بخش درمان نیز وارد کرده‌است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: روزانه یک تا ۲ هزار مورد تست سریع و پی سی آر از افراد در این استان گرفته می‌شود که ۴۰ درصد آنها معادل ۴۲۰ مورد مثبت است.

 

وی یادآور شد: شهرستان‌های دشتی، گناوه، دیلم و بوشهر در رده‌های نخست ابتلا قرار دارند.

 

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه همه شهرستان‌های این استان در شرایط پرخطر قرار گرفته‌اند براین اساس در هفته پیش رو تنها یک سوم کارمندان دستگاه‌های اجرایی در محل کار حضور دارند همچنین در راستای جلوگیری از جابه جایی جمعیتی کارکنانی که محل زندگی آنها خارج از بوشهر است نیز باید دورکاری انجام دهند افزون براین اصناف و مشاغل ۲، ۳ و ۴ نیز براساس این قانون تعطیل هستند.

 

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت، بخش‌های جدیدی در بیمارستان‌ها فعال شده‌است و در این شرایط اگر محدودیت‌ها به خوبی اجرا نشود استان بوشهر با شرایط پیچیده تری روبرو می‌شود.

 

کشمیری با تاکید بر ضرورت رعایت اصل در خانه ماندن، فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن دست‌ها از مردم خواست در راستای پیشگیری از یک فاجعه به توصیه‌های ستاد ملی پایبند باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: با فوت چهار نفر شامل سه مرد ۸۷، ۶۷ و ۶۰ سال سن با سابقه بیماری قلبی عروقی و سرطان و یک خانم با ۶۶ سال سن با سابقه بیماری کلیوی، دیابت و فشار خون شمار جان باختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا از ابتدای شیوع پاندمی در استان بوشهر به ۹۴۰ نفر رسیده است.

 

کشمیری ادامه داد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۳۰ هزار و ۱۵۸ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

وی با تاکید براینکه هیچ چیزی مهم‌تر از نجات جان بیماران نیست گفت: برای کنترل سیر افزایشی شیوع ویروس باید کارخانه تولید بیماران مبتلا به ویروس کرونا یعنی بازار، اداره‌ها، تجمع‌های خانوادگی و مسافرت‌ها تعطیل شود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: در این شرایط حجم کار برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا بسیار زیاد است به‌گونه‌ای که روزانه به طور میانگین در بیمارستان شهدای خلیج فقط ۲۵۱ سی‌تی‌اسکن انجام‌  می‌شود.

براساس آخرین گزارش سامانه ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۱۰ شهرستان استان بوشهر ۹ شهرستان قرمز و پرخطر و تنها شهرستان دیر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار  دارد.
       کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1400/01/28 - 09:57
0
1
با سلام.متاسفانه رییس بیمارستان شهید گنجی برازجان دورکاری پرسنل اداری را لغو کرده که همین امر باعث شده چندین پرسنل اداری به کرونا مبتلا شوند.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 4 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م حدود 20 ساعت قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد حدود 22 ساعت قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 3 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 4 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...