امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 فروردين 1400 - 12:35
فرماندار دشتستان خبر داد؛

اتحادخبر:  فرماندار دشتستان گفت:جهت شرکت در انتخابات دوره ششم شوراهای اسلامی شهر و روستا تعداد ۱۰۲۲ نفر در گستره شهرستان ثبت نام کرده اند که نسبت به دوره قبل افزایش آمار را نشان می دهد.

اتحادخبر:  فرماندار دشتستان گفت:جهت شرکت در انتخابات دوره ششم شوراهای اسلامی شهر و روستا تعداد ۱۰۲۲ نفر در گستره شهرستان ثبت نام کرده اند که نسبت به دوره قبل افزایش آمار را نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتستان،فتح الله نوروزی با اشاره به اهمیت و جایگاه انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار داشت:انتخابات،نمونه بارز حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش است و جایگاه رفیع و ارزشمندی در نظام اسلامی دارد.

 نوروزی افزود:انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز مثل دیگر انتخابات،اهمیت ویژه ای دارد و باعث تعالی و پیشرفت همه جانبه شهرها و روستاها می شود.
 وی تصریح کرد:حضور گسترده در انتخابات و انتخاب افراد اصلح می تواند باعث توسعه و آبادانی شهرها و روستاها گردد.

فرماندار دشتستان از ثبت نام ۸۲۱ نفر جهت شرکت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان خبر داد و ابراز داشت:ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی ۱۰۰ روستا و تیره های عشایری شهرستان انجام شد و در مجموع ۸۲۱ نفر ثبت نام کردند که به تفکیک از این قرار است؛
در ۹ روستای بخش آب پخش جمعا ۵۰ نفر،در ۱۵ روستای بخش سعدآباد ۱۰۲ نفر،در ۲۲ روستای بخش شبانکاره ۱۶۰ نفر، در بخش بوشکان در روستاها و ۵ تیره عشایری جمعا ۱۳۱ نفر،در بخش ارم و در ۲۸ روستا و ۸ تیره عشایری جمعا ۱۹۸ نفر و در۲۲ روستای  بخش مرکزی نیز جمعا ۱۸۰ نفر ثبت نام کردند.

 نوروزی از افزایش حضور بانوان در انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان خبر داد و افزود: از لحاظ ترکیب جنسیتی در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاها ۹۱ درصد مرد و ۹ درصد زن ثبت نام کرده اند که نسبت به دوره قبل آمار ثبت نام زنان افزایش ۳ درصدی را نشان می دهد.

 نماینده عالی دولت در شهرستان دشتستان با اعلام اینکه در این دوره از روش های حضوری و غیرحضوری جهت ثبت نامزدها استفاده شد ابراز داشت:در این دوره ۶۲۱ نفر به صورت حضوری در ستاد مستقر در بخشداری ها و ۲۰۰ نفر هم غیرحضوری ثبت نام  که این افراد نیز مرحله نهایی ثبت نام خود را در بخشداری تکمیل کردند.

نوروزی بیان داشت:جهت شرکت در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان ۷۴۹ مرد و ۷۲ زن ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۸۸ نفر سابقه شورایی دارند و ۶۳۳ نفر نیز سابقه کار در شوراها ندارند.

 وی افزود:۲۰۱ نفر با مدرک ابتدایی،۷۹ نفر با مدرک راهنمایی،۶۸ نفر با مدرک متوسطه،۱۶۶ نفر با مدرک دیپلم،۸۷ نفر با مدرک فوق دیپلم، ۱۸۷ نفر با مدرک لیسانس،۳۰ نفر با مدرک فوق لیسانس،یک نفر با مدرک دکترا و دو نفر نیز با مدرک حوزوی جهت شرکت در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان داوطلب شده اند.

 فرماندار دشتستان خاطرنشان کرد:از نظر سنی ۷۳ نفر زیر ۳۰ سال، ۱۵۳ نفر بین ۳۰ تا ۳۵ سال ، ۱۶۴ نفر بین ۳۶ تا ۴۰ سال ، ۱۴۹ نفر بین ۴۱ تا ۴۵ سال،  ۱۲۱ نفر بین ۴۶ تا ۵۰ سال،  ۶۸ نفر بین ۵۱ تا ۵۵ سال ، ۴۶ نفر بین ۵۶ تا ۶۰ سال ، ۲۶ نفر بین ۶۱ تا ۶۵ سال،  ۱۴ نفر بین ۶۶ تا ۷۰ سال ،  ۵ نفر بین ۷۰ تا ۷۵ سال و دو نفر بالای ۷۵ سال می باشند.

 نوروزی با اشاره به وضعیت شوراهای روستاها از لحاظ تعداد نفرات ابراز داشت: در بخش آب پخش ۹ روستا با شورای ۳ نفره، در بخش سعدآباد ۲ روستا با شورای ۵ نفره و ۱۳ روستا با شورای ۳ نفره، در بخش شبانکاره ۲۰ روستا با شورای ۳ نفره و دو روستا با شورای ۵ نفره، در بخش بوشکان ۳ روستا و تیره عشایری ۵ نفره و مابقی ۳ نفره، بخش ارم ۲ شورای ۵ نفره و مابقی ۳ نفره و در بخش مرکزی نیز ۷ روستا شورای ۵ نفره و مابقی ۳نفره هستند.

فرماندار دشتستان خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۰۲۲ نفر جهت عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان ثبت نام کردند.

 

و در سطح شهرستان تنها روستای بنه عباس داوطلبی برای عضویت در شورای اسلامی روستا نداشت که انشالله بعد از انتخابات در رابطه با خدمت رسانی به مردم خوب این روستا تصمیم گیری خواهد شدکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1400/01/25 - 13:41
2
1
چرا اتحاد خبر همش دنبال اصلاح طلبان و اصلاحات هستند و حرفی و خبری از انقلابی بیان نمیکند و اگر هم عنوان کرده در پی خرد کردن وتحقیر انها بوده
دوره شما اصلاح طلبان هم تمام میشود
یا مهدی(عج)
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 8 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م حدود 24 ساعت قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد 1 روز قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 3 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 5 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...