امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 فروردين 1400 - 11:12
جانشین استاندار در ستاد مدیریت بیماری کرونا ی فارس:

اتحادخبر:  جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعلام کرد که بر اساس اعلام رنگ بندی جدید، ۲۸ شهرستان استان در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

اتحادخبر:  جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعلام کرد که بر اساس اعلام رنگ بندی جدید، ۲۸ شهرستان استان در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

وضعیت ۲۸ شهرستان فارس قرمز است مابقی نارنجی

به گزارش ایسنا؛ عبدالرضا قاسم پور بیان کرد: بر اساس رنگ بندی جدید اعلام شده شهرستان‌های استهبان، کوه چنار، خفر، زرقان، بیضا، اوز، آباده، ارسنجان، اقلید، جهرم، خرمبید، داراب، زرین دشت، شیراز، فراشبند، فسا، فیروزآباد، کازرون، کوار، گراش، لارستان، مرودشت، ممسنی، بختگان، بوانات، پاسارگاد، سرچهان و نی ریز در وضعیت قرمز هستند.

 

او افزود: همچنین بر اساس آخرین اطلاعات اعلام شده شهرستان‌های سروستان، خرامه، رستم، سپیدان، قیر و کارزین، خُنج، مُهر و لامرد در وضعیت نارنجی هستند.

 

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا خاطرنشان کرد: در شهرهای قرمز، حضور کارمندان ادارات ارائه‌دهنده خدمات مهم به یک سوم کاهش پیدا می‌کند.

 

به گفته قاسمپور، در سایر اداراتی که خدمات غیرضروری ارائه می‌دهند، دو سوم کارمندان به صورت دورکار، کارهای مربوطه را باید انجام می‌دهند.

او با بیان اینکه در شهرستان‌های قرمز فعالیت مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ به مدت دو هفته تعطیل است، تاکید کرد: استفاده از ماسک، خودداری از دورهمی و مراسم عروسی و سوگواری ضروری است. استفاده از وسایل نقلیه عمومی پر ازدحام، خوردن غذا در رستوران و حضور در اماکن پرجمعیت و بخصوص سرپوشیده از عوامل اصلی انتقال کرونا است.

 

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا یادآور شد: تردد شبانه در تمام شهرهای کشور از ساعت ۲۲ شب تا ۳ بامداد ممنوع و مشمول جریمه است.

 

قاسمپور همچنین با اشاره به شدت یافتن وضعیت شیوع کروناویروس در این استان، اعلام کرد که شمار مراجعه روزانه به مراکز سرپایی درمان کرونا در فارس به ۳ هزار نفر رسیده است.

او به آغاز فاز جدید تشدید طرح نظارت و بازرسی بر فعالیت اصناف و ادارات در شیراز هم اشاره کرد و  گفت: نظارت و بازرسی ها تعطیل بردار نیست و در حال حاضر ۳۵۰ اکیپ نظارتی در تمامی شهرستان های استان فارس فعال هستند. 

 

قاسم‌پور با تاکید بر اینکه برای مهار موج سهمگین همه گیری کرونا هیچ راهی جز اعمال و تشدید محدودیت‌ها نیست، اضافه کرد: آمارهای ابتلا و بستری بیماران کرونایی در استان فارس با شیب تند در حال افزایش است به نحوی که آمار بستری‌ها روزانه به ۳۵۰ نفر رسیده است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 7 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م حدود 22 ساعت قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد 1 روز قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 3 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 5 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...