امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 21 فروردين 1400 - 08:33

اتحادخبر-احمد خواجه حسنی:هدف اصلی طرح و پردازش این نوشتار ارائه راهکاری است که شکاف ایجاد شده مابین مردم و حاکمیت را بازتعریف و تبیین نموده و سرانجام راهکاری به جهت ترمیم آن ارائه نماید بدین امید که در محضر منیع کارگزاران نظام مقبول و موثر افتد .برآوردهای اکولوژیکی براین مبنا استوار است که نرخ مشارکت سیاسی مردم در انتخابات خرداد...

راه نرفته ای بنام سید حسن خمینی

احمد خواجه حسنی:

 

هدف اصلی طرح و پردازش این نوشتار ارائه راهکاری است که شکاف ایجاد شده مابین مردم و حاکمیت را بازتعریف و تبیین نموده و سرانجام راهکاری به جهت ترمیم آن ارائه نماید بدین امید که در محضر منیع کارگزاران نظام مقبول و موثر افتد .


برآوردهای اکولوژیکی براین مبنا استوار است که نرخ مشارکت سیاسی مردم در انتخابات خرداد ۱۴٠٠ در سطح ضعیفی نمود پیدا می کند و یقین جازم دارم که امروزه روز، همه جناح ها احزاب و گروه های اجتماعی با هر نحله و نگرشی بر این گزاره صحّه می گذارند و نیک واقفند که کشور از بسیاری جهات با چالش های جدی مواجه است و در این وادی مشارکت حداکثری مردم بر بسیاری از موارد ارجحیت دارد.


برگزاری انتخابات آتی با حضور همه احزاب ،جناح ها و سلایق مختلف سیاسی یکی از عوامل مهم تحقق مشارکت حداکثری و ترویج به حضور در انتخابات و ایضاً توجه به خواست و علایق مردم است .


مشارکت سیاسی به طور عام و مشارکت انتخاباتی به طور خاص و رفتار رأی دهی به نحو اخص از پربسامدترین کنش های سیاسی در نظام های مردمسالار است و اینگونه است که رأی ها در همه نظام های مردم سالار واحدهای اساسی قدرت سیاسی هستند.
مشارکت حداکثری در انتخابات منوط به پیش نیازهایی است که با عبور از گذشته ها و خاتمه بخشیدن به مطلق انگاری و اعمال پاره ای سیاستهای نابخردانه و عدم پیروی از قواعد کهنه ای که منطبق با شرایط جامعه ما نیستند همراه شده و در راستای منافع ملی طی طریق کنند که اگر این امر محقق گردد شالوده نظام سیاسی کشور تقویت شده و انسجام ملی را به جهانیان عرضه خواهیم داشت.

معیار (وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا) اقتضا می کند که با از بین بردن تفاوت ها و تبعیض ها و با تضارب آرا ، نهادینه سازی عقلانیت و پلورالیسم فکری  فرهنگ مشارکتی را به منصه ظهور رسانیم که با شکل گیری فضای مبتنی بر گفتگو، هیچ یک از گروه ها خود را حق مطلق و دیگری را باطلق مطلق قلمداد نکنند.
به جد و با ارزیابی جمیع شرایط موجود زمان آن فرا رسیده که یادگار ستیزی را خاتمه داده، عطای سناریو سازی های نخ نما علیه یادگار امام (ره) را به لقایش بخشیده و مسیر را به سمت بیت صالح امام و نوه بنیانگذار انقلاب هموار نموده و به خمینی کبیر سلامی دوباره دهیم و مسیر انتخاب ایشان را برای آحاد مردمی که دل در گرو نظام و انقلاب دارند سهولت بخشیم.
 
باورمندم یادگار امام متعلق به یک جناح خاص نیست لذا شایسته است نگاه ما به ایشان فراجناحی و کلان نگر باشد.
انتخاب یادگار امام(ره) راه نرفته ای است که دیر یا زود میبایست پیموده شود، پس چه بهتر که زمان پیمایش، همین انتخابات خرداد ۱۴٠٠باشد.

ایشان قادر خواهند بود پیوندی کمیاب مابین احزاب و جناح های و نحله های فکری مختلف ایجاد کرده و متعاقب آن این ارتباط و تعامل به جامعه هدف تعمیم یابد.
اذن حضور معظم له در انتخابات و انتخاب توسط قاطبه ی ملت به مثابه با یک تیر چند نشان را هدف قرار دادن است.
برآیند حضور یادگار امام می تواند نوید بخش نشاط سیاسی و اجتماعی گردد و بارقه های امید را به اجتماع بحران زده فعلی معطوف دارد.
سید حسن حفظ الله، به دلیل پیشینه و سوابقی که دارند می توانند گسست اجتماعی موجود را تا حد زیادی بهبود بخشند و در راستای همبستگی اجتماعی گام بردارند.
انتخاب سید حسن خمینی ناظر به علائق جمعی، منافع ملی و ارتقاء اعتماد اجتماعی است و نباید غافل بود که عنصر اعتماد، بدنه جامعه و نظام سیاسی را به یکدیگر اتصال می دهد.

اگر به این گزاره کلیدی که ( فرد از نظر سیاسی آنگونه می اندیشد که از نظر اجتماعی در آن به سر می برد) بیندیشیم و به این باور برسیم که نظامِ باور و کردار سیاسی شخص تابع وضعیت اجتماعی اوست و این خصوصیات اجتماعی افراد است که ترجیحات سیاسی آنان را تعیین می کند، لاجرم بدین مهم نائل خواهیم گشت که مردم فردی از جنس خودشان را مطالبه می کنند کسی که پایگاه اجتماعی و مردمی شایان توجهی در جامعه داشته باشد و مبنای عمل و حرکتش همان سیره و طریقت امام ره باشد.

به ایران، سرنوشت و ته نوشتش بیاندیشیم.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1400/02/18 - 13:49
0
0
شکاف اصلی را دوستان شما بین حاکمیت و مردم ایجاد کرده اند! شما امروز باید در مقام پاسخگوی وضع فعلی کشور باشید نه مدعی و منتقد!
1400/01/26 - 09:40
2
4
خیانت وقتی رخ میده که منافع شخصی و حزبی رو برمنافع ملی اولویت بذاری/مثلا یادگارامام. جز یادگار امام بودن چ گلی ب سر این مملکت زده باکدوم سابقه مدیریتی با کدوم فکرو طرح... بهتره وقت مردم رو تلف نکنید بااین حرفاتون. متاسفم ک بعد 8سال هنوز ب فکرمنافع شخصیتون هستید.
1400/01/23 - 18:07
1
2
مخاطبین ارجمند
با تقدیم سلام و تجدید احترام

عنایت داشته باشید که جامعه از اهرم هایی نظیر گفت و گو، تحمل مخالف و تضارب آراء به جهت پویایی نیاز مبرم دارد ، از این رو ابراز وجود شما را ارج نهاده و جمیع نظرات بزرگواران را محترم و مغتنم می شمارم و باورمندم جامعه مونولوگ و تک صدا جامعه ای مرده است.

یقینا مستحضرید که اعوان و انصار برخی از جریان های سیاسی قبل از سال تحویل موقعیت ستاد انتخاباتی خود را مشخص نموده،تقسیم کار کرده،چیدمان نفرات ،جداول زمانبندی و قس الی هذا را بصورت کامل سازماندهی نموده اند و این در حالی است که جریان دیگری مردد مانده و به دلایلی معلوم قادر نیستند تحرکات انتخاباتی خود را تنظیم نمایند و اینکه خود را حق مطلق ببینی و جریان دیگری را باطل مطلق خوشایند و پسندیده جامعه نیست.

در مورد علامه سید حسن خمینی حفظ الله از مخالفین این یادداشت سوالاتی دارم...

کجا اجازه ابراز وجود به ایشان داده شد که الان معظم له را به فقدان تجربه محکوم می کنید ؟
ایشان کجا از اندیشه های امام تخطی کرده اند؟
عدم علمیت ایشان با چه معیار و سنجه ای،کجا و با چه مکانیزمی محرز شده است ؟
مگر نه این است ک میزان رأی ملت است
شما اجازه دهید نوه روح الله به عرصه ورود کنند مردم با رای خود جهت را مشخص می کنند.
سرشت یادگار امام ره ، خدمت به مردم و اصلاح امور است.
به کدامین گناه بوته زندگی سیاسی او را این همه بی ملاحظه در حال بایکوت نمودن هستند.
1400/01/23 - 07:47
4
5
بر خلاف صد در صد نظرات آقای خواجه حسنی که بیان داشتند سید حسن خمینی فراجناحی است ، می بایست به ایشان یادآور شد که سید حسن خمینی همیشه با طیف اصلاحات بوده و با سران فتنه همراه می باشد و الان هم باید جوابگوی عملکرد باطل و سوء مدیریت حسن روحانی باشد .
ضمناً ایشان چه پیشینه ای در امورات اجرایی داشته که می خواهد کاندیدای ریاست جمهوری گردد ؟
به کجا چنین شتابان ؟
1400/01/23 - 00:51
3
4
باور کنید سید حسن خمینی حتی اگر خود اینکاره باشد کسی را برای اداره دولت ندارد جز تیم حسن روحانی. بگذارید بعد 8 سال، بادی دیگر بوزد ...
1400/01/23 - 00:50
3
2
طرفداران سیدحسن، میخواهند از جایگاه خمینی کبیر استفاده کنند و زیر پای این سید پوست خربزه بگذارند.
1400/01/23 - 00:07
4
4
اول وی اندیشه معتدل رو به جلو و اصلاح دارد که به نفع جامعه است. دنیا دیگر افراد دگم و کوته اندیش را نمی پذیرد. دنیای باز و مدرن امروز نیاز به افراد با دید باز دارد. و سید حسن می تواند کشتی در حال غرق ایران را نجات دهدو به پیشرفت رهنمون سازند.
1400/01/21 - 20:16
3
2
آیت الله جوان سید حسن خمینی از نسل بنیان‌گذار انقلاب اسلامی است. جوانان و نیازهای امروز کشور را درک می کند. و دلسوز نظام و انقلاب هم هست. ایران امروز به او احتیاج دارد اگر شورای نگهبان اجازه دهد.
1400/01/21 - 11:31
5
3
باورت اشتباه است ،چون یادگار امام در انتخابات های گذشته تنها از یک جناح حمایت مینمود واز جمله کسانیست که مسبب وضع موجود می باشد و الان زمان پاسخگویی است ،نه فرار به جلو
1400/01/21 - 11:11
4
3
ایشون با روحانی هیچ فرقی ندارند.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 5 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م حدود 21 ساعت قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد حدود 23 ساعت قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 3 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 4 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...