امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 19 فروردين 1400 - 10:30
رئیس علوم پزشکی شیراز مطرح کرد:

اتحادخبر:  رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به سرعت افزایش تعداد شهرستان‌های قرمز استان فارس در موج چهارم شیوع کرونا، اعلام کرد که روز گذشته نیمی از تست‌های کرونا در فارس مثبت شده است.

اتحادخبر:  رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به سرعت افزایش تعداد شهرستان‌های قرمز استان فارس در موج چهارم شیوع کرونا، اعلام کرد که روز گذشته نیمی از تست‌های کرونا در فارس مثبت شده است.

مثبت شدن نصف تست‌ها در فارس/ساده‌انگاری متهم موج چهار

به گزارش ایسنا؛ دکتر مهرزاد لطفی چهارشنبه ۱۸ فروردین با این تاکید که؛ ساده انگاری و بی توجهی، به ویژه در تعطیلات نوروز، عامل آغاز موج چهارم کرونا در کشور و استان فارس بوده است، قدرت سرایت‌پذیری گونه جدید کرونا موسوم به انگلیسی را عامل سرعت روند افزایش تعداد نقاط با وضعیت قرمز اعلام کرد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از علوم پزشکی شیراز، لطفی افزود: موج چهارم بسیار سنگین و خطرناک تر پیش بینی شده، به طوری که طی چند روز گذشته، وضعیت قرمز در استان، از سه شهرستان به ۲۳ شهرستان رسیده است و مابقی شهرستان ها به وضعیت نارنجی تغییر رنگ داده اند که روزانه نیز وضعیت رنگ بندی کرونا در فارس در حال تغییر است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: روز گذشته بیش از پنج هزار تست تشخیصی کروناویروس به روش pcr و سریع در فارس انجام شده که نیمی از آن مثبت بوده است؛ این موضوع نشان از چرخش سریع ویروس کرونا در جامعه دارد.

 

مراجعه ۲۸۰۰ بیمار به مراکز ۱۶ ساعته در فارس طی یک روز

 

لطفی همچنین از وجود ۴۴ مرکز فعال منتخب درمان سرپایی کروناویروس در استان فارس خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۲۸۰۰ بیمار مشکوک و دارای علائم کروناویروس به مراکز ۱۶ ساعته مستقر در سطح استان مراجعه کردند و بیش از ۳۰۰ بیمار جدید با علائم کرونا در بیمارستان های سطح استان بستری شدند.

او ادامه داد: در روز گذشته با همکاری نیروهای بسیجی در راستای طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی»، بیش از ۱۰ هزار تماس تلفنی با هدف بررسی وضعیت مبتلایان به کروناویروس و قرنطینه و مراقبت های در منزل انجام شده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان های حضرت علی اصغر(ع)، شهید دکتر فقیهی و شهید دکتر چمران از بیماران مبتلا و مشکوک به کروناویروس، از پیش بینی افزایش تخت های بیمارستانی خبر داد.

 

لطفی با اشاره به پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در انجام سریع واکسیناسیون علیه کووید۱۹ از تحویل تا تزریق، از پیش بینی چند محل برای واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در فارس خبر داد و گفت: با آغاز واکسیناسیون عمومی در آینده ای نزدیک، باید بستر مناسب برای تزریق سریع به هم استانی ها اماده شود.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: محمد علوی حدود 9 ساعت قبل گفت: خانوم‌عبیدی چرا نمیگی مردم ...
 • .: م 1 روز قبل گفت: سلام ، پیشنهاد میکنم ...
 • .: محمد 1 روز قبل گفت: بیشتر نشاندهنده نفرت مردم ...
 • .: کارمند 1 روز قبل گفت: از اتحاد خبر بابت ...
 • .: دبیر ادبیات وفلسفه 1 روز قبل گفت: دست مریزاد! جستاریست سخت ...
 • .: معلم حدود 2 روز قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 3 روز قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 3 روز قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند حدود 4 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 5 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...