کد خبر: 144436 ، سرويس: استان فارس
تاريخ انتشار: 18 فروردين 1400 - 10:21
مدیر برق شهرستان کوار:
کاهش ۲۰ درصدی تلفات برق در شهرستان کوار

اتحادخبر:  مدیر برق شهرستان کوار اعلام کرد که با اقدامات برنامه‌ریزی شده طی سال ۹۹، در آن شهرستان، تلفات انرژی برق در کوار بالغ بر ۲۰ درصد کاهش یافته است.

اتحادخبر:  مدیر برق شهرستان کوار اعلام کرد که با اقدامات برنامه‌ریزی شده طی سال ۹۹، در آن شهرستان، تلفات انرژی برق در کوار بالغ بر ۲۰ درصد کاهش یافته است.

کاهش ۲۰ درصدی تلفات برق در شهرستان کوار

به گزارش ایسنا؛ سید فرهاد تقوی‌زاده چهارشنبه ۱۸ فروردین در جمع خبرنگاران گفت: شش ماهه اول سال ۹۸ تلفات انرژی برق در شهرستان کوار بیش از ۳۵ درصد بود که عدد بسیار بالایی در شهرستان‌های تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق شیراز محسوب می‌شود.

 

وی با اشاره به ترسیم اهدافی برای کاهش تلفات و ارتقاء کمی و کیفی تامین انرژی برق در سطح این شهرستان، گفت: اقدامات اجرایی شده شامل جمع آوری برق های غیرمجاز، شناسایی و تعویض کنتورهای خراب، نصب و راه اندازی کنتورهای فهام در بخش کشاورزی و .... منجر به کاهش قابل قبول تلفات انرژی برق در شهرستان کوار شده است.

 

تقوی‌زاده گفت: یکی از اقدامات اجرایی شده که با پیگیری حوزه ستادی و تامین اعتبارات مورد نیاز محقق شد، تشکیل پنج گروه برای شناسایی و اصلاح کنتورهای خراب و معیوب بود که منجر به تعویض حدود ۳۰۰۰ دستگاه کنتور شد.

وی با یادآوری اینکه کنتورهای خراب منجر به اشتباه در قرائت انرژی مصرفی برق یا قرائت نشدن حجم دقیق مصرف شده بود، گفت: طی سالهای ۹۸ و ۹۹ در سطح شهرستان کوار حدود ۷۵۰ دستگاه کنتور فهام برای مشترکان بخش کشاورزی تعویض و نصب گردید که علاوه بر ثبت دقیق انرژی مصرفی منجر به کاهش ۲۰ مگاوات ساعت پیک سایی در اوج بار گردید .

 

تقوی‌زاده گفت: براساس اهداف تعیین شده از سوی شرکت توزیع نیروی برق شیراز، باید تا پایان سال ٩٩ عدد ۱۲ درصد کاهش تلفات انرژی برق در شهرستان کوار محقق می‌شد.

 

مدیر برق شهرستان کوار خاطرنشان کرد: خوشبختانه و با توجه به حمایت و همراهی حوزه ستادی و تلاش گسترده همکاران در شهرستان کوار، طی ۱۱ ماه منتهی به ابتدای اسفند سال ٩٩ شاهد تحقق هدف پیش بینی شده ۱۱.۹ تلفات انرژی برق در شهرستان کوار بودیم.

تقوی زاده با اشاره به تعداد بالای کنتورهای خراب و اصلاحات مورد نیاز در بخش لوازم اندازه گیری این مدیریت اضافه کرد: در شهریور ماه سال ٩٨ درصد قرائت کنتور در شهرستان کوار ۷۸.۱۹ درصد بود که در پایان بهمن ماه سال ۹۹ این عدد به ۹۹.۴۱ درصد رسیده است.

لينک خبر:
http://www.ettehadkhabar.ir/fa/posts/144436