امروز: شنبه 04 اسفند 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 01 مرداد 1397 - 10:55
معاون جهاد کشاورزی بوشهر:

اتحاد خبر: معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی بوشهر گفت: بذر گندم مورد نیاز کشاورزان استان بوشهر تامین شد.

اتحاد خبر: معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی بوشهر گفت: بذر گندم مورد نیاز کشاورزان استان بوشهر تامین شد.

بذر گندم مورد نیاز کشاورزان استان بوشهر تامین شد

به گزارش مهر، خسرو عمرانی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر ظرفیت‌های بالایی در زمینه تولید غلات و به‌ویژه گندم دارد و هر ساله بخش زیادی از اراضی استان زیر کشت گندم می‌رود.

 

وی بیان کرد: امسال به دنبال خشکسالی‌ها و کاهش چشمگیر میزان بارندگی در پائیز و زمستان شاهد وارد شدن خسارت‌های بسیار زیادی به کشاورزان و از بین‌رفتن کشت دیم گندم در نقاط مختلف استان بودیم.

 

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی بوشهر از تامین بذر گندم مورد نیاز کشاورزان استان برای سال ۹۷-۹۸ خبر داد و اضافه کرد: کشت بذر گندم در سه هزار و ۲۱۸ هکتار از اراضی استان انجام شد.

 

وی با اشاره به کاشت و داشت مزارع تولید بذر با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر، خاطرنشان کرد: ۱۱ هزار و ۱۲۳ تن بذر گندم در مزارع یاد شده تولید شد.

 

عمرانی ادامه داد: از این میزان بذر تولیدی ۱۲۷ تن طبقه پرورشی ۳، هزار و ۶۴۳ تن طبقه مادری و ۹ هزار و ۳۵۲ تن بذر طبقه گواهی شده بوده است.

 

وی افزود: بذرهای تولید شده مهرماه پس از بوجاری و ضدعفونی بر اساس سطوح زیر کشت و سهمیه‌های تعیین شده شهرستان‌ها، در اختیار عوامل توزیع استان برای تحویل به کشاورزان قرار می‌گیرد./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین