امروز: يکشنبه 29 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 30 تير 1397 - 19:30
گزارش اتحاد جنوب از نشست اعضای شورای شهر برازجان با رییس اداره آب و فاضلاب دشتستان؛

اتحادجنوب : نشست اعضای شورای شهر برازجان با رییس اداره آب و فاضلاب دشتستان در خصوص مشکلات آب ظهر شنبه 30 تیرماه در ساختمان شورای شهر برازجان برگزار گردید.به گزارش اتحاد خبر، علی بردستانی، رییس اداره آب و فاضلاب دشتستان در نشست با اعضای شورای شهر برازجان گفت: کل لوله گذاری 13 کیلومتری شهر برازجان از محل تبصره 3 بوده...

اتحادجنوب -زهره عرب: نشست اعضای شورای شهر برازجان با رییس اداره آب و فاضلاب دشتستان در خصوص مشکلات آب ظهر شنبه 30 تیرماه در ساختمان شورای شهر برازجان برگزار گردید.


به گزارش اتحاد خبر، علی بردستانی، رییس اداره آب و فاضلاب دشتستان در نشست با اعضای شورای شهر برازجان گفت: کل لوله گذاری 13 کیلومتری شهر برازجان از محل تبصره 3 بوده و از اعتبارات دولتی هزینه نشده است.
وی ادامه داد: سه منبع آب از کازرون وجود داشته که تامین کننده آب این منطقه بوده اند، یکی چشمه ساسان، دیگری رودخانه شاپور و منبع سوم چاه های سربالش که در حال حاضر فقط چاه ها باقی مانده است که آن هم به عنوان یک مسکن موقتی بوده و به شکل دائمی نمی تواند مشکل را حل نماید.
بردستانی با اشاره به ساخت آبشیرین کن به عنوان راه حل بلندمدت برای حل مشکل آب عنوان کرد: اینکه برای حل مشکلات آب برازجان، یک آبشیرین کن ساخته شود این راه حل عاقلانه ای نیست.
وی با اشاره به لزوم همکاری شهروندان گفت: در شهر برازجان 32 هزار پمپ آب وجود دارد که این خود به معضل آب دامن می زند. ما در همه ادارات بنر نصب کرده ایم که هر کسی می خواهد با پمپ آب بردارد مشکلی ندارد منتها یک مخزن تعبیه نماید و بعد از پر کردن آن، آب موردنیاز خود را از این مخزن پمپاژ نماید.


رئیس آبفا: در معضل آب همه مجموعه اداری شهرستان مقصر هستند
علی بردستانی ابراز داشت: در شرایط به وجود آمده در خصوص آب، من مقصر هستم، مشترک مقصر است، شهردار، شورای شهر، و همه مجموعه اداری شهرستان مقصر هستند.
رییس اداره آب و فاضلاب شهرستان دشتستان اضافه کرد: هیچکسی تصور نمی کرد که امسال در کازرون این مشکلات پیش بیاید. این خط روزانه 120 هزار متر مکعب آب تامین میکرده است و کسی فکر نمی کرد که این میزان به 25 هزار متر مکعب در روز برسد.


بردستانی: آب فضاهای سبز و پارکها به دلیل نیترات بالا حتی برای حمام کردن نیز مناسب نیست
وی با اشاره به غیربهداشتی بودن آب فضاهای سبز و پارکها گفت: آب چاه فضاهای سبز و پارکها که از طریق تانکر در سطح شهر برازجان توزیع می شود- مخصوص شرب نیست. این آبها حتی برای حمام کردن نیز مناسب نیست چون نیترات آن بالا بوده و سرطان زا می باشد. ولی دستگاه های آبشیرین کن خانگی -در صورت تعویض به موقع فیلترها- می توانند تا صد درصد نیترات آب را بگیرند.
علی بردستانی اظهار داشت: در خصوص نیترات بالای این آبها جوشاندن تاثیری نداشته و به هیچ وجه چاره ساز نیست، برعکس جوشاندن این آبها سبب می شود که نیترات موجود در آب به ماده خطرناک تری تبدیل بشود.
رییس اداره آب و فاضلاب دشتستان خاطرنشان کرد: در کمیته برنامه ریزی و از محل اعتبارات موجود موافقت نامه 550 میلیون تومانی برای تجهیز آبهای شرب دشتستان دریافت کردیم اما این مبلغ تخصیص پیدا نکرد.

 

رییس شورای شهر برازجان:
وضعیت آب برازجان بحرانی است؛ باید برای حل آن به طور جدی چاره اندیشی شود
رییس شورای شهر برازجان عنوان کرد: اصلاح الگوی مصرف و همچنین فرهنگسازی جهت صرفه جویی در منابع آبی می تواند تا حدودی مشکل کم آبی را تعدیل نماید، هر چند این امر مهم باید در طول سالهای گذشته انجام می گرفت.
مهدی نیکنام با اشاره به برخی برنامه ریزی های غلط، تاکید کرد: چرا بنده به عنوان رییس شورای برازجان در کمیته برنامه ریزی عضو نیستم و حتی دعوتنامه جلسات را دریافت نمی کنم؟ وضعیت آب اکنون به مرحله بحران رسیده و باید برای حل آن به طور جدی چاره اندیشی شود.


بردستانی: باید در برازجان بمانم تا مشکلات برطرف شود
بردستانی ضمن اشاره به مشکلات به وجود آمده یادآور شد: من تاکنون پنج بار استعفا دادم، اما با این حال اینها همه بر عهده من است و باید در برازجان بمانم تا مشکلات برطرف شود، زیرا برای حل مشکل آب دیر نشده است.
وی ادامه داد: یکی از گزینه ها برای حل مشکل آب سد دالکی است که تخصیص آب شرب دارد و بر روی آن آبشیرین کن نصب می شود. گزینه دوم آب موجود در سد رییسعلی دلواری و گزینه سوم نیز تاسیس آبشیرین کن می باشد.


وحید مصدق: مردم دیگر طاقت بی آبی را ندارند
وحید مصدق، عضو شورای شهر برازجان اذعان داشت: بحث آب، یک معضل جدی برای مردم است. شهروندان مطالبات خود را به ما ارجاع می دهند و مردم دیگر طاقت بی آبی را ندارند.
مصدق تصریح کرد: اگر مسئولین از صندلی های خود می ترسند، ما دغدغه ی پست و صندلی نداریم زیرا پشتوانه ی ما مردم هستند.
گفتنی است در ادامه ی جلسه مشکلات غیربهداشتی بودن آب شرب، پیگیری های مردم، پلیس آب، تبلیغات و فرهنگسازی مردمی، راه های حل و مدیریت بحران و... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/05/06 - 17:30
0
0
مخاطب کور و کر مرحبا حرف حق را زدی معلوم نیست واقعا با این ادما چ باید کرد.اعضای شورا تو هر کوچه و خیابونی میری تا هستن و دنبال پیگیری مشکلات شهر و مردم زنده باد شورای شهر برازجان
1397/05/06 - 02:18
0
1
از بعضیا باید هم کور بود و هم کر تا نشنوی و نبینی چه میگویند دونفر از همشهریان پست گذاشتن که از اخلاق و جوانمردی بدور هست . بابا شما بشید مشاور اعضای شورا وقتی اینقدر باسوادید و علم دارید اقایی که بنام سلام میگی تبلیغ و جناب مجتبی خان میدونی اصلا وظیفه بحران اب با شورا نیست و این پست گذاشتینه؟اینا وظیفه اشان انتقال مشکلات مردم به مسولینی هست که در خواب هستند و نماینده ایی که راه برازجان گم کرده . این اتفاق را باید جناب سعادت پیگیری کنند حالا این بنده خداها اومدن مشکلات مردم به گوش رییس اداره اب برسونند شما اگر راست میگید و دنبال تبلیغ نیستید و از حامیان یک بازنده انتخاباتی نیستی خب بسم الله برو پیش رییس اداره اب تا صبح داد بزن تازه اگر راه بهت بده بری تو اتاقش . پس لطفا یاد بگیریمبه کسانی که دنبال حل مشکل مردم هستند توهین نکنیم . شما بگید دلخوریتان از این شورا چیه؟این شورا از وقتی اومدههنوز یکسال نشده اما اثرات خودشون تو شهر گذاشتنه .بجای روحیه دادن تخریب چرا؟
1397/05/02 - 12:31
0
2
احسنت آقا محمد
1397/05/01 - 08:22
0
3
درود بر اقای محمد و متن جالب و به حق احسنت
1397/05/01 - 08:18
0
5
اقیا بی مدیریتی و ناکارامدی خودتان و بی تدبیری را به گردن مردم نیندازید اب در دشتستان هست مدیریت سالم و با درایت نیست
1397/05/01 - 00:53
0
4
با چه رویی از اصلاح فرهنگ مصرف حرف میزنه آقای بردستانی؟؟!! شما که توان پیش بینی بحرانی که همه ی مردم شهر منتظرش بودن رو نداشتی، با چه رویی روی صندلی ریاست نشستی و از اصلاح فرهنگ مصرف صحبت میکنی؟ مردم مقصرن؟؟؟؟!!!!
عجبا
بالاخره از نظر شما آبشیرینکن راه حل هست یا نیست؟ اصلا چیزی از علم آب میدونین شما و دستگاه زیر نظر شما؟ تا کی قراره آتیش به ذخایر استراتژیک آب زیرزمینی بزنید؟ اصلا چیزی ازش مونده در سایه مدیریت امثال شما؟
تازه آقایون ملتفت شدن بحران آب رو
میشه لطفا اداره آبفا پیش بینی کنه تاسیسات بوشیگان رو اصلاح کنه تا در فصل بارش لااقل اینهمه بی آبی نکشیم؟
1397/05/01 - 00:29
1
3
شورای شهر دنبال تبلیغ هستند
آیینه داری در محفل کوران
این فقط آب نیتراتی نیست که سرطان زاست، هوای متعفن و سنگینی که هر روز صبح اول وقت به ریه های ما وارد میشود هم سرطان زاست. اما چه کسی باید این معظل بهداشتی را حل کند؟ همان کسانی که به دلیل جهالت و غفلت و بی دانشی و بی کفایتی نتوانستند مشکل قحطی آب را بفهمند؟ وقتی کسی حالیش نباشه و جهالت علمی و فرهنگی چشم او را بسته بدارد و گوش او را سنگین، گفتن این حرف ها یاسین بگوش کر خوان است و آیینه داری در محفل کوران
آن را که عقل و همت و تدبیر و رای نیست هوش گفت پرده دار که کس در سرای نیست

سه ماهی در آبگیری زندگی میکردند. یک روز دو ماهیگر که از آنجا میگذشتند. ماهی ها شنیدند که میگفتند: فردا بر میگردیم و این ماهی ها را صید میکنیم. یکی از ماهی ها که از همه عاقل تر بود زرنگی کرد و بدون فوت وقت برکه را ترک کرد. فردای آنروز آمدند تا ماهی ها صید کنند. یکی از آن دو ماهی که خطر نابودی را به جشم دید هوش خود را بکار انداخت و خود را به مردگی زد. ماهی سومی را صید کردند و ماهی بظاهر مرده را رها. او اگر چه غفلت کرده بود و با غفلت و سهل انگاری خود در مخمصه گیر افتاده بود ولی با هر حیله ای که بود و با استفاده از عقل و هوش و نیروی فکرش توانست راه نجاتی پیدا کند. آیا حضرات غفلت زده تا دور اندیش هم میتوانند راه نجاتی پیدا کنند؟
1397/04/30 - 20:44
1
5
در این عکس مشخص است که بیشتر بخاطر مشکل آب گرد هم نیامده اند و هر کس تلاش میکند تا در عکس چهره اش نمایان شود
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین