امروز: يکشنبه 29 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 27 تير 1397 - 18:17
پیش از ظهر امروز؛

اتحاد خبر: آیین تکریم و معارفه روسای دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان با حضور دبیر هیات امنا و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ساعت 11 صبح امروز با حضور تعدادی از مسئولین در سالن کنفرانس این واحد دانشگاهی برگزار گردید. به گزارش اتحاد خبر؛ در این مراسم با اهدای لوح سپاس از خدمات داوود یحیایی به عنوان رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان ...

اتحاد خبر-زهره عرب: آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان ساعت 11 صبح امروز با حضور تعدادی از مسئولین برگزار گردید.  

 

به گزارش «اتحاد خبر»؛  اسماعیل عبدالهی، دبیر هیات امنا و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ضمن اشاره به اهمیت فرصت خدمت به مردم در یک دانشگاه انقلابی و مردمی اظهار داشت: مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی دارای اولویت ها و برنامه های کلانی می باشد که در راستای اهداف جمهوری اسلامی و با رویکرد علم و فناوری تدوین شده است.


وی افزود: سهم دانشگاه آزاد در آموزش عالی از دانشگاه های دولتی فراتر رفته و حجم عظیمی از بار دولت را بر دوش گرفته است.

 

عبدالهی با اشاره به ظرفیت خوب مدارس سما گفت: آمار و عملکرد این دانشگاه در همه حوزه ها حکایت از یک توسعه خوب و متوازن در دانشگاه آزاد اسلامی خصوصا در استان بوشهر دارد.


سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر عنوان داشت: ما وظیفه خود می دانیم که در زیر سایه ولایت به عنوان یک امر ارزشی و عبادی خدمت نماییم. با توجه به مطالعات انجام شده دکتر یحیایی در جهت هدف خود توانسته بسیار مثبت عمل نماید و امیدواریم که دکتر افروغ نیز بتواند این عملکرد مثبت را ادامه دهد.

 

فرماندار دشتستان ضمن تبریک دهه کرامت گفت: دانشگاه آزاد اسلامی امروز به عنوان یک نهاد ارزشمند تاثیر مهمی در دستیابی به اهداف ارزشمند علمی کشور داشته است، و در ارتقاء سطح آموزشهای عالی نیز تاثیر به سزایی داشته است. به یقین در تنظیم برنامه ششم توسعه که تمام تلاش دولت این بود که سهم خوبی برای دانشگاه آزاد اسلامی در نظر گرفته شود و این دانشگاه در کنار دانشگاه های دولتی برای تدوین سند چشم انداز موفق بوده است. 

ارسلان زارع تصریح کرد: الحمدالله شهرستان دشتستان نیز در این خصوص سهم ارزشمندی داشته که ارتقا کیفیت آموزش به ویژه در سالهای اخیر و در دوره مدیریت دکتر یحیایی غیر قابل انکار است. ما بایست تلاش کنیم با همه دستاوردهای مطلوب خود همچنان در میان کشورهای منطقه در امر تولید علم، تحقیقات و سهم پژوهشی همچنان برتر باشیم. 

 

وی ضمن تشکر و تقدیر از مسئولین دانشگاه آزاد دشتستان اظهار داشت: از زحمت و خدمات دکتر یحیایی به عنوان ریاست سابق دانشگاه آزاد اسلامی تشکر نموده و یقین دارم که ایشان در مرکز استان همچنان به دانشجویان و علاقمندان به علم خدمت خواهد کرد. دکتر افروغ نیز از دل هیئت علمی همین دانشگاه آمده که ان شالله رسالت خود را در این عرصه به درستی انجام دهد. 

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمرتضی حسینی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه (س) عنوان داشت: دکتر یحیایی از ظرفیت های علمی استان بوده و همچنین دکتر دهدشتی که جای ایشان در این جلسه بسیار خالی است و همه عزیزانی که از آغاز زحمات زیادی را متقبل شده اند.


وی تاکید کرد: توقع از دانشگاه به عنوان یک مکان مقدس و علمی تربیت نیروی جوان و متخصص در طراز نظام اسلامی است.

 

حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: ما امروز با مسئله و معضل آب به طور ویژه روبرو هستیم، همینطور مسئله برق و مسائل معیشتی و اقتصاد که بخشی از آن نتیجه ی کوتاهی در تربیت نیروی متخصص و متعهد بوده است. باید تلاش کنیم که در محیط مقدس دانشگاه مدیران و جوانانی را پرورش دهیم که باورمند به انقلاب و در اقشار ضعیف جامعه، متعهد و با تخصص باشند.


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اذعان داشت: امیدواریم دکتر افروغ در کنار مسائل علمی به موضوعات فرهنگی نیز توجه داشته باشند. مهمترین بحث اساتید هستند که مورد قبول دانشجویان بوده و توقع این است که در جهت رشد مسائل فرهنگی همت نمایند. انتظار جامعه از دانشگاه این است که به کمک دولت بیاید و نخبگان در کنار متصدیان امور اجرایی قرار گرفته و آنان را یاری نمایند.

 

داوود یحیایی، رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان با آرزوی سلامتی و طول عمر بابرکت برای مقام معظم رهبری گفت: سعادتی بود که طی 30 ماه گذشته در دانشگاه آزاد شهرستان دشتستان و زادگاه خودم بگذرانم. از این رو علاوه بر شکرگزاری از درگاه باریتعالی همچنین از حسن اعتماد مسئولین استان در عرصه های مختلف و یکایک این عزیزان جا دارد که تشکر کنم.


وی ادامه داد: بسیار خوشحالم که پس از 30 ماه خدمت شبانه روزی به همراه همکارانم دانشگاه را در یک شرایط بسیار مطلوب به همکار عزیزم دکتر افروغ می سپارم که در این مدت به عنوان معاون آموزشی-پژوهشی و برای ایشان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون دارم.  

 

یحیایی ابراز داشت: زحمات 14 ساله دکتر دهدشتی که این دانشگاه را بنیان گذاشتند، بنده حرکت بر مدار قانون و اخلاق مداری را در راس کار قرار داده و در این مدت سعی کردیم بر این دو اصل وفادار باشیم.


وی با اشاره به عملکرد واحد دشتستان دانشگاه آزاد در حوزه های مختلف و افتتاح سایت جدید، افزود: ما از همان ابتدا و پس از یک وقفه چند ماهه این سایت را راه اندازی کردیم. این سایت منسوب به سایت خلیج فارس با 14 هکتار محوطه سازی که تنگناهای آن باعث به وجود آمدن تاخیر در آن گردید. این بخش متشکل از هشت واحد مهمانسرا یک واحد آموزشی با 100 اتاق، مسجد، سلف سرویس، کتابخانه است. که در دو ماه گذشته به ما تحویل شده و آماده افتتاح و بهره برداری است که امیدواریم تا قبل از مهر ماه در آنجا مستقر شویم.


رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان عنوان کرد: سند مجموعه فعلی دانشگاه آزاد پس از 15 سال صادر شد و برای سند مجموعه ی جدید نیز پیگیری هایی انجام شده است، ما در فضای جدید سعی کردیم کارهای عمرانی مهم تر را در اولویت بگذاریم.


وی ضمن برشمردن اقدامات و عملکرد این دانشگاه اظهار داشت: بیش از صد برنامه علمی و فرهنگی و همایش برگزار شده است. در حوزه بسیج اساتید و دانشجویی نیز اقدامات خوبی داشته ایم.  همچنین در حوزه اداری-مالی نیز با وجود تنگناهای مالی در طی این چند سال اقدامات خوبی مانند وصول مطالبات معوقه صورت گرفته است.  

 

عبدالمحمد افروغ، سرپرست جدید این واحد دانشگاهی تصریح کرد: اینک که بار سنگین مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان بر عهده من گذاشته شده است بر خودم فرض می دانم که از زحمات بی دریغ روسای گذشته این واحد تقدیر نمایم.


وی ادامه داد: دکتر یحیایی از پژوهشگران برتر و چهره های علمی استان هستند که برای ایشان آرزوی موفقیت دارم. دانشگاه آزاد علمی واحد دشتستان دارای ظرفیت ها و امکانات، پتانسیل ها، اعضای هیئت علمی قوی، متخصص و متعهد و همچنین کارکنانی زبده و زحمتکش است که ما در ادامه سعی خواهیم کرد با استفاده از این پتانسیل ها به دنبال توسعه و پیشرفت در دشتستان باشیم.


 افروغ اظهار داشت: باید یک سری اقداماتی برای برون رفت دانشگاه از مشکلات موجود انجام بشود و نیاز است که برای آینده برنامه ریزی هایی صورت بگیرد. سعی می کنیم در حوزه های اقتصادی با رویکرد دانش بنیان به دنبال تولید ثروت و تامین منابع مالی باشیم و بسترهای اقتصادی لازم را فراهم نماییم؛ همچنین به دنبال توسعه رشته های دانشگاه باشیم.


سرپرست جدید این واحد دشتستان گفت: در حال حاضر واحد دشتستان دارای 40 رشته می باشد و ما با یک کاهش دانشجو روبرو هستیم و نیاز است تعدادی از رشته ها را در مقطع ارشد به واحد تزریق کنیم.  

 

وی اضافه کرد: انتقال دانشگاه به واحد جدید در دستور کار ما است و باید یک نقشه راه جدید را آغاز کنیم که در این راه از تمام مسئولین اجرایی تقاضای همکاری داریم. 

 

عبدالمحمد افروغ با اشاره به اینکه کارها شدنی است اگر ما بخواهیم؛ تاکید کرد: این واحد در نظر دارد که برای برخی رشته ها از جمله پزشکی و پیرا پزشکی اقداماتی انجام دهد که بتوانیم برای آینده دانشگاه ها همت کرده و چشم انداز خوبی را ترسیم نماییم. برای تاسیس مدارس سما در دشتستان نیز این آمادگی وجود دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: حضور در این مجموعه و خدمت به دانشجویان عزیز فرصتی مغتنم است و سعی می کنم تمام تلاش خود را در راه خدمت صادقانه به کار ببندم.

 

به گزارش "اتحاد خبر"؛ در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس از خدمات داوود یحیایی به عنوان رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان قدردانی و حکم انتصاب عبدالمحمد افروغ به عنوان سرپرست جدید این واحد دانشگاهی اعطا شد.

تصاویر بیشتر «اتحاد خبر» از آیین تکریم و معارفه روسای دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان را در اینجا ببینیدکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/04/31 - 02:11
0
0
با سلام ضمن تشکر از سایت خوبتان.............................
............................................................................................................
امیدواریم با توجه به تصمیم خوبی که دکتر عبدالهی در خصوص انتصاب شش ماهه جناب دکتر افروغ قبل از ریاست به عنوان معاونت گرفتند شاهد باشیم دکتر افروغ با یک مدیریت هوشمندانه و گام نگذاشتن در مسیر اشتباهات شاهد بازگشت دانشگاه آزاد دشتستان به روزهای خوب گذشته باشیم.
پاسخ: با عرض پوزش بخاطر حذف قسمت هایی از این نظر که امکان انتشار آن وجود نداشت.
1397/04/29 - 16:15
2
0
سلام: یادم میاد روز تودیع دکتر دهدشتی ایشان گفتنند الان ۴/۵ ملیارد تو حسابه و تنها واحدیست در کشور که حتی یک ریال هم وام نگرفته است ولی............
بهر حال ماهی را هر وقت از اب بگیری تازهست امید واثق دارم که دکتر افروغ از پس ترمیم این ویرانه بر می آید.
1397/04/29 - 09:55
1
1
من از سایت اتحاد خبر خواهش میکنم عملکرد دکتر یحیایی را که خودشان در جلسه تودیع نام بردند نام ببرند تا همگان با عملکرد ایشان استاد شوند.. برگزاری همایش غذاهای بومی محلی، برگزاری محفل انس با قرآن، دیدار با خانواده شهید احمدی جوان به همراه بسیج دانشجویی، اردوی تفریحی کارکنان،غباروئی گلزار شهدا، تقدیر از اساتید نمونه واحد، و برگزاری دهها همایش و مراسم و نصب دهها بنر به مناسبت‌های مختلف....!!!!! این گزارش عملکرد خود به تنهایی نشان می‌دهد که در دوسال و نیم مدیریت ایشان واحد دشتستان در حال طی کردن چه خط مسیری بود..... عملکردی خالی از دغدغه ها و مشکلات واقعی دانشگاه.
حالا من قسمتی از عملکرد واقعی ایشان را ذکر میکنم :
۱_کاهش بیش از ۲۶۰۰ دانشجو در در دوره مدیریت ایشان.
۲_از دست دادن سه رشته در مقطع کارشناسی ارشد شامل حقوق عمومی، عمران راه و ترابری و کامپیوتر که در دوره دکتر دهدشتی مجوز انتشار گرفته شده بود.
۳_تعطیلی یکساله کارهای عمرانی واحد که رو به اتمام بود و فقط درصد کوچکی از کار محوطه سازی باقیمانده بود به اضافه حذف بسیاری از قسمت‌های محوطه سازی شامل اسفالت و موزائیک کاری توسط ایشان
۴_برگزاری بیش از ۱۵ کمیته انضباطی در مدت یکسال و نیم و کسر حقوقها و تعلیق ها بمدت یکسال به پائین
۵_بی اعتنایی و بی تفاوتی به تبلیغات و جذب دانشجوی جدید در زمان تبلیغات و جذب دانشجوی جدید
۶_مطیع محض واحد بوشهر بودن ایشان که باعث خسارت‌های جبران ناپذیری به واحد دشتستان شد از جمله عدم پیگیری ایجاد رشته های جدید و عدم تلاش جهت حفظ رشته های موجود واحد و عدم پیگیری مشکلات واقعی دانشگاه
۷_هزینه های اضافی جهت دکوراسیون اتاق ریاست و خرید ماشین صفر علی رغم قابل استفاده دکوراسیون قبلی و ماشین های دانشگاه
۸_از بین بردن انگیزه کاری پرسنل متعهد و خدوم دانشگاه
۹_عدم پذیرش انتقاد افراد دلسوز واحد و برخوردهای سلبی با هر نوع انتقادی ....
اینها تنها گوشه ای از عملکرد واقعی ایشان در مدت عملکردشان در واحد دشتستان هست.
در پایان آرزوی توفیق برای دکتر افروغ رئیس جدید واحد دشتستان که شخصیتی علمی و با اخلاق و دلسوز هستند که از دل همین دانشگاه رشد یافته اند را داریم
پاسخ: انتشار اینگونه نظرات به معنای تایید مفاد آن نمی باشد.
1397/04/28 - 19:39
1
2
جالبه وضعیت بسیار مطلوب؟؟؟؟!!!! یک نفر وضعیت بسیار مطلوب رو یکبار دیگه برای من توضیح بده!!! من هنگ کردم!!!!!!!! کمک.... کمک....
1397/04/27 - 23:44
2
3
از زحمات تاريخدان عزيز جناب يحيايي در مدت دو ساله مديريتشان خصوصا اضافه كردن دو آبسردكن در طبقات و شيوه نوين رفاقت تيمي حتي بهتر از برخي از تيم هاي فوتبال كه كنترل برخي از مستعمره خود در جهان در تاريخ قديم را داشتند كه فقط يك تاريخدان ميتوانست از اين شيوه هاي نوين الگوبرداري كند تشكر مي كنيم اميدواريم دكتر افروغ هم در آينده موفق باشند و از تجربيات خوب الگوبرداري و نقاط منفي نيز حذف نمايند.از رسانه خوبتان هم بابت اين پوشش خبري در اين گرماي هوا ممنونيم
1397/04/27 - 23:10
0
4
هر وقت جلو ضرر بیشتر رو بگیری نفعه. تغییر لازمی بود
1397/04/27 - 21:08
0
3
به امید موفقیت روز افزون برای دکتر افروغ بزرگوار
فرزند عزیز دشتستان بزرگ
و آرزوی توسعه روز افزون دشتستان بزرگ بخصوص یکی از نقاط فرهنگی ان ، دانشگاه آزاد واحد دشتستان
و توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی اعم از دکتری حقوق؛ دکتری دندانپزشکی عمومی و دکتری پزشکی عمومی و.....
که امیدوارم ایجاد و راه اندازی رشته های مهم فوق با همراهی نماینده محترم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار محترم به زودی محقق شده ؛ و این خواسته دیرین مردم عزیز دشتستان بزرگ برآورده شود.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین