امروز: جمعه 03 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 27 تير 1397 - 08:47
مدیرکل بهزیستی بوشهر:

اتحادخبر: مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: اورژانس اجتماعی در همه شهرستان‌های استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

اورژانس اجتماعی در همه شهرستان‌های استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، علی پولادی ریشهری عصر سه‌شنبه در آیین بهره برداری از اورژانس اجتماعی شهرستان دیر اظهار داشت: پیشگیری، توانمندسازی و ظرفیت سازی و قابلیت یابی توانایی ها در جامعه هدف و عادی در اولویت کاری بهزیستی قرار دارد.

وی افزود: تقریبا در تمام شهرستان های استان پروژه اورژانس اجتماعی فعالیت خود را شروع کرده و یا در حال اتمام است که می تواند زمینه و بستر خوبی برای حل مشکلات موجود و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه باشد.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی مراجعه مردم به سامانه ۱۲۳ خاطرنشان کرد:در بخش اطلاع رسانی و انعکاس اهداف و فواید اورژانس اجتماعی در لایه‌های جامعه تلاش می‌کنیم اما سایر دستگاه‌ها نیز برای کاهش آسیب‌ها به کمک ما بیایند.

افتتاح ۴۱ واحد مسکونی برای مددجویان

وی با بیان اینکه امسال در هفته بهزیستی ۴۱ واحد مسکونی به خانواده های دارای دو معلول واگذار شد، اضافه کرد: در حال حاضر تمام خانواده های دو معلولی استان دارای مسکن هستند و یا در حال واگذاری است.

 پولادی ریشهری گفت:یکی اقدامات خوبی که در دولت تدبیر و امید صورت گرفته چندین برابر شدن یارانه افراد تحت پوشش بهزیستی است که کار بزرگی است؛ اگر چه هنوز با واقعیت‌ها فاصله داریم اما این مهم موجب رضایتمندی جامعه هدف شده است.

 وی عنوان کرد: در حوزه زنان سرپرست خانواده نیز ۲۰خدمت ارائه می‌شود که تسهیلات مشاغل خانگی، بیمه و حمایت تحصیلی فرزندان از جمله این خدمات استد.

مقابله با آسیب‌های اجتماعی

امام جمعه دیر با تقدیر از تلاش‌های بهزیستی استان و شهرستان دیر گفت: از دیدگاه اسلام جامعه سالم جامعه‌ای است که از نظر جسمی و روحی در سلامت باشد.

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی افزود: باتوجه به معضلات و آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد راه‌اندازی اورژانس اجتماعی نقش مؤثری در کاهش این آسیب ها دارد.

 وی تصریح کرد: می توان از طریق مساجد و مصلاهای جمعه اهداف و خدمات اورژانس اجتماعی را به جامعه منعکس و فرهنگ سازی کرد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دیر گفت: یکی از آرزوهای دیرینه شهرستان دیر استقرار اورژانس اجتماعی بود که می توان با استفاده از این ظرفیت و برنامه ریزی مدون در راستای کاهش بخشی از آسیب‌های موجود در شهرستان گام برداشت.

محمد کرمی بیان کرد: ساختمان اورژانس اجتماعی در زمینی به مساحت ۲۲۰ مترمربع شامل بخش های مختلف کارشناسان، آسایشگاه و خط ۱۲۳ است و یک دستگاه آمبولانس نیز در این مکان مستقر است.

 وی افزود: انتظار داریم در کمیته برنامه‌ریزی اعتبار مناسبی برای فعالیت های باقیمانده و سایر نواقصات تخصیص داده شود.

لزوم همکاری همگانی برای مقابله با آسیب‌ها

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان دیر اظهارداشت: متاسفانه در جامعه امروزی شاهد افزایش معضلات و آسیب های اجتماعی هستیم که همه دستگاه‌ها برای چاره اندیشی باید پای کار بیایند.

مسعود تنگستانی افزود:با توجه به وضعیت فعلی کشور در تمامی حوزه ها باید با همبستگی مسئولان و مردم به سمت جامعه ای عاری از مسائل اجتماعی حرکت کنیم./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین