امروز: چهارشنبه 01 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 26 تير 1397 - 08:09
اتحاد خبر: رقابت‌های جام جهانی در شرایطی با قهرمانی فرانسه به پایان رسید که پر از اتفاقات ریز و درشت فراموش‌نشدنی بود.
اتحاد خبر: رقابت‌های جام جهانی در شرایطی با قهرمانی فرانسه به پایان رسید که پر از اتفاقات ریز و درشت فراموش‌نشدنی بود.

به گزارش روزنامه شرق؛ بسیاری از رسانه‌های خارجی لحظات متنوع و مختلفی را انتخاب کرده و از آنها به‌عنوان جذاب‌ترین اتفاق‌های جام جهانی اخیر یاد کرده‌اند؛ شبکه تلویزیونی «lci» فرانسه هم از این موضوع مستثنی نیست. این کانال تلویزیونی نزدیک به 18 مورد را انتخاب و به‌عنوان لحظات فراموش‌نشدنی جام معرفی کرده است. در زیر به تعدادی از این 18 اتفاق اشاره شده است.

رونالدو 3 اسپانیا 3
پرتغال یعنی کریستیانو رونالدو. این موضوع یک‌بار دیگر در جام جهانی ثابت شد. سلسائو با وجود حذف زودهنگامش از گردونه رقابت‌ها همچنان مدیون سوپراستارش است. کریستیانو رونالدو هنرش را در دیدار برابر اسپانیا در مرحله گروهی نشان داد و هت‌تریک کرد؛ رونالدو 3 اسپانیا3.

خوشحالی پس از گل اومتیتی
وقتی اومتیتی تک‌گل فرانسه در دیدار نیمه‌نهایی برابر بلژیک را زد، بیش از گل، خوشحالی پس از گلش جلب توجه کرد. هنوز هم که نزدیک به یک هفته از آن می‌گذرد کسی نمی‌داند چرا اومتیتی آن‌طور خوشحالی کرد. تحلیل‌ها زیاد است، ولی یکی از قهرمانان دوی راهپیمایی 50 کیلومتر فرانسه از اومتیتی برای خوشحالی پس از گلش تشکر کرد؛ این معنی‌دار به نظر می‌رسد.

فیلم‌بازی‌کردن نیمار
یکی از سرگرمی‌های کاربران فضای مجازی شده بود اینکه ادای تمارض‌های نیمار را دربیاورند. طبق بررسی‌های کانال تلویزیونی سوئیس ستاره برزیل در جام جهانی 14 دقیقه در مجموع روی زمین افتاد! او 14 دقیقه از وقتش را به تمارض‌کردن پرداخت!

اشک‌های خیمنز
گریه‌کردن بازیکنان تیمی که شکست می‌خورند بعد از بازی امری طبیعی است؛ ولی خوسه خیمنز، مدافع تیم ملی اروگوئه، در جریان بازی تیمش مقابل فرانسه سه یا چهار دقیقه مانده به سوت پایان داشت گریه می‌کرد. اروگوئه 2 بر صفر از فرانسه عقب افتاده بود و امیدی به بازگشت به بازی نداشت.

کریستیانو جنتلمن
رونالدو علاوه‌بر هت‌تریک یک کار زیبای دیگر هم کرد؛ او در بازی تیمش برابر اروگوئه در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی، زمانی که متوجه مصدومیت مچ پای کاوانی شد، زیر بغل این ماتادور را گرفت و کمک کرد تا او به بیرون برود. رونالدو با وجود اینکه تیمش عقب افتاده بود، رسم جوانمردی را به جا آورد.

سقوط بزرگان
غول‌های بزرگ جام جهانی یکی پس از دیگری افتادند. آرژانتین و اسپانیا در مرحله یک‌هشتم نهایی حذف شدند و برزیل هم در یک‌چهارم نهایی وداع کرد. البته هیچ‌کدام از این سقوط‌ها به اندازه حذف آلمان شوکه‌کننده نبود؛ مدافع عنوان قهرمانی دنیا در همان مرحله گروهی از جام جهانی کنار رفت.

با «VAR» یا علیه «VAR»
برای اولین‌بار در تاریخ رقابت‌های جام جهانی از سیستم کمک‌داور ویدئویی یا همان «وار» استفاده شد. اینفانتینو، رئیس فیفا، کلی از این سیستم جدید لذت برده و گفته بود نه تنها فوتبال را تغییر نمی‌دهد بلکه آن را صادقانه‌تر هم می‌کند. البته همه با رئیس موافق نبودند؛ نمونه‌اش امرابات مراکشی که گفته بود: وار مزخرف است، وار سراسر (بووووووووق) است!

خاک‌شده
عکس‌هایی که او گرفت برای همیشه ماندگار شد. یوری کورتز، عکاس خبرگزاری فرانسه، تا به خودش آمد دید زیر دست‌وپای مانژوکیچ و دیگر ستاره‌های تیم ملی کرواسی است! ماجر از این قرار بود که بازیکنان کرواسی بعد از بازکردن دروازه انگلیس در نیمه‌نهایی روی سروکله هم پریدند؛ آن‌هم در نزدیکی جایگاه عکاسان. همان موقع بود که یوری زیر دست‌و‌پای آنها گیر کرد. خود این عکاس می‌گوید: «همین‌طور که زیر دست‌و‌پایشان افتاده بودم داشتم دکمه دوربین را فشار می‌دادم و به عکاسی‌ام ادامه می‌دادم. کوهی از بازیکنان را می‌دیدم، با صورت‌های درشت که سرشار از سرخوشی و هیجان بود. همه اینها از زیر نمایی دیگر داشت».

بغل‌کردن اسطوره‌ها
بغل‌کردن آنری و دشان هم یکی دیگر از لحظات ماندگار جام جهانی روسیه بود. دونفری که فرانسه را قهرمان جام جهانی 1998 کرده بودند، در این جام علیه هم شدند؛ آنری روی نیمکت بلژیک نشسته بود و دشان هدایت فرانسه را بر عهده داشت. دست‌آخر فرانسه در نیمه‌نهایی بلژیک را برد و به فینال رفت.

سرعت خیره‌کننده امباپه
کیلیان امباپه بازیکن جوان تیم ملی فرانسه توانایی‌هایش را در یک‌هشتم نهایی نشان داد. او در دقیقه 11 بازی سه بازیکن آرژانتین را از پیش‌رو برداشت. سرعتش در ابتدای حرکت 37 کیلومتر بر ساعت برآورد شد و بعد به 32.7 کیلومتر رسید. دست‌آخر مارکوس روخو مدافع تیم رقیب مجبور شد در محوطه جريمه آرژانتین این بازیکن را خاک کند؛ پنالتی برای فرانسه.

دوئل سوباشیچ- اشمایکل
بازی دو تیم کرواسی و دانمارک در یک‌هشتم نهایی جام جهانی به نبردی برای دروازه‌بان‌های دو تیم تبدیل شده بود. کار به پنالتی کشیده شد و این دو دروازه‌بان نیمی از ضربات را مهار کردند. در نهایت سوباشیچ با سه مهار تیمش را به مرحله یک‌چهارم نهایی رساند.

سمبل ضدنژادپرستی
جیمی دورماز، هافبک تیم ملی سوئد که در جریان دیدار با آلمان مرتکب خطا شده بود، در فضای مجازی علاوه بر متحمل‌شدن توهین نژادپرستی، تهدید به مرگ هم شد. او کلا در جام جهانی 15 دقیقه بازی کرد ولی تبدیل به یکی از چهره‌های ماندگار شد. نه‌تنها به سمبلی علیه نژادپرستی تبدیل شد بلکه احساس کرد کل تیم هم پشت‌ سر او هستند. سرنوشت این بازیکن آن‌قدر تعدادی از سوئدی‌ها را احساسی کرد که وزیر امور اجتماعی این کشور با پیراهن تیم ملی سوئد که پشتش اسم دورماز حک شده بود، به مجلس رفت.

سبیل خوشبختی
20 سال پیش که فرانسه قهرمان دنیا شد، یک حرکت به‌عنوان حرکت شانس رایج شد؛ لوران بلان، مدافع وقت تیم ملی فرانسه سر کچل فابین بارتز دروازه‌بان این تیم را قبل از هر بازی می‌بوسید. در جام جهانی 2018 حرکت شانس را آنتوان گریزمن و دیدیه دشان پیدا کرده بودند: چرخاندن سبیل عادل رامی! مدافع تیم مارسی که حتی یک دقیقه هم در جام جهانی بازی نکرد، نقشی پررنگ در قهرمانی تیمش داشت: او باید قبل از بازی بی‌حرکت می‌ایستاد تا گریزمن و دشان، ستاره و سرمربی تیم ملی فرانسه سبیلش را پیش از بازی بچرخانند. گریزمن اعتقاد داشت این کار برایشان خوش‌شانسی می‌آورد. رامی بعد از به‌صدادرآمدن سوت پایان بازی، از تیم ملی خداحافظی کرد.

نمایش پوگبا
پل پوگبا پیش از جام جهانی یکی از بازیکنان مورد غضب رسانه‌های فرانسوی بود؛ البته پوگبا هم با رسانه‌های فرانسوی رابطه خوبی نداشت. در جام جهانی اما شوی پوگبا در کنفرانس‌های خبری همه‌چیز را به‌هم ریخت. او که در زمین خوب بازی می‌کرد، در کنفرانس‌ها با نمایش‌های خلاقانه‌اش همه را به وجد می‌آورد. پل تبدیل به یکی از چهره‌های جذاب برای گفت‌وگو شده بود. آخرین نمایش او هم مربوط به کنفرانس خبری دیدیه دشان بعد از قهرمانی است. او به همراه بقیه بازیکنان به سالن کنفرانس ریختند و همه‌چیز را به‌هم زدند!کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین