امروز: جمعه 03 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 تير 1397 - 16:44
فرماندار دشتستان:

اتحاد خبر: فرماندار دشتستان اظهار داشت: افزایش سهم مدیریتی بانوان در راستای برقراری عدالت جنسیتی و حقوق شهروندی به عنوان یک وظیفه بر عهده همه ما است. به گزارش "اتحاد خبر"، ارسلان زارع با اشاره به اینکه بانوان دشتستانی سهم خوبی در اشتغال دارند، گفت: ما انتظار داریم که اداراتی چون صنعت و معدن، میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه ...

اتحاد خبر-زهره عرب: به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و هفته عفاف و حجاب جلسه هم اندیشی فرماندار دشتستان با تعدادی از بانوان و نمایندگان ادارات و نهادها صبح دوشنبه 25 تیر ماه برگزار گردید.

 


به گزارش خبرنگار  "اتحاد خبر"، دکتر ارسلان زارع، فرماندار دشتستان با اشاره به فعالیت های چشمگیر بانوان در شهرستان عنوان کرد: سالروز ولادت باسعادت حضرت معصومه (س) که از شخصیت های ارزشمند دینی، اجتماعی و فرهنگی جهان اسلام و تشیع می باشد، به سبب احترام و ارادتی که مردم ایران به حضرت معصومه (س) دارند به عنوان روز دختر و گرامیداشت عفاف و حجاب نامیده شده است.

وی تصریح کرد: رعایت الزامات عفاف و تکریم وجود والای زن در تمام ایام الهی و فرهنگ های اجتماعی بشری در طول تاریخ و در همه مکان ها مورد اهتمام و توجه است.

دکتر زارع خاطرنشان کرد: عفاف و حجاب یکی از شاخص های مهم اجتماعی و حقوق شهروندی است، همانطور این موضوع عامل مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آن و همچنین توسعه یافتگی جامعه می باشد.

 


فرماندار شهرستان دشتستان تاکید کرد: امروزه زبان هنر و ابزارهای فرهنگی و ورزشی برای انجام و اجرای چنین برنامه هایی تاثیر بی بدیلی دارند، به همین سبب من توصیه می کنم سمن ها، ورزشکاران و... با کمک نهادهای مرتبط این برنامه ها را اجرا نمایند و در کنار هم برای تقویت باورهای عموم به ویژه نوجوانان به تکریم شخصیت و وجود دختر و زن و عفاف و حجاب بکوشند.


وی افزود: اعتقاد داریم که اگر بانوان ما شاداب تر و بهتر زندگی کنند قطعا تهدیدهای اجتماعی آنها کمتر خواهد شد.

دکتر ارسلان زارع با اشاره به اینکه بانوان دشتستانی سهم خوبی در اشتغال دارند، گفت: ما انتظار داریم که اداراتی چون صنعت و معدن، میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و... با همکاری بانک ها، صندوق کارآفرینی امید و همچنین صندوق خرد روستای زمینه اشتغال بیشتر بانوان را فراهم نمایند.

فرماندار دشتستان اذعان داشت: نکته پایانی اینکه همه مردان و زنان جامعه دشتستان بایستی کوشش کنیم تا زمینه عدالت جنسیتی و حقوق شهروندی را فراهم نماییم. واقعیت این است که انجام این کار زمان بر است اما بالاخره باید از یک جایی شروع کنیم و با پشتکار و پافشاری و انگیزه این کار را انجام دهیم و این فعالیت ها ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: یکی از اموری که لازم است و همه وظیفه داریم در راستای برقراری عدالت جنسیتی و حقوق شهروندی انجام دهیم افزایش سهم مدیریتی بانوان است.

سکینه موسوی، مشاور فرماندار دشتستان در امور بانوان اظهار داشت: بحث عفاف و حجاب ویژه ی خانم ها نیست و اگر قرار است این موضوع بررسی شود و یا آموزه هایی در این خصوص برای خانواده ها اجرا شود، باید برای هر دو قشر آقایان و خانم ها انجام بشود.


گفتنی است، در حین جلسه حاضرین برنامه های سال گذشته و امسال خود به مناسبت روز دختر و هفته عفاف و حجاب چون را اعلام و همچنین مشکلات و کمبودها را بیان نمودند.

 

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/04/27 - 08:33
0
2
تساوی با عدالت فرق میکنه اینکه تعداد زنان شاغل برابر با مردان باشه عدالت نیست توی اداره ما همه خانمها حقوقشون هزینه طلا و ماشین و غیره میشه درحالی که پسرهای تحصیل کرده زیادی بیکارن
1397/04/26 - 17:47
1
1
همیشه عکس های آقای فرماندار با لبخند و شادمانی در سایت اتحاد خبر می دیدیم. اما حالا غمگین. علتش همه می دانند. کمبود آب آشامیدنی که از طرف کازرون آب نمیاد. فرماندار محترم و عزیز ما دوستت داریم. ناراحت نباش. خودت گفتی، چند روز دیگه مشکل کمتر میشه. ما هم صبر می کنیم، خدا به شما هم صبر بده
1397/04/26 - 17:39
1
1
جناب آقای دکتر زارع فرماندار محترم ای کاش مردم هم همین دیدگاه مثبت جناب عالی نسبت به حضور دختران و بانوان در جامعه داشتند. انشاالله سال به سال وضعیت فرهنگی جامعه و جایگاه خانم ها بهتر شود.
1397/04/26 - 07:33
0
5
جناب فرماندار! اکثر بانوان در ادارات دولتی با رانت و پارتی بازی استخدام می شوند.یکی همسر فلان مسئول است و این یکی خواهر یا دختر فلان مسئول. اینکه دیگه جلسه نمی خواهد.
پاسخ: انتشار این نظر به معنای رد یا تایید مفاد آن نمی باشد.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین