امروز: سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 تير 1397 - 12:39
اتحاد خبر: معاون اول دادستان کل کشور از مردم خواست اموال خاوری را به قوه قضائیه معرفی کنند.
اتحاد خبر: معاون اول دادستان کل کشور از مردم خواست اموال خاوری را به قوه قضائیه معرفی کنند.

خبرگزاری مهر؛ حجت الاسلام محمد مصدق در خصوص رویه شناسایی اموال قاچاقچیان که به نام افراد دیگر ثبت شده است، گفت: دادستانی خودش ورود نمی کند و ابزار دادستانی کل دادستانی ها و دادستان های حوزه های قضائی هستند.

 

وی افزود: آنچه مربوط به تهران است از طریق دادستان عمومی و انقلاب تهران در حال پیگیری است و پرونده هایی در این رابطه در حال بررسی است.

 

معاون اول دادستان کل کشور تصریح کرد: اموالی شناسایی می شود که در مظان نامشروع بودن است و چنانچه محرز شد اموال نامشروع است، مصادره می شود.

 

وی در پاسخ به این سئوال که اگر رویه شناسایی اینگونه اموال در دستور کار است، چرا در مورد اموال خاوری و پرونده این شخص چنین رویه ای انجام نشد؟ گفت: قوه قضائیه به این پرونده ورود کرده است و از طرف دادستانی کل کشور اعلام می کنم اگر چنانچه خاوری در جایی ملک یا اموالی دارد، مردم اعلام کنند.

 

محمودرضا خاوری که مدیر عاملی بانک ملی را در کارنامه خود دارد، بر اساس حکم بدوی دادگاه انقلاب، به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به ۲۰ سال حبس محکوم شده است. وی بابت دریافت رشوه به ۱۰ سال حبس و بابت رشوه دریافتی معادل مبلغ دریافتی به پرداخت جزای نقدی و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شده است./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین