امروز: سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 24 تير 1397 - 08:42
نماینده دشتی و تنگستان:

اتحاد خبر: نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، شرایط سخت کم آبی و بی برقی مردم دشتی و تنگستان را غیرقابل قبول عنوان کرد و خواستار رفع این مشکلات شد.

اتحاد خبر: نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، شرایط سخت کم آبی و بی برقی مردم دشتی و تنگستان را غیرقابل قبول عنوان کرد و خواستار رفع این مشکلات شد.

مشکل کم‌آبی و بی‌برقی مردم دشتی و تنگستان غیرقابل قبول است

به گزارش مهر؛ سید کمال الدین شهریاری گفت: آنچه امروز مردم دشتی و تنگستان را از کم آبی و برقی در این گرمای طاقت فرسای تابستان رنج می‌دهد، حاصل عدم توجه جدی به ایجاد زیرساخت های لازم در سالیان گذشته است.

 

وی گفت: از ابتدای این دوره مجلس شورای اسلامی حداقل در نیمی از نطق‌ها در صحن علنی مجلس بر این موضوع تاکید شده و در جلسات متعدد با مسئولین وزارت نیرو در همه سطوح، راهکارهای حل این مشکلات تشریح و مورد پیگیری قرار گرفته است.

 

احداث ۴ سد جدید

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: احداث ۴ سد خاییز، باهوش، باغان و دشت پلنگ از جمله زیرساخت‌های لازم و جدی آب شرب و کشاورزی در دشتی و تنگستان است که دو شهرستان را حداقل برای ۵۰ سال از منبع تامین آب پایدار برخوردار می کند.

 

وی با اعلام اینکه مسئول ارشد وزارت نیرو در سطح وزیر و سرپرست تاکنون سه بار به دشتی و تنگستان سفر کرده است، افزود: عملیات اجرایی سه سد و آبشیرین کن دلوار با حضور وزیران سابق و فعلی وزیر نیرو آغاز شده و می بایست در احداث و راه اندازی آن تسریع شود.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: سد باهوش اهرم نیز در بودجه سال ۹۷ دارای ردیف مستقل شده و این پروژه ها در در کنار نوسازی شبکه های فرسوده آب رسانی شهرها و روستاها می‌تواند مشکل بی آبی دو شهرستان را تا حد زیادی مرتفع کند.

 

احداث دو پست برق جدید

شهریاری مشکل بی برقی و کم آبی در استان را با وجود نیروگاه برق بوشهر و مجاورت با خلج فارس، غیرقابل قبول خواند و تاکید کرد: احداث دو پست برق جایینک دلوار و شنبه و تقویت شبکه برق شهر آباد و روستاهای مجاور، از جمله پروژه هایی است که تاکنون بارها مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی گفت: لازم است مسئولین اجرایی با جدیت بیشتری برای احداث این دو پست برق همت کنند تا شاهد تقویت شبکه و کمتر شدن میزان قطعی برق در دشتی و تنگستان باشیم./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین