امروز: سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 تير 1397 - 10:24

اتحاد خبر: نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: همه مسئولان مرتبط درکشور و استان بوشهر حل تنش آبی دشتستان و شهر برازجان مرکز این شهرستان را در اولویت کاری خود قرار داده اند. محمد باقر سعادت  افزود: از صبر، متانت و نجابت مردم شهرستان دشتستان که 50 روز است دچار بحران بی آبی هستند، تشکر می کنم...

اتحاد خبر: نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: همه مسئولان مرتبط درکشور و استان بوشهر حل تنش آبی دشتستان و شهر برازجان مرکز این شهرستان را در اولویت کاری خود قرار داده اند.

محمد باقر سعادت  افزود: از صبر، متانت و نجابت مردم شهرستان دشتستان که 50 روز است دچار بحران بی آبی هستند، تشکر می کنم.


به گزارش ایرنا؛ وی اظهارداشت: انتظار می رود با تلاش مسئولان و صبوری مردم بتوانیم مشکل و تنش آبی حاکم بر شهرستان دشتستان را پشت سر بگذاریم.


سعادت اضافه کرد: پیگیری های لازم توسط وزارت کشور، نیرو و اطلاعات و نشست های متعددی در استان بوشهر و شهرستان دشتستان با حضور معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور برگزارشده که باتوجه به تصمیم های گرفته شده انتظار می رود مردم این شهرستان بزودی نتایج آن را ببینند.
وی در باره علت کاهش آب ورودی به شهرستان دشتستان گفت: ورودی آب از سمت شهرستان کازرون استان فارس به علت خشک شدن چشمه ساسان کاهش یافته است.


سعادت یادآور شد: همچنین برداشت های غیرقانونی به وسیله پمپ های غیرمجاز از رودخانه شاپور از جمله دیگر علت های بروز این تنش آبی در شهرستان دشتستان است.


وی بیان کرد: هرچند روز گذشته اقدامات خوبی برای جمع آوری این پمپ های غیرمجاز که همراه با تلخی هایی بود نیز انجام شد، انتظار می رود مشکل بی آبی شهرستان دشتستان بزودی برطرف شود.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر پیش از این گفته بود: خشکسالی های پی در پی و کاهش 52هزار مترمکعبی خط آبرسانی تاسیسات بوشیکان کازرون به دشتستان مشکل تامین آب را مضاعف کرده که نهادینه کردن فرهنگ مدیریت مصرف آب ضروری است.


مجید خورشیدی در نشست هم اندیشی درباره مشکل کم آبی شهرستان دشتستان افزود: مسئولان استان بوشهر فروردین امسال برای جلوگیری از بروز برخی مشکلات و تامین آب مورد نیاز مردم استان در قالب طرح نکاشت حقابه را به کشاورزان کازرون نقدی پرداخت کردند.


وی اضافه کرد: ولی بدلایلی از جمله کاهش 56 درصدی بارندگی دراستان فارس و کاهش آب رودخانه ها مشکلاتی برای ورودی آب به استان بوشهر پیش آمد که توزیع آن را با مشکل جدی مواجه کرده است.


فرماندار دشتستان نیز گفت: باتوجه به اینکه 90 درصد آب استان بوشهر از استان های همجوار تامین می شود دشتستان نیز مانند دیگر شهرستان های استان بویژه در فصل گرما و به دلایل کم بارشی با مشکلاتی مواجه است.


ارسلان زارع افزود: یکی از منابع تامین آب دشتستان رودخانه شاپور دالکی است و بر اساس تعهدات وزارت نیرو سهمیه این شهرستان از این منبع 400 لیتر در ثانیه است که کاهش ناگهانی 60 درصدی دبی رودخانه شاپور مشکل بزرگی ایجاد کرد.


وی یادآورشد: با این تفسیر میزان 80 هزار مترمکعب آبی که روزانه شهرستان دشتستان دریافت می کرد به 28 هزار متر مکعب کاهش یافته است .


فرماندار دشتستان گفت: کاهش ورودی آب به این شهرستان از سویی، تخصیص نیافتن اعتبارات لازم برنامه حفاری، کرایه و کف شکنی چاه های موجود را به تعویق انداخت و تامین ما به التفاوت 80 هزار متر مکعبی، بسیار سخت شد.


وی ادامه داد : در کنار این مشکلات افزایش انشعاب های غیر مجاز وگسترش حاشیه های شهرنشینی ،مشکلات را دو برابر کرد که باید یک عزم همگانی برای حل این مشکل تا عبور از وضعیت موجود اقدام های لازم انجام شود.


زارع گفت: همه دستگاه های در تلاش هستند با استفاده از چاه های موجود و افزایش سهمیه ورودی آب این مشکل به حداقل برسد.


قطعی چند روزه آب در ماه جاری در دشتستان باعث تجمع های اعتراضی مردم شهر برازجان مرکز این شهرستان شد.


روز پنجشنبه هفته گذشته نیز در جریان جمع آوری پمپ های آب غیر مجاز از رودخانه شاپور در شهرستان کازرون استان فارس یک تن جان خود را از دست داد./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/04/28 - 17:20
0
0
ساليان دراز هي سي ما خوندين ادم بومي رييس بومي، ما هم سي همه تكرار كرديم و ادمل غير بومي و بالاسوني از خومو الحي الكي با تهمت و هزار حرف ناصواب رنجونديمه مناصب رياست را داديم و شما. والا سي همتون عرض كنم اشتباه كرديم بخدا اشتباه كرديمه خدايا توبه خدايا توبه كه اي كم ابي علتش همو تهمتلي كه سي اونفرل غير بومي زديم ايه عرض نكردم كه حالا غير بوميل شيراوند اوما تو دلم بيد كه مردم مدير بايه لايق بو .او ني اما عقل هه.
1397/04/23 - 21:01
0
0
تا این مورد عملی نشه حرف و حدیث زیاده ...
توصیه های خوب برای بچه های خوب
چند پیشنهاد و توصیه خوب و شهروندانه برای گوش های حرف شنو، نه حرف نشنو
بدینوسیله توصیه میشود جهت مقابله و مبارزه با ریزگردهای با منشا محلی و گرد و خاک ، محوطه خاکی ماسه ای زمین قبرستان شادروانان درختان قطع شده خدا بیامرز یادشان بخیر، در ساحل شمالی دره اش قال حاشیه خیابان معروف به خیابان درختی( بهارستان) ، مالت پاشی و قیر اندود شود چون بدلیل نبود اب و قحط اب معدنی، امکان کشت و زرع و ابیاری روزی چند باره چمن، در طول نوار خاکی نیم کیلومتری یا بیشتر وجود ندارد. ضمنا لازم نیست زحمت بکشید و زباله های نواری حاشیه فضای سبز مجاور و زیر پل را به آتش بکشید چون دیگران خود زحمت اینرا میکشند و کار را تمام میکنند. کار را که کرد؟ آنکه تمام کرد! نه آنکه کارهای ناقص الخلقه و ماست مالی های نیمه کاره و چلاق کرد
از اینکه حرف شنوی دارید، خیلی خوب است. تا نگویند کو گوش شنوا و یا نگویند انچه البته بجائی نرسد بر باد! است
1397/04/23 - 17:57
0
2
تامین و استفاده از آب کوثر حق پایمال شده سالیان قبل برای مردم دشتستان است فلذاحق گرفتنی است
الگوی مصرف أب کمتر از حد استاندارد
گفته میشود مصرف آب بیشتر در حوزه های صنعت و کشاورزی است و مصرف خانگی آب بطور در مقایسه نسبی در صد بسیار کمی را به خود اختصاص میدهد. اما الگوی مصرف مشترکین مختلف با هم متفاوت است (جدای از مصرف کنندگان غیر مجاز بدون کنتور که عادتا باید پر مصرف باشند). الگوی مصرف استاندارد برای هر نفر 150 لیتر در روز است. خوشبختانه با وجود استفاده های لازم ، مصرف روزانه هر نفر از افراد خانواده ما همیشه حدود 100 لیتر بوده است؛ یعنی تقریبا 50 لیتر کمتر از حد استاندارد. این را قبض های آب موجود از سال های قبل نشان میدهد. طبق قبوض در دست. شما هم میتوانید از روی قبوض آب الگوی مصرف روزانه خود را برای هر نفر محاسبه نمائید
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین