امروز: شنبه 04 اسفند 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 16 تير 1397 - 18:14
با دستور معاون عمرانی استاندار به مدیران آب استان بوشهر:

اتحاد خبر:با دستور معاون عمرانی استاندار به مدیران آب استان بوشهر، بخشی از آب شهرستان دشتستان از طریق خط کوثر تامین می‌شود.به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، پیرو جلسه ستاد بحران دشتستان امروز جلسه‌ای در دفتر معاون عمرانی استاندار بوشهر با حضور نماینده مردم شریف دشتستان در مجلس، فرماندار دشتستان و مدیران آب استان برگزار شد....

اتحاد خبر:با دستور معاون عمرانی استاندار به مدیران آب استان بوشهر، بخشی از آب شهرستان دشتستان از طریق خط کوثر تامین می‌شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، پیرو جلسه ستاد بحران دشتستان امروز جلسه‌ای در دفتر معاون عمرانی استاندار بوشهر با حضور نماینده مردم شریف دشتستان در مجلس، فرماندار دشتستان و مدیران آب استان برگزار شد.
  c24131_Ab-1397-4-16-1.jpg
در آغاز این نشست، محمدباقر سعادت نماینده مردم شریف دشتستان در مجلس شورای اسلامی رایزنی‌ها و اقدامات انجام شده را به طور کامل تشریح کرد و فرماندار دشتستان نیز وضعیت امروز آب دشتستان را برای حاضرین در جلسه شرح داد.
 
در ادامه معاون عمرانی استاندار بوشهر از زحمات و پیگیری‌های مجدانه و مسئولانه محمدباقر سعادت از طریق وزیر نیرو، وزیر اطلاعات و معاون امنیتی وزیر کشورو همچنین مکاتبات و مذاکرات مداوم استاندار محترم بوشهر با مقامات کشوری تقدیر کرد.
 مهرداد ستوده بیان داشت: خط کازرون بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با حضور معاون محترم و زحمتکش عمرانی استاندار فارس و مدیران آبی 2 استان بوشهر و فارس منعقد شده بود می‌بایست روزانه 82 هزار متر مکعب آب به سمت استان بوشهر ارسال کند و بابت آن به ازای هر هکتار 140 میلیون ریال نقدا پرداخت شده(طرح نکاشت) که بر این اساس کشاورزان آن منطقه اقدام به کشت نکنند تا آب مورد نیاز استان بوشهر تامین شود لذا به دلیل مسایل متعددی، استان فارس قادر به رفع موانع نشده و استان بوشهر و به ویژه شهرستان دشتستان دچار تنش آبی شده است.
معاون عمرانی استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: امیدواریم مسئولان محترم استان فارس هر چه زودتر آب مورد نیاز و مورد توافق را به استان بوشهر تحویل دهند چرا که با توجه به پیوند عمیق مردم این استان علی الخصوص مردم شریف شهرستان کازرون با مردم استان بوشهر مطمئن هستم که مشکلات پیش آمده در استان بوشهر برای آن بزرگواران نیز ناخوشایند است.
 
وی افزود: جلسات متعددی تاکنون برای رفع مشکل آب دشتستان برگزار شده که آخرین جلسه روز پنجشنبه هفته گذشته در فرمانداری دشتستان با حضور اعضای محترم شوراها، امام جمعه محترم برازجان، برخی از اعضای محترم شورای تامین دشتستان و مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد که در آن تصمیمات عملیاتی مبنی بر تسریع در حفر چاه‌های در دست اجرا و همچنین حفاری چاه‌های جدید(مجموعا 10 حلقه چاه) و سایر اقداماتی که اخبار آن منتشر شده اتخاذ شد.
 
معاون عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به تصمیم برای تامین بخشی از آب دشتستان از طریق خط کوثر خاطر نشان کرد: برای حل کوتاه‌مدت مشکل آب شهرستان دشتستان، مقرر شد امروز عصر از طریق خط کوثر مقداری از کمبود آب شهرستان دشتستان تامین شود که اکنون تمامی مدیران حوزه آب با نیروهای خود مشغول انجام تست‌های مربوطه و فشارگیری خط هستند و امیدواریم خط مذکور تست‌های لازم را پاسخ دهد.
 
وی یادآور شد: به عنوان مسئول عمران استان در مقابل متانت و عظمت مردم شرمنده هستم و هر اقدامی هم که طی این مدت انجام داده‌ایم به لحاظ اینکه در حال حاضر مشکل کم‌آبی مردم حل نشده است از همه مردم از طرف تمام مسئولان پوزش می‌طلبم.
معاون عمرانی استاندار بوشهر ابراز داشت: در پایان ضمن تشکر از استاندار محترم بابت فراهم کردن اعتبارات لازم(با وجود محدودیت‌های اعتباری) ضمن درک شرایط واقعی و سخت مردم، از مردم عزیز استان بخصوص مردم شهرستان دشتستان خاضعانه و خالصانه می‌خواهم که در حل این مشکل همچون گذشته صبر و شکیبایی لازم را سر لوحه خود قرار داده و با همفکری خود مسئولان استان و شهرستان را در حل مشکلات پیش رو یاری رسانند.
 
انتهای پیام/ 


o24268_Ab-1397-4-16-2.jpg

v741490_Ab-1397-4-16-3.jpg


کانال تلگرام اتحادخبر

مرتبط:

نظرات کاربران
1397/04/24 - 20:13
0
0
اگر مردم استان بوشهر گاز رو بر روی استان های دیگه در زمستون قطع کنن اون وقت مشکلات آب و برق مردم استان بوشهر را در تابستان طاقت فرسا درک می کنند.
قابل توجه مسئولین محترم استان بوشهر .........................
1397/04/20 - 00:26
0
1
انشالله با تدبیر اندیشی معاون زحمتکش استاندار این مشکل هم حل بشه.باید صبر کنیم و حمایت کنیم از مسولان استانمون تا مشکل حل بشه
1397/04/18 - 03:17
0
0
با سلام
این ترمیم خط گناوه چه شد که آقای معاون فرماندار برازجان قولشو داد مگر نه این است که از منطقه پوزگاه گناوه قرار بود از یک شیر انتظار خط 20 اینچ قدیمی برازجان گناوه آبگیری شود . از سد کوثر در دوره آقای خاتمی یک شیر گذاشته بودند که برگردون کنه و اب را به شهرستان دشتستان برساند اما نمیدونم چه شد که الان بعد از 6 سال آقایان یادشون اومده
1397/04/17 - 12:41
0
0
چرا نباید بااین همه سرمایه نفت و گاز استان بوشهر به فکر آب شیرین کن نباشند تا کی باید تحمل گرما بی برقی و حالا آب باشیم.
ای خدا ما تشنه مونه مشک خالی کوله مونه
گفته بودیم که مشکل مشک خالی و انبان مردم ، نه از نوع مشکلات نی انبان و نی انبانی ست ؛ و اینکه
باد نی انبان نه چون باد گلو ست آن بود باد هوا ، این جینگلوست
گوش تواند که همه عمر وی نشنود آواز دف و چنگ و نی
دیده شکیبد ز تماشای باغ بی گل و نسرین بسر آید دماغ
وین شکم بی هنر پیچ پیچ صبر ندارد که بسازد به هیچ
گفته بودیم که حاصل و نتیچه کار یک مربی ضعیف و ناتوان و ناکارمد فوتبال افغانستانی از یک باشگاه دسته چندم با همان بازیکنان ثابت، با حاصل کار یک مربی بزرگ و توانا و کارامد جهانی، زمین تا آسمان متفاوت است؛ و مقایسه و اینکه امر مدیریت شهری هم همین امر صادق است و یک مدیر ناکارامد همان دسته گلی را به آب خواهد داد و همان گل را بسر مردم خواهد زد که دست کمی از شاهکارهای آن مربی بی کفایت افغاستانی نخواهد داشت. آنوقت ها مردم را قابل نمیدونستید و سرگرم جمع آوری امتیاز و تشویقی و پاداش بودید ؛ حالا که موقعیت خود را در خطر میبیند دستپاچه شده اید و وعده سر خرمن میدهید؟ این هزینه های مالی و صدمات روحی و درد و رنج وارد شده تحت مدیریت داهیانه شما حضرات بر مردم بقول خودتان صبور را ، چگونه جبران خواهید کرذ؟ چرا اقلا خودتان با نرخ ارزان و تعاونی پمپ در اختیار مردم قرار نمیدهید یا مابه التفاوت آنرا پرداخت ننمائید؟
1397/04/17 - 08:08
1
0
آب برازجان پراز گل ولای می باشد و اصلا کیفیت ندارد ......آیا فرماندار برازجان هم از همین آب استفاده می کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1397/04/17 - 08:07
0
0
متاسفانه استان بوشهر با در اختیار داشتن ساحل خلیج فارس در تامین آب ناتوان است. تصفیه آب به راحتی می تواند مشکل کم آبی بوشهر را حل کند. اقتصاد شهرستان کازرون بر اساس کشاورزی و دامپروری و باغداری است. کاهش بارندگیهای سالهای اخیر و انتقال بخش زیادی از آب رودخانه شاهپور و چاههای متعددی که در کازرون جهت برداشت آبهای زیر زمینی و انتقال آن به بوشهر و شهرستانهای بوشهر احداث شده است سبب خشکسالی در کازرون و خشک شدن دریاچه پریشان که از مهمترین دریاچه های آب شیرین ایران بوده است شده است و رودخانه شاهپور نیز در حال خشک شدن است.
بسیاری از کشاورزان و باغداران و دامداران بر اثر خشکسالی و انتقال آب کازرون به بوشهرمتضرر شده اند و بیکار شده اند. متاسفانه هیچ بودجه ای از بوشهر برای سرمایه گذاری جهت ایجاد صنایع در کازرون و اشتغال افرادی که در اثر خشکسالی بیکار شده اند اختصاص نیافته است . بسیاری از مردم کازرون بر اثر بیکار شدن به استانها و شهرهای مجاور مهاجرت کرده اند و آواره شده اند ....
اگر آب دشتستان به خط آب کوثر وصل شود یک اقدام اساسی انجام گرفته است : همچنانکه آب بوشهر با فاصله بیشتر به خط آب کوثر وصل است
1397/04/16 - 21:11
1
0
دروغه
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین