امروز: يکشنبه 28 بهمن 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 31 خرداد 1397 - 11:27
بخشدار ویژه خارگ:

اتحاد خبر: بخشدار ویژه خارگ گفت: نگهداری از آثار باستانی خارگ مطالبه جدی اهالی جزیره است.

اتحاد خبر: بخشدار ویژه خارگ گفت: نگهداری از آثار باستانی خارگ مطالبه جدی اهالی جزیره است.

محمود رضایی بخشدار ویژه خارگ

به گزارش مهر، محمود رضایی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه ساماندهی میراث فرهنگی جزیره خارگ اظهار داشت: جزیره خارگ دارای فرهنگ غنی در حوزه آثار باستانی و میراث ایران اسلامی است و سند خلیج فارس یکی از این میراث بزرگ در این جزیره است.

 

وی افزود: آثار فراوانی در جزیره خارگ به ثبت ملی در میراث فرهنگی ایران اسلامی رسیده است که این نشان از قدمت این جزیره کهن است.

 

بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: خواست اهالی شریف خارگ و خواست دولت نگهداری از آثار باستانی این جزیره کهن است که واقعا این خواسته به حق است و رایزنی هایی هم در این زمینه با اداره کل مربوطه صورت گرفته است و عزم دولت در حوزه میراث فرهنگی نگه داشت و حراست از این آثار غنی است.

 

رضایی ادامه داد: به زودی با هماهنگی صورت گرفته با مدیران ارشد استانی میراث فرهنگی در جزیره خارگ حضور پیدا خواهند کرد و از نزدیک موضوعات و مسائل میراث فرهنگی را در جزیره خارگ پیگیری خواهند کرد.

 

بخشدار ویژه خارگ با اشاره به ساماندهی و مستند سازی این آثار در جزیره بیان کرد: باید به صورت مستند از تمامی آثار مهم فرهنگی، دینی و باستانی این جزیره کتابچه ارائه شود تا بتوان بصورت ویژه در نگهداشت و شناسایی این آثار تلاش کرد./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین