امروز: سه شنبه 30 بهمن 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 31 خرداد 1397 - 09:27
اتحاد خبر: معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور بهبود تولیدات دامی گفت: قیمت لبنیات و فرآورده‌های دامی طی یک هفته آینده افزایش خواهد یافت.
اتحاد خبر: معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور بهبود تولیدات دامی گفت: قیمت لبنیات و فرآورده‌های دامی طی یک هفته آینده افزایش خواهد یافت.

به گزارش فارس؛ مرتضی رضایی ظهر امروز در نخستین جشنواره شیر که در نظرآباد برگزار شد، گفت: اقدامات مثبتی در سطح کشور به انجام رسیده است و در زمینه تولید شیر از مرز خودکفایی گذشته‌ایم و به صادرات رسیده‌ایم.

 

وی اضافه کرد: در رابطه با شرایط بازار و اقتصاد داخلی کشور باید کارهایی انجام دهیم، چراکه با مشکلات بسیاری مواجه هستیم.

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور بهبود تولیدات دامی بر ضرورت اهمیت آگاه‌سازی آحاد مردم تأکید کرد و افزود: متأسفانه عدم حضور در رسانه‌ها موجب ایجاد محدودیت در اطلاع‌رسانی شده که لازم است بیش‌ از پیش با اصحاب رسانه همکاری داشته باشیم.

 

رضایی بیان کرد: تنها همکاران در حوزه تولید شیر می‌دانند که چه‌ کار سختی انجام می‌‌شود تا شیر به دست مردم برسد که لازم است ارزش این کار برای مردم اطلاع‌رسانی شود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کار بزرگی در حوزه تولید شیر پیش‌رو داریم، تصریح کرد: مردم را باید از اهمیت شیر خوراکی و ارزش غذایی آن آگاه سازیم.

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور بهبود تولیدات دامی در ادامه با اشاره به شرایط گرانی که به وجود آمده است، متذکر شد: دولت به‌ صورت دولتی ارز 3 هزار و 800 تومانی به تولیدکنندگان به هر میزان که ثبت سفارش شود ارائه خواهد کرد و گرانی‌های موجود در جامعه به‌ صورت حباب بوده و قیمت‌ها هنوز قطعی و مصوب نیست.

 

رضایی، خواستار افزایش مطالبه‌گری نهادهای مردمی شد و افزود: مطالبه‌گری به تقویت تولیدات کمک خواهد کرد و نوسانات را از بین می‌برد.

 

وی با بیان اینکه نوسانات ارز موجب خواهد شد با افزایش حبابی قیمت‌ها مواجه شویم، اظهار کرد: انتظار می‌رود انجمن‌های صنفی، تشکل‌ها، نهادها در قسمت فناوری و محصولات وارد کار شوند و به تولیدات کمک کنند تا این نوسانات فعالیت ما را تحت تأثیر قرار ندهد.

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور بهبود تولیدات دامی تصریح کرد: صنعت پرورش گاو شیرده در کشور جزو صنایع فاخر به شمار می‌آیند و درست نیست برای به ثمر رسیدن این پروژه درگیر موافقت برخی نهادها بمانیم.

 

رضایی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: قیمت پیشنهادی محصولات لبنیاتی به کارگروه اعلام‌ شده است و در هفته آینده قیمت فرآورده‌های لبنی، شیر و لبنیات به‌صورت منطقی افزایش‌یافته و اعلام می‌شود./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین