امروز: سه شنبه 30 بهمن 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 28 خرداد 1397 - 10:14
اتحاد خبر: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به توافقات اولیه با مسئولان حج عربستان، دفتر حافظ منافع ایران برای رفع مسائل و مشکلات احتمالی زائران حج تمتع امسال، در این کشور راه‌اندازی می‌شود.
اتحاد خبر: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به توافقات اولیه با مسئولان حج عربستان، دفتر حافظ منافع ایران برای رفع مسائل و مشکلات احتمالی زائران حج تمتع امسال، در این کشور راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش فارس؛ حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه امسال 85 هزار و 200 زائر ایرانی برای مناسک حج راهی سرزمین وحی خواهند شد، اظهار داشت: گشایش دفتر حفاظت منافع ایران با توجه به مذاکرات انجام شده، در متن توافقنامه‌ای بین طرفین مورد تاکید قرار گرفته است.

 

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: با توجه به توافقات اولیه با مسئولان حج عربستان، دفتر حافظ منافع ایران برای رفع مسائل و مشکلات احتمالی زائران حج تمتع امسال، در این کشور راه‌اندازی می‌شود و این دفتر فعالیت خود را قبل از اعزام زائران آغاز خواهد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه حدود سه هزار نیروی اعزامی در قالب ستادی، پزشک، خدمات، حمل و نقل و اسکان عهده دار انجام امورات زائران حج تمتع هستند، گفت: همه نیروهای اعزام شده بر اساس نیازهای متفاوت زائران نوعی از خدمات را ارائه می‌دهند.

 

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه در بحث حمل و نقل، جا به جایی 85 هزار زائر در یک مقطع زمانی کار بسیار مشکلی خواهد بود، افزود: کاروان‌های اعزامی به صورت 85 ، 115، 135 و 165 نفره به همراه یک روحانی، معاون و مدیر کاروان اعزام خواهند شد.

 

محمدی در خصوص اعزام پزشکان متخصص نیز گفت: با توجه به اینکه 75 درصد زائران بیش از 50 سال سن دارند و بسیاری از آنان دارای شرایط خاصی هستند، تعدادی پزشک متخصص متشکل از زن و مرد برای ارائه خدمات پزشکی به این زائران به عربستان اعزام خواهند شد.

 

وی با تاکید بر اینکه از 280 پزشک زن و مرد متخصص اعزامی به حج سال گذشته 80 نفر را زنان تشکیل می‌دادند، افزود: با توجه به پیگیری‌های به عمل آمده تلاش داریم پزشکان متخصص اعزامی امسال بیش از سال گذشته باشند.

 

به گزارش فارس، امسال 85 هزار و 200 زائر ایرانی از 20 ایستگاه پروازی در سطح کشور برای انجام مناسک حج تمتع از 27 تیرماه راهی عربستان می‌شوند./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین