امروز: دوشنبه 30 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 24 خرداد 1397 - 12:48

اتحاد خبر:روز چهارشنبه در پایان هفته صنایع دستی ، همایشی با عنوان تجلیل از سمن ها و صنعتگران صنایع دستی با حضور معاون استانداربوشهر ، مدیر کل میراث فرهنگی ، رییس شورای شهر بوشهر ، سمن های فعال و صنعتگران عرصه صنایع دستی برگزار شد .

اتحاد خبر:روز چهارشنبه در پایان هفته صنایع دستی ، همایشی با عنوان تجلیل از سمن ها و صنعتگران صنایع دستی با حضور معاون استانداربوشهر ، مدیر کل میراث فرهنگی ، رییس شورای شهر بوشهر ، سمن های فعال و صنعتگران عرصه صنایع دستی برگزار شد .


در این همایش معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر، آقای زرین فر با تبریک روز جهانی صنایع دستی گفت : امروز در بحث صنایع دستی با رویکرد و برنامه ریزی که سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر داشته است ، در استان بوشهر تحولی جدید بوجود آمده است که همه ما شاهد ان هستیم و رشد و شکوفایی آن را نظاره می کنیم .


آقای زرین فر ادامه داد : صنایع دستی شناسنامه فرهنگی و تاریخی یک ملت است و باید با کمک کردن به این صنعت آن را به جایگاه واقعی خود برسانیم ، زیرا این صنعت نشان دهنده جایگاه مردم یک منطقه است .
ایشان با بیان موضوع اقتصادی در بحث این صنعت گفت : امروز در بحث پتروشیمی ها با هزینه یک میلیارد تومان با توجه به شاخص ها ، یک شغل ایجاد می شود ولی در بحث صنایع دستی با سرمایه گذاری بسیار پایین شاهد بازدهی بیشتری هستیم .
در پایان آقای زرین فر گفت : امروز بزرگترین مشکل صنعتگران این عرصه بحث بازاریابی و فروش آن است که با برنامه هایی که اداره کل میراث فرهنگی در این سال ها داشته است تا حدودی این دغدغه را رفع کرده است و هم اکنون نیز در حال رایزنی برای ایجاد فروشگاه هایی در مرکزیت هر شهرستان در استان بوشهر هستیم که این مهم از مصوبات کارگروه تخصصی صنایع دستی استان می باشد .

 


اقای امیرزاده مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با تشکر از سمن های فعال گفت : امسال در جشنواره ملی سمن ها ،انجمن های سیراف پارس ، صدای چرخاب و  ماندستان آیین در بخش های مختلف افتخار آفرینی کردند و به همین جهت اداره کل میراث فرهنگی نگاه ویژه ایی به سمن ها در جهت حمایت از آنها خواهد داشت .
وی در پایان افزود : صنایع دستی امروز در استان رشد خوبی داشته است و باید هر چه سریعتر زیرساخت های مورد نیاز  برای کمک به رشد این صنعت را فراهم آوریم تا شاهد اقتصادی پایدار در این بخش در استان و کشور باشیم .


آقای دهدار ریاست شورای شهر بوشهر نیز در این مراسم حضور داشتند و با اعلام آمادگی شورای پنجم شهر بوشهر در جهت حمایت از صنعتگران صنایع دستی ، قول همکاری بیشتر و اختصاص مکانی جهت نمایش و فروش صنایع دستی را به صنعتگران در شهر بوشهردادند .
در پایان از صنعتگران صنایع دستی که نشان ملی دریافت کرده بودند و همچنین سمن های برتر جشنواره های ملی تقدیر شد .
کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین