امروز: دوشنبه 30 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 خرداد 1397 - 08:45

اتحاد خبر: یکی از شهروندان استان بوشهر ساکن روستای بنداروز در تماس با پایگاه خبری تحلیلی «اتحاد خبر» خواهان رسیدگی به موضوع بحران آب در محل سکونت خود گردید.

اتحاد خبر: این شهروند با ارائه نامه ای از جانب خود و سایر ساکنان، خواستار رسیدگی به این مشکل و چاره اندیشی و ساماندهی وضعیت گردید. اظهارات وی حاکی از شکایت اهالی روستای بنداروز از مسئولینشان است که به گفته اهالی روستا بیش از ۸ روز آب این منطقه قطع شده و هیچ اقدامی در جهت رفع این معضل صورت نگرفته است.

به گزارش «اتحاد خبر»؛ متن اعتراض و شکوائیه این شهروند -ارائه شده به تحریریه اتحاد جنوب- به شرح زیر است:


در پی بحران آبی دشتستان جیره آب شرب روستاهای بنداروز، سرکره، ابوالفیروز، گندم ریز و... یک هفته است ک *بدون اطلاع قبلی* قطع شده، در پی این اتفاق از سوی اداره آب یک حلقه چاه در روستای بنداروز برای این چند روستا اجاره گردیده که طی چند روز گذشته آب این چاه بین اهالی این چند روستا تقسیم شده ولی این مقدار آب در حال حاضر نتوانسته جوابگوی نیاز مردم این روستاها باشد و حدود نیمی از مردم این چند روستا هنوز در بحران بی آبی به سر می برند.


در برخی از قسمت های روستای بنداروز و سرکره مردم بیش از یک هفته است که حتی یک قطره آب دریافت نکرده اند و مردم این مناطق در شرایط بحرانی به سر می برند. با توجه به کمبود شدید آب در این چند روستا تانکرهای آبرسانی برای رفع مشکلات این مناطق در نظر گرفته شده اند اما تعداد بسیار اندک این تانکرها نمی تواند جوابگوی نیاز این همه متقاضی نیازمند و بحران زده آبی باشد.


این در حالی است که طی جلسه ی تشکیل شده در روستای بنداروز در رابطه با بحران آب این مناطق عنوان شده که آب چاه اجاره شده طی چند روز آینده به طور کامل می تواند نیاز آبی مردم روستاها را تامین نماید. اما همچنان مشکل مناطقی که هنوز به آنها آب نرسیده به قوت خود باقی است. مردم در یک شرایط واقعا بحرانی هستند.


طی این اتفاق یک سوال بزرگ در ذهن اهالی این چند روستا پیش آمده که چطور است زمانی که آب شرب شهر برازجان با وجود کم آبی به صورت جیره بندی بین مناطق مختلف شهری تقسیم می شود چرا جیره آبی چندین روستا قطع شده و مردم این چند روستا باید آب چاه مصرف نمایند و اینطور طی چندین روز در بحران شدید باقی بمانند. در صورتی که در برازجان و شهرهای دیگر با وجود جیره بندی شدید طی چند روز اخیر همه مردم شهر از نعمت آب شرب برخوردار بوده اند و مردم روستاها اینچنین در شرایط بحرانی قرار داشتند. آیا واقعا این مسئله تبعیض بین شهر و روستا محسوب نمی شود؟
اهالی این چند روستا عاجزانه از مسئولین استانی درخواست کمک دارند.

 

*نام محفوظ

 


*شما نیز می توانید با درج مطالبات و یا اعتراضات خود در بخش "صدای شهروند" پایگاه خبری تحلیلی «اتحاد خبر» صدای خود را به گوش مردم و مسئولین برسانید. برای این کار می توانید از طریق شماره های 07734230940 - 07734226277 - 09398733067 و یا پست الکترونیکی به آدرس ettehadkhabar@gmail.com و یا مراجعه حضوری به دفتر تحریریه واقع در خیابان شریعتی-پاساژ شهرداری اقدام نمایید. با ما تماس حاصل کنید.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین