امروز: يکشنبه 30 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 05 خرداد 1397 - 11:58
مدیرکل استاندارد بوشهر خبر داد؛

اتحاد خبر: مدیرکل استاندارد استان بوشهر از قرار گرفتن این استان در جایگاه چهارم تدوین استانداردهای ملی کشور از نظر تعداد تدوین‌های انجام شده خبر داد.محمدرحیم بهره‌مند صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال گذشته، از بین دو هزار و ۴۱۶ پیشنهاد تدوین استاندارد، در نهایت تعداد ۱۰۴ فقره استاندارد ملی توسط کارشناسان این استان تدوین شد...

اتحاد خبر: مدیرکل استاندارد استان بوشهر از قرار گرفتن این استان در جایگاه چهارم تدوین استانداردهای ملی کشور از نظر تعداد تدوین‌های انجام شده خبر داد.محمدرحیم بهره‌مند صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال گذشته، از بین دو هزار و ۴۱۶ پیشنهاد تدوین استاندارد، در نهایت تعداد ۱۰۴ فقره استاندارد ملی توسط کارشناسان این استان تدوین شد که این رقم در تاریخ استاندارد بوشهر بی‌سابقه است.

محمد رحیم بهره‌مند

به گزارش مهر، مدیرکل استاندارد استان بوشهر افزود: این در حالی است که از ابتدای آغاز به کار استاندارد در استان بوشهر تا سال ۹۱ جمع کل تعداد تدوین‌ها ۱۳۹ عنوان بوده اما طی پنج سال اخیر و با تقویت توان علمی این استان، ۴۵۰ فقره استاندارد تدوین شده است.

 

وی با اشاره به این که برنامه مصوب شده برای تدوین استانداردهای ملی توسط این اداره کل در سال گذشته، ۶۰ فقره بوده است، گفت: نسبت به تعداد تدوین مصوب شده، ۱۷۴ درصد رشد داشته‌ایم که همین امر موجب شد تا از نظر درصد تحقق نیز، رتبه اول کشوری را کسب کنیم.

 

بهره‌مند اظهار داشت: این استانداردها غالباً در حوزه‌های برق و الکترونیک، فرآورده‌ها و تجهیزات نفتی، فناوری ارتباطات، خودرو و نیرومحرکه، چرم، پوست و پایپوش، مهندسی ساختمان، مصالح و فرآورده‌های ساختمانی تدوین شده است.

 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر به افزایش توان بخش خصوصی استان بوشهر در زمینه تدوین استانداردهای ملی اشاره کرد و گفت: اکنون هشت شرکت حقوقی در زمینه تدوین استاندارد در این استان فعالیت می‌کنند که باعث شده تا ۹۳ درصد تدوین‌ها توسط بخش خصوصی صورت گیرد، همچنین از میان نهادهای مورد تفاهم‌نامه می‌توان به همکاری دانشگاه‌های خلیج‌فارس و پژوهشکده میگو اشاره کرد.

 

وی از آغاز فعالیت در زمینه تدوین استانداردهای بین‌المللی توسط این اداره کل خبر داد و افزود: در حال حاضر ۳ پیشنهاد تدوین استاندارد بین‌المللی نیز با عنوان‌های اسانس زعفران، چوویل و زنیان برای استان بوشهر مصوب شده و توسط کارشناسان این اداره کل در دست اقدام است./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین