امروز: سه شنبه 02 بهمن 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 01 خرداد 1397 - 08:50
اتحاد خبر: «مرتضی مهرزاد» با وجود معلولیتی که داشت، توانست تبدیل به یک قهرمان ملی شود.

اتحاد خبر: «مرتضی مهرزاد» با وجود معلولیتی که داشت، توانست تبدیل به یک قهرمان ملی شود. مهرزاد در بدترین روزهای زندگی‌اش به‌سر می‌برد که با یک معجزه همه چیز برای او تغییر کرد. بعد از حضور در برنامه ماه عسل بود که کاپیتان تیم والیبال نشسته شهر چالوس به سراغش رفت و از او دعوت کرد به این تیم بیاید.

 

به گزارش شهروند؛ مهرزاد به تیم والیبال شهر چالوس پیوست و به واسطه قد دو متر و ٤٦ سانتی‌متری‌اش توانست خیلی زود به ستاره والیبال نشسته ایران تبدیل شود. اوج نمایش‌های مهرزاد در مسابقات پارالمپیک برزیل بود که خودش را به عنوان پدیده والیبال نشسته به دنیا معرفی کرد و بعد از درخشش او در این مسابقات بود که رسانه‌های خارجی لقب «اعجوبه دو متر و ٤٦ سانتی‌متری» را به او دادند. مهرزاد به همراه تیم‌ملی ایران به قهرمانی پارالمپیک رسید و نامش را به‌عنوان برندی در این رشته ثبت کرد. بعد از گذشت ۲‌سال از آن قهرمانی، مهرزاد همچنان به کارش در تیم‌ملی والیبال نشسته ادامه می‌دهد اما به میدان نرفتن او در جریان قهرمانی تیم‌ملی ایران در لیگ جهانی والیبال نشسته در تبریز که اخیرا برگزار شد، شبهه‌های زیادی را درباره خط خوردن او از تیم‌ملی به وجود آورده که گزارش آن را در ادامه می‌خوانید:

افت مرد دو متر و ٤٦ سانتی‌متری

روزهای خوبی برای مرتضی مهرزاد سپری نمی‌شود. او که همیشه از مهره‌های اصلی و فیکس تیم‌ملی بوده، جایگاه خود را در خطر از دست دادن می‌بیند. مهرزاد همواره با مشکلات معلولیتی مواجه بوده و ظاهرا همین موضوع باعث شده شایعاتی درباره خط خوردن او از تیم‌ملی مطرح شود. روز گذشته مدیر تیم‌های ملی والیبال نشسته از احتمال جابه‌جایی چند بازیکن اصلی تیم‌ملی والیبال نشسته مردان در مسابقات جهانی هلند خبر داد. ظاهرا یکی از این تغییرات خط خوردن مرتضی مهرزاد و پیدا کردن جانشین برای او است. کادر فنی تیم‌ملی در نخستین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته مردان، از این بازیکن استفاده زیادی نکرد و‌ هادی رضایی، مدیر تیم‌ملی والیبال افت مهرزاد را دلیل این موضوع می‌داند. او در این‌باره می‌گوید: «مرتضی مهرزاد جزو بازیکنانی است که تنها اسپک خوب می‌زند و دفاع نمی‌کند. در نخستین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته وی حتی آمادگی زدن اسپک را نیز نداشت. وی به دلیل این‌که قد بلندی دارد، مورد توجه بیش از حد رسانه‌ها قرار گرفته و همین امر سبب شده وارد حاشیه شود. درحال حاضر نیز از نظر فنی عملکرد قابل‌توجهی ندارد. او اگر بخواهد به همین روند ادامه دهد و کیفیتش را بالا نبرد از تیم‌ملی خط می‌خورد و مسابقات جهانی هلند را از دست خواهد داد.»

مهرزاد: برند شدن به من ضربه زده است

خود مهرزاد هم قبول دارد که افت کرده و از روزهای اوجش دور شده است. او می‌گوید از این‌که نتوانسته در مسابقات لیگ جهانی به میدان برود، ناراحت است اما به سرمربی تیم‌ملی حق می‌دهد. مهرزاد که این روزها روحیه چندان خوبی هم ندارد، درباره افتش می‌گوید: «بله من در لیگ جهانی زیاد بازی نکردم، چون آماده نبودم و خودم هم قبول دارم که آماده نبودم. می‌دانم که باید بیشتر تمرین کنم و الان هم روزی ٢ نوبت به تمرین می‌روم تا باز هم به اردوی تیم‌ملی دعوت شوم. شنیده‌ام که رضایی از من انتقاد کرده اما از او ناراحت نیستم. سعی می‌کنم هر روز بهتر شوم و عملکرد بهتری داشته باشم. قبل از لیگ جهانی موقعیتم طوری بود که نمی‌توانستم در شهرستان تمرین کنم اما می‌دانم بازیکن در سطح ملی باید همیشه تمرین داشته باشد.» مهرزاد درباره ادعای سرمربی تیم‌ملی درباره این‌که او وارد حاشیه شده می‌گوید: «من خودخواسته وارد حاشیه نشده‌ام و فکر می‌کنم این حرف‌ها کمی بی‌انصافی است. همه می‌دانند که تمام نگاه‌ها در والیبال نشسته روی من است و این موضوع درنهایت به ضرر من تمام می‌شود. طبیعی است که من چون قد بلندتری دارم، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرم. در مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۶ من از بین ۱۲نفر، شاید از نظر کیفیت بازیکن سیزدهم بودم اما بیشتر از همه دیده شدم. من زیاد در چشم هستم و این موضوع باعث می‌شود انتظارات از من بالاتر برود. شاید خیلی از مواقع این‌که به قول برخی‌ها من «برند» شدم، به من ضربه می‌زند و کارم را سخت می‌کند. همیشه گفته‌ام ادعایی در والیبال ندارم اما تا جایی که بتوانم به تیم‌ملی کمک می‌کنم.» با این شرایط باید منتظر بمانیم و ببینیم که مهرزاد باز هم می‌تواند نظر سرمربی تیم‌ملی را جلب کند یا این‌که اعجوبه والیبال نشسته از تیم‌ملی خداحافظی خواهد کرد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین