امروز: سه شنبه 02 بهمن 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 31 ارديبهشت 1397 - 10:22

اتحاد خبر: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: این استان با 96 درصد کشف جزو 10 استان برتر کشور در زمینه مواد مخدر معرفی شده است.

اتحاد خبر: ارسطو ترکمان منش روز یکشنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر افزود: دراستان بوشهر با همکاری نیروی انتظامی، دریابانی و نیروهای امنیتی سال گذشته 17 تن و 800 کیلوگرم مواد مخدر کشف شد.

به گزارش ایرنا، وی اظهار کرد: براساس اطلاعات موجود در زمان حاضر میزان تولید مواد مخدر در یکی از کشورهای همسایه از 6 هزار به 10 هزار تن رسیده است که بخشی از آن وارد کشور می شود.
ترکمان منش با اشاره به رشد 15 درصدی کشفیات مواد مخدر در کشور بیان کرد: میزان کشفیات سال گذشته مواد مخدر کشور 809 تن بود که 790 تن آن در 10 استان برتر کشور کشف شده است.
ترکمان منش اظهار کرد: با توجه به توفقیقاتی که استان بوشهر در این بخش بدست آورده از جمله پنج استان اولویت داری است که دستگاه های مبارزه کننده با مواد مخدر می توانند مطالبه خود را به دبیرخانه مرکزی اعلام کنند.
وی اضافه کرد: در 2 ماه نخست امسال 3 تن انواع مواد مخدر کشف، هشت باند قاچاقچی کلان متلاشی و 550 نفر نیز درارتباط با جرائم مواد مخدر در استان بوشهر دستگیر شدند.
ترکمان منش یادآور شد: برای اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و جلب مشارکت مردمی باید از ظرفیت و امکانات بخش های دولتی و خصوصی و سازمان های مردم نهاد هرچه بیشتر استفاده شود.
وی یادآور شد: هرچند اعتیاد به عنوان یک بیماری معرفی می شود ولی به دلیل تبعات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی که دارد نباید از کنار آن همانند سایر بیماری ها گذر کرد.
ترکمان منش گفت: مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب های اجتماعی بویژه اعتیاد از دغدغه های رهبر معظم انقلاب است که همه دستگاه های اجرایی باید با توجه به مسئولیتی که دارند در این زمینه برنامه ریزی و اقدام کنند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه براساس برنامه ششم توسعه 50 درصد اعتبارات بخش فرهنگی باید در بخش پیشگیری هزینه شود و مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد به عنوان مطالبه نخست مردم قلمداد شده است همه دستگاه های اجرایی مسئول با همکاری و تعامل با همدیگر باید جلو ورود مواد مخدر را بگیرند و در زمینه انجام اقدام های پیشگیرانه برای کاهش آسیب اعتیاد همکاری کنند.
ترکمان منش، بر ضرورت بکار گیری شیوه های جدید برای کاهش آسیب های اجتماعی در سطح جامعه تاکید کرد.
وی گفت: پاکسازی نقاط آلوده و برخورد با توزیع کنندگان خرد مواد مخدر از اولویت های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است که ماهانه این طرح توسط پلیس مبارزه با موادر مخدر در شهرستانهای استان اجرا می شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر افزود: حمایت از بهبود یافتگان مواد مخدر و خانواده های آسیب دیدگان در بحث اشتغال با بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد بویژه خیران می تواند در ماندگاری سلامت بهبود یافتگان کمک کند.
استاندار بوشهر گفت: با توجه به اینکه بوشهر ازجمله استان هایی است که محل ترانزیت مواد مخدر است باید نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی با هوشیاری بیشتری در این زمینه اقدام و همچنان در بخش کشفیات پیشگام باشند.
عبدالکریم گراوند، بر ضرورت تهیه طرح جامع در حوزه مواد مخدر برای مبارزه بهتر و پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از ابتلا به اعتیاد تاکید کرد.
وی همچنین بر تهیه سند اجتماعی مبتنی بر اهداف شورای اجتماعی کشور تاکید کرد و گفت: با تهیه این سند مبنای کار دستگاه های اجرایی مرتبط در این بخش مشخص می شود.
گراوند همچنین با اشاره به سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر افزود: برگزاری آئین های گرامیداشت این روز برای یادآوری حماسه آفرینی های جوانان این آب و خاک به جامعه ضروری است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین