امروز: پنجشنبه 27 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 27 ارديبهشت 1397 - 09:55
اتحاد خبر: «وقت کشی» چه کسی با این اتفاق موافق است و آن را تایید می‌کند؟ بازی جوانمردانه پاسخ این سوال را اینطور می‌دهد: «حتی در سخت‌ترین شرایط هم نباید در ورزش که روح جوانمردی در آن وجود دارد با وقت کشی زمان را به نفع خودت نگه داری.»
اتحاد خبر: «وقت کشی» چه کسی با این اتفاق موافق است و آن را تایید می‌کند؟ بازی جوانمردانه پاسخ این سوال را اینطور می‌دهد: «حتی در سخت‌ترین شرایط هم نباید در ورزش که روح جوانمردی در آن وجود دارد با وقت کشی زمان را به نفع خودت نگه داری.»

به گزارش ایران ورزشی؛ تقریبا هم در فوتبال حرفه‌ای دنیا این مساله کاملا منسوخ شده و به تایید هیچ صاحب نظری نمی‌رسد. این واژه هم بیش از هرچیز در فوتبال، فوتبالدوستان ایرانی را یاد بازی ایران بحرین و حرکت ناجوانمردانه آنها می‌اندازد و بعد از آن بازی هم وقت کشی با عنوان حرکت بحرینی در بین ایرانیان جا افتاد. در این میان نقض حرکتی که در بین فوتبالی‌ها به شدت منفور است نباید خودش عاملی باشد برای رسیدن به هدف. این مقدمه‌چینی‌ها بی‌ربط با رفتارهای مهدی رحمتی در بازی استقلال و ذوب نبود. کاپیتان استقلال شش سال و اندی بود که مقابل قلعه‌نویی موفق به پیروزی نشده بود و این رویای شش ساله وقتی می‌توانست شیرین‌تر باشد که استقلال با شکست تیم قلعه‌نویی می‌توانست به مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های آسیایی برسد. این دلایل بهترین بهانه برای رحمتی بود تا در دقایق پایانی بازی استقلال و ذوب دست به وقت کشی بزند و هر بار به بهانه برخورد با بازیکن حریف و مصدومیت خودش را روی زمین می‌انداخت تا تیم پزشکی استقلال به زمین بیاید.

دروازه‌بان تنها بازیکنی است که مداوایش در زمین انجام می‌شود. این بهترین حربه برای رحمتی بود تا وقت بازی را بکشد و به این نحو تیمش را به مرحله بعد برساند. مهدی رحمتی در 10 دقیقه پایانی بازی هر توپی که در منطقه 18 قدم استقلال می‌آمد و می‌گرفت به بهانه برخورد با بازیکن ذوب خودش را روی زمین می‌انداخت تا زمان بازی کمی تلف شود، شاید بعضی‌ها در ارتباط با این مساله کار رحمتی را اینطور توجیه کنند که او به‌عنوان کاپیتان تیمش این حق را داشت تا به این وسیله فشار بازی را کم کند و استقلال در لحظات آخر گل نخورد اما در پاسخ به این ایده باید گفت اگر جای تیم‌ها عوض می‌شد و ذوب با این حربه قصد داشت شرایط را به نفع خود نگه دارد استقلالی‌ها قبول می‌کردند که شاهد چنین وقت کشی باشند؟ مساله دیگر اینکه وقتی حرکتی توسط فوتبالی‌ها نقض می‌شود و آن را جوانمردانه نمی‌دانند در شرایط حساس چطور خودشان به این سمت و سو حرکت می‌کنند؟ استقلال تیم کوچکی نیست و در شأن این تیم نیست که کاپیتان این تیم با چنین رفتاری سعی در رسیدن به هدفش داشته باشد. مسلما در فوتبال حرفه‌ای دنیا نیز این حرکت را پسندیده نمی‌دانند و بعضا هم می‌تواند این رفتارها نتیجه عکس داشته باشد. یعنی اینکه چه تضمینی بود بعد از این وقت کشی‌ها توپی از دروازه استقلال رد نشود و اتفاقا تلف شدن زمان فرصت جبران را از تیم استقلال بگیرد. رفتار غلط در هرزمان و مکانی اشتباه است و تغییر محیط و یا زمان هیچ تاثیری در اصل ماجرا ندارد. در اینکه تجربه رحمتی و بازی‌های ملی او بخش مهم صعود استقلال را تشکیل می‌داد، شکی نیست اما توانایی‌های فنی او ربطی به بروز رفتارهای اشتباه از جانب این بازیکن ندارد.

رحمتی نسبت به قبل پخته‌تر شده است و این را رفتارهای او در زمین و حتی بیرون زمین نشان می‌دهد. اینکه کاپیتان استقلال رفتارش با قلعه نویی تغییر کرده و سعی می‌کند به سرمربی سابق خود احترام بگذارد گواه همین تجربه است اما بد نیست او در مسائل دیگر هم به پختگی در رفتار برسد تا مخاطب این فوتبال هم از یک فوتبال جوانمردانه لذت ببرد. وقت کشی هیچ وقت مورد تایید نیست و در رفتار جوانمردانه جایگاهی ندارد./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین