امروز: سه شنبه 02 بهمن 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 26 ارديبهشت 1397 - 08:56
فرماندار دشتستان:

اتحاد خبر: دکتر ارسلان زارع در نشست مجمع سلامت شهرستان دشتستان اظهار داشت: از نخستین سالهایی که توسعه یافتگی جوامع و کشورها،آرمان مردم شناخته شد،اصل توسعه یافتگی به عنوان هدف مطلوب همه آن جوامعه مطرح گردید.وی تصریح کرد: توسعه یافتگی ارکانی دارد که امید به زندگی، رکن موثر و مهم توسعه شناخته شده  و برای تحقق این مهم...

اتحاد خبر_جواد راهپیما:فرماندار دشتستان گفت: امید به زندگی، رکن موثر و مهم توسعه شناخته شده است و برای تحقق این مهم، همه نهادها و سازمانهای دولتی و بویژه سازمان های مردم نهاد تاثیر فراوانی دارند.به گزارش خبرنگار اتحاد خبر؛ دکتر ارسلان زارع در نشست مجمع سلامت شهرستان دشتستان اظهار داشت: از نخستین سالهایی که توسعه یافتگی جوامع و کشورها،آرمان مردم شناخته شد،اصل توسعه یافتگی به عنوان هدف مطلوب همه آن جوامعه مطرح گردید.
وی تصریح کرد: توسعه یافتگی ارکانی دارد که امید به زندگی، رکن موثر و مهم توسعه شناخته شده  و برای تحقق این مهم، همه نهادها و سازمانهای دولتی و بویژه سازمان های مردم نهاد تاثیر فراوانی دارند.
فرماندار دشتستان بیان داشت: حقوق شهروندی، از ابتدای شکل گیری دولت تدبیر و امید مورد تاکید رئیس جمهور بوده و یکی از مصادیق حقوق شهروندی، ارتقای شاخص های سلامت و پوشش همگانی بهداشت و درمان برای تک تک مردم است.
وی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید با اجرای طرح تحول سلامت، گام بلندی در راستای خدمت رسانی بهتر در حوزه سلامت از لحاظ کیفی و کم شدن بار سنگین هزینه های درمان از دوش مردم برداشت که خوشبختانه نتایج خوبی هم داشته است.
رئیس مجمع سلامت شهرستان دشتستان ابراز داشت: خوشبختانه سند جامع سلامت شهرستان با تلاشهای خانم دکتر خویش دوست و همکاران وی تدوین و در آن موضوعات مختلف بهداشتی و درمانی شهرستان مطرح شده است.
فرماندار دشتستان با بیان اینکه جامعه به شور و نشاط نیاز دارد گفت: نشاط اجتماعی در کاهش بیماریهای روحی و روانی و جسمی مردم تاثیر دارد و باید در کنار فعالیتهای عمرانی، به طرح های نشاط اجتماعی نیز اهتمام داشته باشیم.
دکتر زارع افزود: سازمانهای مردم نهاد برای تحقق نشاط اجتماعی بسیار تاثیرگزارند و باید در این زمینه فعال تر شوند.
وی خاطرنشان کرد: شهرستان دشتستان از لحاظ فعالیت و تاثیرگزاری NGO ها مقام اول استان را داراست و انتظار ما این است در حوزه سلامت نیز سازمانهای مردم نهاد در کنار دستگاه های دولتی برای تحقق جامعه سالم فعالیت نمایند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: ترویج سبک زندگی سلامت‌محور، مهم‌ترین عامل در افزایش سلامت است

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  با بیان اینکه برای ارتقای سلامت جامعه ابتدا باید فرهنگ خود مراقبتی در بین افراد جامعه نهادینه شود، گفت: با ایجاد مراکز بهداشتی و درمانی وضعیت سلامت جامعه بهتر نمی‌شود.

 


به گزارش خبرنگار اتحاد خبر؛ دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان در نشست مجمع سلامت شهرستان دشتستان اظهار داشت: برای ارتقای سلامت جامعه ابتدا باید فرهنگ خود مراقبتی در بین افراد جامعه نهادینه شود.
دکتر خواجه ئیان افزود:تا زمانی که فرهنگ پیشگیری و خود مراقبتی به معنی واقعی کلمه در جامعه رعایت نشود، تحقق جامعه آرمانی در زمینه سلامت محقق نخواهد شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: افزایش خانه های بهداشت و تخت های بیمارستانی نمی تواند به تنهایی جامعه سالم را رقم بزند بلکه رعایت اصول و قواعد بهداشتی توسط مردم، اصلی مهم در تحقق جامعه سالم است.
دکتر خواجه ئیان ابراز داشت: متاسفانه در جامعه امروزی شاهد افزایش بیماران ناشی از پرخوری و چاقی هستیم که می توان با فرهنگ سازی در این رایطه و رعایت این اصل توسط مردم از آمار بیماریها کم کرد.
وی تصریح کرد: برای تامین سلامت مورد نیاز جامعه به مشارکت مردم احتیاج داریم و آحاد جامعه باید برای تحقق جامعه سالم دست در دست هم دهند.
دکتر خواجه ئیان بیان داشت: سلامتی مقوله مهم و بسیار گسترده‌ای است که دارای ابعاد جسمی، روحی، معنوی، عاطفی، ذهنی، ارتباطی و اجتماعی است و به نوعی تمام ابعاد زندگی انسان را شامل می‌شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: افزایش بیماری‌های غیرواگیر، پایین آمدن سن سکته و بیماری‌های قلبی، افزایش سرطان‌ها و همه و همه از مسائلی است که لزوم توجه به آگاهی بخشیدن در مورد خود مراقبتی و بالا بردن آگاهی مردم در مورد این بیماری‌ها را افزایش می‌دهد.
دکتر خواجه ئیان  ترویج سبک زندگی سلامت محور را مهم‌ترین عامل در افزایش سلامت اعلام کرد و گفت: توجه به امر سلامت باید در تمام جامعه نهادینه شود.
وی خاطرنشان کرد: همانطور که می‌دانیم مهم‌ترین اصل سالم‌زیستن، داشتن تغذیه سالم است و در این بین باید توجه به تغذیه سالم در جامعه فرهنگ‌سازی شود و فرزندان جامعه ما از همان دوران کودکی در منزل و مدرسه با این مقوله آشنا شده و به صورت عملی تغذیه سالم را در دستور کار خود قرار دهند.

 

رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر:فعالیت های سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت و امنیت غذایی بیشتر شود

رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر گفت: امنیت غذایی یعنی دسترسی همه مردم به غذای کافی در تمام اوقات برای داشتن یک جسم سالم است.


به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، دکتر عیسی صفوی در نشست مجمع سلامت شهرستان دشتستان اظهار داشت: امنیت غذایی یعنی دسترسی همه مردم به غذای کافی در تمام اوقات برای داشتن یک جسم سالم است.
وی تصریح کرد: امنیت غذایی به دسترسی همه افراد یک جامعه، در تمام ادوارعمر به غذای کافی و سالم برای داشتن زندگی سالم و فعال گفته می‌شود.
دکتر صفوی بیان داشت: برای تأمین امنیت غذایی در یک کشور و نظام اجتماعی باید سازمان‌ها و نهادها  و سازمانهای مردم نهاد با هم همکاری داشته باشند و با هماهنگی یک سازمان متولی امنیت غذایی، بر تولید یا واردات مواد و محصولات غذایی، آموزش و تبلیغ و آگاهی دادن به جامعه و سیاست گذاریهای کلان اقتصادی نقش ایفا کنند.
رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر ابراز داشت: با تلاشهای ریاست محترم شبکه  و مجموعه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان و حمایتهای فرماندار محترم اقدامات خوبی در حوزه سلامت شهرستان انجام شده است که جای تقدیر دارد.
دکتر صفوی بیان داشت: سند جامع سلامت شهرستان تدوین و پیوست سلامت 800 صفحه ای از شهرستان به دبیرخانه رسیده که در آن مسائل مهم و اساسی حوزه سلامت بیان شده است.
وی سلامت و امنیت غذایی را از مهمترین شاخص های حوزه سلامت دانست و گفت: مصرف غذای سالم، یکی از عوامل مهم کاهش بیماریها است و باید طوری برنامه ریزی شود که استفاده صحیح و اصولی مواد مختلف در غذای مورد استفاده مردم رعایت شود.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/02/26 - 21:51
1
1
آقای فرماندار خدا قوت. لطفا برازجان بمانید. جایی نرید. مردم دشتستان دوستت دارن. مرسی
1397/02/26 - 09:57
0
1
با تشکر وقدردانی از مسولین محترم بخصوص فرماندار محترم دشتستان در مورد نشاط اجتماعی : در یک جامعه مهم شاد زیستن می باشد که انسان را از دلهره وافسردگی نجات می دهد ودر نتیجه شاد بودن ، انسان به زندگی آینده امیدوار میشود ومی تواندباکار وکوشش پیشرفت کند . اما در مورد استفاده درست از غذاها مهم طبع شناسی انسان می باشد که بداند از چه غذا هائی استفاده کند که با مزاج انسان سازگار باشد وبجای خواص دارای مضرات نباشد
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین