امروز: چهارشنبه 26 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 26 ارديبهشت 1397 - 08:37
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:

اتحاد خبر:رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: اجتماعی شدن سلامت یعنی اقدام بین بخشی و مشارکت مردم و این دو اصل برای تحقق جامعه سالم ضروری است.به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، دکتر ماریا خویش دوست عصر سه شنبه در اولین مجمع سلامت شهرستان دشتستان اظهار داشت: اقدامات ارزشمند زیادی در سالیان گذشته در حوزه ...

اتحاد خبر _جواد راهپیما:رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: اجتماعی شدن سلامت یعنی اقدام بین بخشی و مشارکت مردم و این دو اصل برای تحقق جامعه سالم ضروری است.به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، دکتر ماریا خویش دوست عصر سه شنبه در اولین مجمع سلامت شهرستان دشتستان اظهار داشت: اقدامات ارزشمند زیادی در سالیان گذشته در حوزه بهداشت و درمان انجام شده اما این کافی نیست و باید در نسل های مختلف و بر اساس مقتضیات زمان، در این حوزه، تلاش کنیم.
وی افزود:امروزه با روی آوردن مردم به زندگی ماشینی و کم تحرکی، شاهد بروز بیماریهای مختلفی ناشی از چاقی و غیره هستیم و باید طوری برنامه ریزی کنیم که مردم فرهنگ خود مراقبتی را پذیرفته و اجرایی کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با  بیان اینکه  فشار خون، دیابت، سکته های مغزی و قلبی و افزایش وزن و چاقی از شایع ترین مشکل مردم در کشور و شهرستان دشتستان است ابراز داشت: برای حل این مشکلات و تحقق جامعه سالم، دستگاه های اجرایی و نهادهای مردمی باید برنامه داشته باشند و تعامل دستگاه های اجرایی و مشارکت مردم در حوزه سلامت، برای تحقق جامعه سالم ضروری است.
دکتر خویش دوست تصریح کرد: خیلی مهم است که عوامل خطر مرگ های زودرس در کشور مانند فشارخون، چربی و قندخون، اضافه وزن، چاقی، کم تحرکی، مصرف بالای نمک، شکر و روغن، سیگار، مواد مخدر و الکل را کاهش دهیم و این مهم نیازمند اقدامات بین بخشی و مشارکت مردم و به عبارتی اجتماعی شدن سلامت است.
وی خاطرنشان کرد: سند جامع سلامت شهرستان دشتستان آماده شده و تلاش می کنیم بر اساس اولویت های تعیین شده اقدامات لازم را در زمینه تحقق جامعه سالم در شهرستان انجام دهیم و برای این کار به همکاری نهادهای مختلف دولتی و سازمان های مردم نهاد شهرستان نیازمندیم.
دکتر خویش دوست با تشکر از حمایتهای فرماندار محترم و ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و  اشاره به همکاری مطلوب برخی نهادهای شهرستان با شبکه بهداشت و درمان اظهار داشت: خوشبختانه در شهرستان دشتستان همکاری بین بخشی خوب بوده ولی چند اداره و نهاد همکاری بیشتری با ما داشته اند که از آنها تشکر می کنم.
وی همچنین از دکتر دارابی قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بخاطر زحمات و تلاشهای وی در تدوین سند جامع سلامت شهرستان در زمان مسئولیتش در شبکه بهداشت و درمان دشتستان قدردانی کرد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین