امروز: پنجشنبه 27 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 24 ارديبهشت 1397 - 20:59
فرماندار دشتستان :

اتحاد خبر: جلسه کارگروه آب و کشاورزی و شورای حفاظت از منابع آب شهرستان دشتستان به ریاست فرماندار شهرستان  و با حضور مدیر کل جهاد کشاورزی ، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان، مدیر شرکت تعاونی روستایی استان،معاونین فرماندار ، بخشداران ،امام جمعه آبپخش،اعضای کارگروه، نمایندگان خانه کشاورز شهرستان و جمعی از کشاورزان و باغداران...

اتحاد خبر: جلسه کارگروه آب و کشاورزی و شورای حفاظت از منابع آب شهرستان دشتستان به ریاست فرماندار شهرستان  و با حضور مدیر کل جهاد کشاورزی ، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان، مدیر شرکت تعاونی روستایی استان،معاونین فرماندار ، بخشداران ،امام جمعه آبپخش،اعضای کارگروه، نمایندگان خانه کشاورز شهرستان و جمعی از کشاورزان و باغداران در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.

 


 فرماندار شهرستان در این جلسه گفت : دولت تدبیر و امید برای مدیریت بحران آب ، طرح سازگاری با کم آبی را در دستور کار خود قرار داده است.لذا ، در سطح شهرستان نیز باید بر اساس این طرح کوشش کنیم تا با مدیریت بهینه مصرف و استفاده از تکنولوژی به ویژه اجرای طرح های آبیاری تحت فشار با تحمل آسیب ها و خسارات کمتر استمرار معیشت مردم به ویژه کشاورزان را تضمین نماییم و همگان باید در اجرای آن مشارکت نمایند.
 دکتر ارسلان زارع با تاکید بر اجرای پهنه بندی الگوی کشت توسط کشاورزان از جهاد کشاورزی و آب منطقه ای خواست تا در صورت عدم رعایت ، برخورد قانونی لازم به عمل آورند.

 


  فرماندار دشتستان از کشاورزان و باغداران شهرستان خواست تا با همکاری های بیشتر در توزیع آب نخیلات از هدر رفت آب جلوگیری نمایند.
  دکتر زارع در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت : در توزیع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای سال جاری ، طرح های منابع آب از اولویت برخوردارند.
 مدیر کل جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز گفت : طرح تحول کشاورزی ( طرح نخلستان ) از مهمترین طرح های وزارت جهاد کشاورزی و قرارگاه اقتصاد مقاومتی است که در شهرستان دشتستان در حال اجراست.
 مهندس محمد تقی منوچهری همچنین گفت : مطالعات 8700 هکتاراز اراضی بخش شبانکاره به زودی پایان می یابد.
  وی افزود : مطالعات 2400 هکتار اراضی بخش سعدآباد و 7700 هکتار اراضی بخش آبپخش نیزانجام شده است .
  مدیر عامل  شرکت آب منطقه ای استان نیز در این جلسه گفت : شبکه آبیاری نخلستان های آبپخش به 4 منطقه تقسیم شده است که در طی 75 روز یک دوره آبیاری تمام می شود.
  مهندس شاهپور رجایی همچنین افزود : آبرسانی به کانال های 1 و 2 از جمله وظایف شرکت آب منطقه ای است ،که در مدیریت توزیع آن کشاورزان و تشکل های آب بران  باید مشارکت جدی داشته باشند.
 شایان ذکر است در این جلسه امام جمعه آبپخش ، رییس شورای اسلامی شهرآبپخش و نماینده خانه کشاورز به نمایندگی از کشاورزان به ایراد سخن پرداختند.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/02/24 - 23:00
0
0
همینطوره جناب آقای دکتر زارع فرماندار محترم اما متاسفانه عده ای از مردم رعایت صرفه جویی در مصرف نمی کنند. انگار که هنوز هم به این باور نرسیده اند که مشکل جدی کم آبی داریم
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین