امروز: پنجشنبه 27 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 04 ارديبهشت 1397 - 11:54
فرماندار دشتستان:

اتحاد خبر:فرماندار دشتستان گفت:برای حل مشکلات و آسیب های اجتماعی،اهتمام به سازمان های مردم نهاد و استفاده از ظرفیت مردم باید مورد توجه قرار گیرد.به گزارش خبرنگار اتحاد خبر؛ صبح امروز و بمناسبت هفته سلامت، فرماندار دشتستان از شبکه بهداشت و درمان بازدید و با پرسنل این شبکه دیدار و گفتگو کرد.دکتر ارسلان زارع در نشست با رئیس و پرسنل...

اتحاد خبر_جواد راهپیما:فرماندار دشتستان گفت:برای حل مشکلات و آسیب های اجتماعی،اهتمام به سازمان های مردم نهاد و استفاده از ظرفیت مردم باید مورد توجه قرار گیرد.


به گزارش خبرنگار اتحاد خبر؛ صبح امروز و بمناسبت هفته سلامت، فرماندار دشتستان از شبکه بهداشت و درمان بازدید و با پرسنل این شبکه دیدار و گفتگو کرد.
دکتر ارسلان زارع در نشست با رئیس و پرسنل شبکه بهداشت و درمان دشتستان با تبریک هفته سلامت اظهار داشت: هفته سلامت فرصت بسیار خوبی است که مردم با خدمات بهداشت و درمان آشنا شوند و از طرفی فرصتی مناسب برای دیدن کاستی ها و مرتفع کردن آن در مجموعه بهداشت و درمان می باشد.
دکتر زارع افزود: در سرتاسر جهان نیز روز جهانی سلامت و بهداشت گرامی داشته می شود و هدف مهم آن این است که مردم با رسالت سازمان بهداشت جهانی بیشتر آشنا و موضوع سلامت مورد توجه قرار گیرد.
فرماندار دشتستان بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران از نظر اهتمام به شاخص های حوزه سلامت، از مهمترین کشورهای منطقه بوده است که این امر نشان از تلاش مسئولان و متولیان حوزه سلامت و توجه مسئولان ارشد نظام به بحث سلامت می باشد.
دکتر زارع با اشاره به شعار سال 2018 سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت: پیام اصلی این شعار، گسترده شدن خدمات حوزه بهداشت و درمان و در دسترس بودن بیشتر آن است و باید آحاد جامعه از خدمات حوزه سلامت برخوردار شوند.


وی موضوع سلامت را از شاخص های مهم توسعه یافتگی کشورها برشمرد و ابراز داشت: بسیاری از کشورهای دنیا، میزان توسعه یافتگی را با شاخص سلامت و امید به زندگی می سنجند و هرگز شاخص های اقتصادی، معرف توسعه یافتگی محسوب نمی شوند لذا تمام کشورها به موضوع مهم سلامت توجه ویژه دارند.
فرماندار دشتستان با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید و آثار و نتایج آن اظهار داشت:از ابتدای تشکیل دولت یازدهم، تلاش شد با مرور تجربیات قبلی و استفاده از نظرات صاحب نظران حوزه سلامت، طرح تحول سلامت را در دستور کار قرار دهد که مورد استقبال مقام معظم رهبری، مسئولان نظام و مردم قرار گرفت.
وی بیان داشت: طرح تحول سلامت با نگاهی جامع و هدفمند، به منظور ارتقای شاخص های سلامت در سراسر کشور و با هدف کاهش هزینه های مردم در موضوع درمان اجرایی شد.
رئیس شورای سلامت شهرستان دشتستان تصریح کرد: با همه محدودیت های مالی و مشکلاتی که وجود داشته،این طرح با همت مسئولان و متولیان بهداشت و درمان و همراهی مردم به خوبی انجام شده  باید بگویم طرح تحول سلامت،نقطه عطفی در تاریخ ارائه خدمات گسترده به مردم در ایران بود.
دکتر زارع خاطرنشان کرد: قبل از اجرای این طرح، هزینه های درمان بسیار سنگین بود و بخصوص اقشار کم درآمد از عهده آن برنمی آمدند و خوشبختانه با اجرای این طرح، مردم از اجرای آن رضایت خوبی دارند و تلاش مجموعه دولت و وزارت بهداشت، رفع موانع اجرای کامل این طرح است.
فرماندار دشتستان بر اجتماعی شدن بهداشت و درمان و تشکیل سمن های مرتبط با این موضوع و استفاده از ظرفیت عظیم مردمی برای کمک به تحقق اهداف مجموعه بهداشت و درمان تاکید کرده و اظهار داشت:برای کسب موفقیت بیشتر در حوزه سلامت، باید بهداشت و درمان را اجتماعی کنیم.
دکتر زارع تصریح کرد: تحقق کامل اهداف حوزه سلامت، تنها توسط دولت میسر نمی شود بلکه اقشار مختلف مردم و سمن های مرتبط با بهداشت باید به کمک مجموعه بهداشت و درمان بیایند.
وی بیان داشت: تلاش می کنیم در سال جدید در ثبت سمن های حوزه سلامت گام مهمی برداریم، چون استراتژی اصلی ما در حوزه سلامت، اجتماعی شدن آن است.


فرماندار دشتستان با تشریح اقدامات انجام شده در حوزه سلامت شهرستان اظهار داشت: در چهار سال گذشته،اقدامات بسیار خوبی در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری بهداشت و درمان شهرستان صورت گرفته که در سال جدید نیز انشاالله با جدیت تداوم خواهد داشت.
دکتر زارع افزود: شروع احداث بیمارستان 17 شهریور برازجان که مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا در حال ساخت است و ساخت کلینیک تخصصی پزشکان برازجان که با پیشرفت 70 درصدی در دهه فجر سالجاری انشاالله به بهره برداری می رسداز جمله طرح های زیرساختی در حوزه سلامت شهرستان بوده است.
رئیس شورای سلامت دشتستان بیان داشت: احداث و بهسازی خانه های بهداشت شهرستان را مصوب کردیم که تعدادی افتتاح شده اند و تعدادی نیز در سالجاری و سال آتی به بهره برداری خواهند رسید.
فرماندار دشتستان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان شهرستان در سال گذشته اظهار داشت: با تلاشهای خانم دکتر خویش دوست و مجموعه بهداشت و درمان شهرستان، اقدامات بسیار خوبی داشتند که جا دارد از آنها تشکر نمایم.

 

دکتر زارع افزود: طرح جداسازی زباله های عفونی بیمارستان شهید گنجی را در برازجان به عنوان پایلوت در استان اجرا کردیم، در تدوین سند چشم انداز سلامت شهرستان با دبیری سرکار خانم دکتر خویش دوست جزو برترین های کشور شدیم و این نشان از تلاش ستودنی مجموعه بهداشت و درمان شهرستان دارد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز در این نشست ضمن تقدیر از حمایت های فرماندار محترم نسبت به حوزه سلامت شهرستان اظهلر داشت: دولتمردان اهتمام ویژه ای به موضوع سلامت داشته اند و در سطح شهرستان نیز فرماندار محترم با مساعدت ها و حمایت های خوب خود موجبات دلگرمی ما در شبکه بهداشت و درمان بوده اند.
دکتر ماریا خویش دوست با اشاره به شعار سازمان بهداشت جهانی در سال جدید اظهلر داشت: تلاش ما در شبکه بهداشت و درمان دشتستان این است که چتر خدمت رسانی به مردم در حوزه سلامت را گسترده تر کنیم و اولویت ما در ارائه خدمات در سال جدید مناطق صعب العبور و کمتر برخوردار هستند.
دکتر خویش دوست خاطرنشان کرد: حقیقتا همکاران اینجانب در شبکه بهداشت و درمان و کلیه مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان دشتستان از هیچ تلاش و کوششی برای ارائه خدمت با کیفیت و مطلوب به مردم دریغ نمی کنند و تا آنجایی که ممکن بوده، در موضوع درمان مردم تلاش کرده اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان اظهار داشت: در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری اقدامات خوبی انجام شده و تلاش می کنیم در سال جدید نیز با پیگیری بیشتر و مساعدت مسئولان، امکانات و ملزومات بیشتری را جذب کنیم.
کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/02/04 - 23:24
0
0
جناب فرماندار
یاخبرندارید یا گذرتان به مراکز درمانی نمی افتد. باذکر نمونه ای بعرضتان برسانم که روز گذشته چندقلم دارو بادفترچه ی سلامت دریکی از داروخانه های شهر شد ده هزارتومان امروز که برای سفری به شیراز رفته ام وفراموش کردم داروهایم را باخود ببرم بصورت ازاد وبدون دفترچه همان دارو را از داروخانه ای درشیراز بمبلغ هشت هزارتومان خریدم. همه ی اینها به کنار. فرموده اید ایران ازلحاظ شاخص سلامت و رسیدگی به بیماران درصدر کشورهاست اصلا اینطور نیست برادر. کشورهای حاشیه خلیج فارس را مثال نمیزنم حتمن به کربلا تشریف برده اید. درهمین عراق ویران رسیدگی به بیماران وشاخص سلامت ازما بسیارجلوتراست وهزینه درمان بسیار ناچیز است. کویت عربستان قطر امارات بحرین عمان اردن وووو درمان کاملا رایگان است وحتی برای عملهایی مانند قلب و مغز و هرعملی کاملن رایگان است حتی هزینه های جانبی مانند پرستاری بعدازعمل هم تا درمان کامل به بیمار تعلق میگیرد وتنها عملی که در ایران ازهمه جا ارزانتراست عمل زیبایی است اگر باور ندارید از وزیر بهداشت بپرسید.
1397/02/04 - 12:20
0
0
بیمارستان هفده شهریور با این تزریق اعتبار قطر ه چکانی متاسفانه طی یک افق ده ساله هم قابل افتتاح نیست.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین