امروز: يکشنبه 30 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 31 فروردين 1397 - 20:10

اتحاد خبر-عبدالخالق عبداللهی: پارسال که جناب استاندار را با چانه زنی فراوان از کرسی معاونت سیاسی با سلام و صلوات برکشیدند و بر مسند والی گری استان نشاندند آنهایی که سرشان توی حساب بود و با بزرگان پالوده می خوردند  گفتند که این استاندار کپی برابر با اصل استاندار قبلی است و قرار است همان راهی را دنبال کند که سلَفش پیموده و آنقدر با دولت...

استانداری که بر سرِ شاخ نشست و بُن برید

اتحاد خبر-عبدالخالق عبداللهی: انتقاد نویسی کار چندان آسانی نیست چرا که روی هر نقطه ای دست بگذارید دادِ یکی بلند می شود، اگر شُل و لق بنویسید خواننده خوشش نمی آید سفت و مایه دار هم بنویسید مسئولین عصبانی می شوند خلاصه هر چه کنید و هر طور بنویسید یک طرف موضع می گیرد و همیشه طلبکار یا به قول خودمان " باقی کار" است  با این حال امروز می خواهم درباره موضوعی بنویسم که شاید زمخت و ناخوشایند باشد و مسئولان را خوش نیاید اما نوشتنش لازم و حتی ضروری است:
پارسال که جناب استاندار را با چانه زنی فراوان از کرسی معاونت سیاسی با سلام و صلوات برکشیدند و بر مسند والی گری استان نشاندند آنهایی که سرشان توی حساب بود و با بزرگان پالوده می خوردند  گفتند که این استاندار کپی برابر با اصل استاندار قبلی است و قرار است همان راهی را دنبال کند که سلَفش پیموده و آنقدر با دولت اعتدال هماهنگ و میزان است که آب در دل هم استانیهای عزیز تکان نخواهد خورد. اما چند روز قبل خبر انتصابات جدید در بخشداری و فرمانداری های استان را که خواندم و فهمیدم از این پس نه تنها مدیران جدید می بایست فقط استخدام رسمی وزارت کشور باشند بلکه مدیران موفق قبلی غیر وزارت کشوری که از ارگان های دیگر مامور به خدمت شده اند نیز به زودی عزل و برکنار خواهند شد شستم خبردار شد که "سالی که نکوست از بهارش پیداست " و همین اول کار معلوم است بختک نامدیریتی و بی سلیقگی قرار نیست دست از سر مردم این استان بردارد. ظاهرا بهانه و تمسک این کار، بخشنامه ای است که طبق آن وزارت کشور استانداران را موظف نموده حداکثر 15 درصد نیروهایی که به کار می گیرند غیر وزارت کشوری باشد.
البته بنده می دانم و می پذیرم که اولا استاندار می بایست مجری اوامر وزارتخانه متبوعش باشد ثانیا چیدمان کابینه و انتخاب همکاران در مجموعه استانداری از اختیارات مسلم استاندار است و ایشان می بایست در این مورد آزادی عمل کامل داشته باشند و کسی هم قرار نیست این اختیار را از ایشان سلب نماید اما چند نکته مهم وجود دارد.
اول اینکه به فرض وجود، بخشنامه وزارتخانه که وحی منزل نیست که طابق نعل بالنعل اجرا شود و نشود نادیده اش گرفت به هر حال استاندار بالاترین مقام اجرایی استان هستند می توانند با مسئولان بالادستی اش صحبت کنند و مضرات اجرای این دستور العمل را به مرکز نشینان منعکس نمایند  دوم اینکه اعتقاد به اعتدال و اصلاحات درست، اما واقعیت این است کسانی که کار سیاسی می کنند توقعاتی دارند چرا همان روز اول که این بنده های خدا در ستاد های انتخاباتی دولت اعتدال یقه می درانیدند و زحمت می کشیدند و برای دست و پا کردن رای، بالا و پائین می پریدند و از جان مایه می گذاشتند کسی از این مصوبه حرفی نزد اما حالا که دولت رای آورده، محکم سر جایش نشسته و پست و منصبها تقسیم شده دم از مصوبه وزارت کشور و رعایت حدنصاب  15 درصدی می زنید؟ استخدام رسمی وزارت کشور نبودن هم شد عذر و بهانه و گناه ؟ آیا این کارها نتیجه ای جز سرخوردگی نیروهای جوان و تحصیل کرده ای که سرمایه اصلاحات و اعتدال محسوب می شوند نیست و باعث نمی شود در انتخابات بعدی کسی انگیزه ای برای کار و فعالیت انتخاباتی نداشته باشد؟
به خاطر دارم 5 سال قبل که استاندار قبلی تازه به استان آمده بودند گفته بود یکی از  اولویتهایش تربیت کادر و نیروی جوان اصلاح طلبی است که بتوانند در آینده استان را اداره نمایند و بعد هم قول داده بودند هیچ بخشداری بالاتر از سن 38 سال در استان به کار نگمارد. حالا که این چهار سال سپری شده و بسیاری از نیروهای بی تجربه ای که از خارج از وزارت کشور آمده اند با آزمون و خطایی که هزینه های بسیاری هم برای مردم  استان و هم جریان اعتدال داشته، امروز کارآزموده و پخته و آبدیده شده اند و به عبارت دیگر حالا که زمان بهره برداری از نیروهای جوان و باتجربه است آیا انصاف است که با تمسک به یک بخشنامه ، هم استان را از این پتانسیل و ظرفیت بزرگ محروم نمود و هم با القا اینکه اصلاح طلبان هرگاه با جوانان کار دارند به سراغشان می آیند و خرشان که از پل گذشت فراموششان می کنند ایجاد انفعال و بی انگیزگی کنند ؟  جالب اینکه بسیاری از جوانانی که در دوره استاندار قبلی از وزارتخانه های مختلف مامور به استانداری شده اند در کارشان موفق بوده اند و ماموریتشان  را به نحو بسیار شایسته ای انجام داده اند اما ظاهرا تنها گناهشان این است که وزرات کشوری نیستند و مثل بعضی ها نمی توانند یکروزه ردیف استخدامی جور کنند پس به قول رضا مارمولک " حالا که همه مثل آنها امکانات فضا نوردی ندارند " تکلیف چیست و چه باید کرد  ؟ نهالان کوچکی که چهار سال قبل کاشته شده اند و حالا که موسم میوه چینی و برداشت است آنها را از بیخ و بن بکنیم و دور بیندازیم ؟  آیا این  کار استاندار محترم بی سلیقگی محض و نارضایتی تراشی دولت بدنام کن و یک خسران همگانی نیست و  آیا به قول سعدی شیرین سخن، بر سرِ شاخ نشستن و بُن بریدن نیست ؟

ممکن است این شائبه پیش بیاید که فلانی با نوشتن این یادداشت می خواهد بی قانونی و عدم التزام به قانون را ترویج نماید در صورتی که چنین نیست، بنده معتقدم استاندار به عنوان بالاترین مقام اجرایی و نماینده عالی دولت در استان به فرض وجود چنین بخشنامه ای می تواند شرایط استان را برای مدیران بالادستی اش در وزارتخانه مطبوعش توضیح دهد ضمن اینکه  فراموش نکنیم این بخشنامه برای استاندار قبلی هم وجود داشت اما رعایت نشد ، آب هم از آب تکان نخورد فقط می گویند یک توبیخ در پرونده کاری اش درج گردید توبیخی که اتفاقا باعث ارتقایش شد و ایشان هم اکنون در یکی از استانهای بزرگ و خوش آب و هوای شمالی به امور والی گری اش مشغول است .
چه می دانم شاید واقعا تفاوت استاندار بومی با غیر بومی در همین موارد باشد، استاندار بومی جوانی که ریشه در خاک داشت قطعأ احساس تعلق خاطری بیشتری به استان داشت و حاضر بود برای این حس ناسیونالیستی اش هزینه بدهد اما استاندار غیر بومی پا به سن گذاشته محافظه کاری که دو سال دیگر بازنشسته می شود شاید انگیزه ای برای اینگونه ایستادگی ها و سینه سپر کردنها نداشته باشد و دلش نخواهد توبیخی در پرونده  شغلی اش ثبت شود . بنده  به استاندار قبلی انتقاداتی داشته و هنوز هم دارم  اما از شما چه پنهان  وقتی این ملاحظه کاری ها را می بینم و می شنوم در مقام مقایسه دست پشت دست می کوبم و با خود می گویم: هر سال دریغ از پارسال  
در پایان این نکته را عرض کنم که شاید بعضی ها فکر کنند فلانی  پست و مقامی برای خود یا بستگانش می خواسته و چون سرش بی کلاه مانده  اینها را می نویسد در صورتی که چنین نیست ، اصولا هیچ علاقه ای به شغل دولتی ندارم توقعی هم نداشته و ندارم زیرا ارادتی ننموده ام تا سعادتی ببرم و اگر هم امروز قلم به دست گرفتم و این چند سطر را نوشتم چون واقعا معتقدم در اجرای این بخشنامه  حق عده ای از جوانان زحمتکش در فضای مدیریتی استان بوشهر لوطی خور شده و لاغیر .
در پایان از مشاوران محترم استاندار که از قضا بومی هستند و به زیر و بم مسائل استان اشراف دارند می خواهم با لحاظ نمودن این حساسیتها به استاندار محترم توضیح دهند که در سال آخر ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد چندین هزار نیروی جدید  در وزارت کشور استخدام شد و اصرار و ابرام بیش از حد جنابعالی برای بکار گرفتن نیروهای صرفأ وزارت کشوری می تواند به نوعی بازی کردن در زمین  احمدی نژادی ها  باشد و این موضوع برای استانداری که خود را اصلاح طلب دوآتشه می داند اصلأ زیبنده و روا نیست .
و اما نکته آخر :
جناب استاندار محترم ، یک ضرب المثل لکی داریم، یعنی دارید ، که می گوید " بارِ هَل ، وَه جا نِمَه رسی " پس اطمینان داشته باشید گاهی یک تصمیم یا یک عمل نادرست ، حتی به اندازه ذره المثقالی هم که باشد اگر کج و نادرست باشد به منزل نمی رسد و باعث نابودی و پایمال شدن زحمات چند ساله یک طیف و نحله فکری می گردد به قول شیخ اجل سعدی :
بسا نام نیک پنجاه سال
  که یک نام زشتش کند پایمالکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/02/04 - 19:28
2
2
سلام.
تشکر از اقای عبداللهی بابت بیان شیواشون.
والا میگن برید تو ستاد برا تفکرتون تلاش کنید شاید فرجی بشه.
اما بعضی بی مهری ها رو ک میبینی ادم از همه چی زده میشه.
ارزوی توفیق دارم برای استاندار محترم جناب گراوند.
اما جناب گراوند همه دوستان و همراهان رو در نظر بگیرید
1397/02/04 - 17:56
2
1
خیلی خوب بود جناب عبدالهی
جناب گراوند شما مدیران قابلی در بخشداریها و فرمانداریها دارید. بهتر است همبستگی که این مدیران با مردم دارند در جهت پیشبرد اهداف مشترک مردمی باشد نه اینکه هم مدیران را کنار بزنید و هم بخواهید به اهداف شخصی برسید.این مدیران به نحو احسنت جواب پس داده اند . چرا باید آنها را کنار زد؟
1397/02/04 - 17:25
2
3
شروع بازی دوباره برای اشتغال آشنایان

1397/02/04 - 12:49
2
1
خطاب به این تصمیم استانداری :

دلت گر به راه خطا مایلست
ترا دشمن اندر جهان خود دلست

فردوسی
1397/02/04 - 12:46
1
1
آقای عبدالهی مطالب و نقد های خوبی بود
انشااله که تغییری در فرمانداری ها و بخشداری های استان صورت نگیرد
1397/02/04 - 12:28
1
1
تغییر خوب هست اما نه در مواقعی که به "بهترین کیفیت" بیشتر از همیشه نزدیک شده ایم. اینبار تغییر مارا به عقب خواهد راند. کاش قبل از عمل کردن به این تصمیم از مردم نسبت به بخشدارها و فرماندارها نظرخواهی میکردند.
1397/02/04 - 12:19
1
1
گاهی اوقات تصمیم، تصمیم غلطی است. (مقام معظم رهبری)

این جمله از رهبر عزیز را باید هر روز تکرار کنیم تا دچار کج روی نشویم .

هر تصمیم نیاز به بارها تعقل و تفکر دارد
1397/02/04 - 12:10
1
1
مرسی جناب عبدالهی

کلمه 15% منو یاد 4درصدیها میندازه
همونطور که 4 درصد برای رسیدن به مقام بود این 15 % هم برای رساندن دیگران به مقام است
پس شایسته سالاری کجاست
حالا که بعد از چندین سال استان ما دارای فرماندارها و بخشدارهای قوی و دارای ارزش برای ما هست ، گویا استاندار غیر بومی ما از این مسئله ناراحت هستند و ما رو پیش به سوی عقب خواهند برد .. البته اشکالی در این نیست چون دغدغه اصلی فعلا اشتغال برای دوستان است وگرنه چه دلیل دیگری میتواند داشته باشد.
جناب استاندار خواهشا نیروی جوانانی که با توانمندی توانسته اند جواب اعتماد استاندار پیشین و مردم را بدهند ، بهتر است دست کم نگیرید
1397/02/04 - 11:54
1
1
عالی بود جناب عبدالهی

به قول ریس جمهور ( امیدواریم ، امید که چیز بدی نیست)
ولی حالا امیدواریم استاندار محترم از این تصمیم صرف نظر کنن
1397/02/04 - 11:49
0
1
باز هم بهانه های 15درصدی برای به کرسی نشاندن اقوام

بود بدتر زهر زهری مزیدن /سرانگشت پشیمانی گزیدن

چرا عاقل کند کاری که باید/سرانگشت پشیمانی گزیدن

نخست اندیشه میکن تا نیاید/سرانگشت پشیمانی گزیدن

1397/02/04 - 11:30
0
1
سلام
اقدامات جناب استاندار قابل تحسين است ولي ماجوانان حامي دولت كه تلاش بسيار بسيار زيادي جهت نيل به اهداف اصلاح طلبي دراستان انجام داده ايم توقع داريم كه درمناصب دولتي ودرزمينه اشتغال باجوانان قدمهاي بلندي به دوراز پيچ و خمهاي اداري برداشته شود
1397/02/04 - 07:04
1
1
درود بر شما و قلم مانایتان.
متاسفانه دولت آقای روحانی فراموش کرده پارسال در چنین روزهایی در چه شرایطی بود و با تلاش چه کسانی توانست در انتخابات به پیروزی برسد. آقای گراوند فراموش کرده که عده زیادی آبروی خود را گرو گذاشتند و به مردم قول تحقق وعده ها را دادند و قطعا با این انتصابات که بیشتر جابه جایی هست هیچکدام از این وعده ها محقق نخواهد شد.
جناب عبدالهی مجموعه دولت اگر بخواهد کسی را در پستی منصوب نماید اینکار را می کند و این بخشنامه ها فقط یک جور بهانه و بازی دادن مردم است تا از افراد ضعیف و بدون رزومه و بیشتر غیرتوانمند اما حرف گوش کن استفاده کنند.
با این شرایط هر روز باید بگوییم دریغ از پارسال و بعید است که وضعیت خوبی در استان و شهرستان امسال و سالهای آینده داشته باشیم.
1397/02/04 - 01:48
1
1
اشتباه بزرگ استانداری
1397/02/04 - 01:38
0
2
جناب عبدالهی، فوق العاده بود

حل مسئله یا پاک‌کردن صورت مسئله؟

حل کردن مشکلات مردم که تا حالا خوب پیش رفته یا پیش کشیدن حرف استخدام وزارت کشوری نبودن!؟!

به قول شکسپیر مسئله این است

اگه کسی جایی اشتباه کرده که باید برخورد شود اما نه به این صورت

استانداری اشتباه بزرگی خواهد کرد با این تصمیم
1397/02/04 - 01:28
1
1
سپاس جناب عبدالهی، مثل همیشه پر بار بود

این تصمیم استانداری واسه همه مبهم هست

استانداری چرا باید کسایی که حقیقتا در فرمانداری ها و بخشداری ها به نحو احسن کار میکنن و همبستگی بین مردم ایجاد کرده رو کنار بزارند؟

1397/02/04 - 01:19
1
1
آخه چرا؟
واقعا چرااا؟
نمیدونم که ما باید از خودمون بپرسیم یا از آقای استاندار؟

مردم که راضی هستن از این فرماندارها و بخشدارها

وقتی مردم راضی هستند چرا همچین اتفاقی باید بیوفته ؟

چرااااااااا؟
1397/02/04 - 01:14
1
1
ای ول به آقای عبدالهی

فکر میکنم کم کم ( #تجدید_نظر ) را باید بفرستیم برای استاندار
1397/02/04 - 01:10
1
1
در تیم اصلاحات همیشه یک چیز برتری داشته که اونم شایسته سالاری بوده

حرکت جدید استاندار این معادله رو به هم زده که:

((یا جناب استاندار از اصلاحات نیست یا شایسته سالاری در تیم اصلاحات دیگر جایی ندارد))
1397/02/04 - 01:02
1
1
تبریک به آقای عبدالهی بخاطر این انتقاد بجا

اما خوبه که چند جمله از رهبر انقلاب رو به آقای استاندار یاد آور بشم
جوان مظهر امید است
حقیقتاً جوانان موتور یک جامعه هستند.
هرجا جوانهاى ما خواستند و همت گماشتند ، به هدف رسیدند و رسیدیم.
جوان ، چشمه‏ ى جوشان نیرو و استعداد است.

این جوانان همین 15 درصدی ها هستند که ما و شما را به هدف نزدیک کرده اند
1397/02/04 - 00:46
1
1
سلام و درود خدمت جناب عبدالهی
واقعا باید که این استاندار رو با استاندار قبلی مقایسه کرد ..
این داستانِ شجاعت وشهامت هست که استاندار قبلی را در بین مردم محبوب کرد چرا که با جوانان شروع کرد ، ادامه داد و به نتیجه رسید .. امیدواریم که استاندار بازبینی نسبت به این تصمیم داشته باشن .


1397/02/03 - 19:18
2
1
سلام.
جناب عبدالهی با متن شما موافقم به این دلیل که حرف دل ما رو گفتید.
1397/02/03 - 18:29
2
2
مرحبا بر بیان حق گویت آقای عبدالهی

استاندار فعالین ستادها را رها کرده. حامیان هم او را رها خواهند کرد.


1397/02/02 - 12:17
1
5
از اتحاد خواهش می کنم به عنوان یک رسانه بی طرف این کامنت رو بذاره. اینکه خانم حسینی عضو محترم شورای شهر برازجان تلاش کرد برای بخشداری و نشد باید بیای بخشدار رو بکوبی؟؟؟
1397/02/01 - 23:00
1
3
با سلام.
جناب آقای غبدالهی لازم میدانم ابتدا از نقد قوی و خوبتان صمیمانه تشکر کنم. دوم اینکه موضوع پانزده درصد فقط یک بهانه برای انتصاب افراد نزدیک به خودشون هست در حالیکه در دشتستان کمتر از 5 درصد از نیروهای فرمانداری و بخشداریها از خارج از وزارت کشور است.
عده ای از دوستان از تخصص گرایی گفته اند و اینکار را نشانه تخصص گرایی ایشون دانسته اند در حالیکه ایشون نشان داده اند به تنها چیزی که اعتقاد ندارند تخصص است. انتخاب فردی با مدرک مهندسی شیمی و بدون تجربه در حوزه عمرانی به سمت معاون فنی، انتصاب فردی بدون سابقه در حوزه اقتصادی به سمت مدیرکل اقتصادی و مدیرکل سرمایه گذاری، انتصاب فردی بدون یک روز سابقه یا داشتن مدرک مرتبط با حوزه برنامه ریزی به عنوان معاون برنامه ریزی بزرگترین شهرستان استان و انتصاب فردی با مدرک کشاورزی برای راه اندازی دهکده دانایی همه نشان از این دارد که آقای استاندار فقط و فقط براساس روابط افراد را برای سمت های مختلف منصوب می کند.
به نظرم با این استاندار و با این تیم و با این رویه استان بوشهر محروم بود محروم تر خواهد شد.
دوستان عزیز لطفا یکبار دیگه متن رو بخونید و یه بار انتصابات جدید استاندار در سطح استان و شهرستان ها را بررسی کنید تا متوجه شوید که چقد به تخصص گرایی توجه شده.
ضمنا یه سر هم به کارشناسان حوزه های مختلف استانداری و فرمانداری ها بزنید خیلی چیزها دستگیرتون میشه.
1397/02/01 - 19:33
2
3
سلام
بنظرم انتقاد نابجایی بود. جوانان اصلاح طلب اگه خیلی توان مدیریتی دارند در حوزه های تخصصی خود مدیر شوند این چه استدلال غلطی است که چون در ستادهای انتخاباتی دولا خم شدند و چایی پخش کردند حالا باید در واحدهای تابعه وزارت کشور پست مدیریتی بگیرند.
1397/02/01 - 17:21
1
2
بسیار مقاله پرباری بود و حرف و داد دل مردم دشتستان و استان را بخوبی بیان میکند.
هرکس بگوید غیر از این است نه دشتستانی و نه هم استانی است. این مقاله برآمده از زبان غالب دشتستانی هاست. چرا که انتصابات اخیر در دشتستان مهر تاییدی است بر پیکر این مطلب.
1397/02/01 - 13:05
1
1
به ادارجات دیگه و قوای دیگه هم سربزن اقای عبدالهی مانند
قضائیه ، سازمان بازرسی ، دیوان محاسبات و نمایندگان
هر اتفاقی بوجود میاد میگن استانداری....................
1397/02/01 - 12:39
1
4
سلام.
جناب عبدالهی . جای تاسف داره اینگونه به قضایا نگاه بشه.اینکه استاندار خواهان استفاده از نیروی وزارت کشوری ها ست هم قانونی و هم منطقی.چراکه این نیرو ولو با تغییر دولتها و دیدگاههای حاکم میتواند بعنوان یک نیروی کارآزموده و حداقل کارشناس در وزارت کشور، استانداری ، فرمانداری یا بخشداری ها ادامه خدمت نموده و کارایی لازم را داشته باشد.
دوما اینکه مگر تقسیم غنائم است که در انتخابات تلاش کرده اند و پست میخواهند. برادر من این چه برداشت سخیف و زشتی است که مطرح میفرمایید.اگر کسی در حمایت از خط و جریان فکری در این سرزمین کوشش میکند بخاطر عقیده و آرمان اوست نه برای پست.اگر شما و دیگر دوستانتان به این امید در این راه قدم گذاشته اید بدانید که اشتباه آمده اید و تا دیر نشده تکلیف خود را از دیگر اصلاح طلبان جداکنید.
رای جمع کرده اند و پست میخواهند دیگر چه صیغه ای است.
1397/02/01 - 12:03
1
2
وجه تمایز اصلاح طلبان با طیف تمامیت خواه اصولگرا ،عمل به قانون می‌باشد
من فکر میکنم کار استاندار بسیار صحیح است
اگر اینگونه باشد که بر هم زنندگان کنسرت های مجوز دار و ...هم به کارشان مشروعیت می‌دهند .فصل الخطاب همه ما عمل به قانون است
دست آقای استاندار درد نکنه
بی قانونی بایستی از یک جایی تموم بشه
1397/02/01 - 11:59
2
2
منم با این نقد مخالفم . همه ما موظف به پیروی از قانون هستیم
آقای استاندار هم دارن قانون را اجرا می‌کنند
من فکر میکنم اینگونه نوشتار بیش‌تر حمایت از شخص خاصی هست و بیان درد اجتماعی نیست
یک منتقد‌ بایستی قلمش را در زمینه مسایل اجتماعی و فرهنگی که مرتبط با عامه مردم هست استفاده کند نه به حمایت از پست افرادی خاص.....
1397/02/01 - 10:07
3
6
چه کنم شاعر آفریدستم
کار دیگر نیاید از دستم

جان من! پیروی کن از کاری
که هوایی از او به سر داری

هرکه با ذوق فن، مُجِد گردد
در فن خویش مجتهد گردد

با چنان ذوق دکتری، پاستور
حق هم این بود کاو بوَد دکتر

یا که میر سخنوران «ولتر»
چیست غیر از سخنور و شاعر

ورنه پاستور اگر کمانچه زدی
یا ادیسون اگر طبیب شدی

این همه راز دهر بود نهان
وز نوابغ عقیم بود جهان

                                              استاد شهریار

درود خدمت مجموعه وزین اتحاد خبر و سپاس از اینکه رسالت رسانه ای و ابراز تمامی دیدگاه ها را تقویت میکنید.

و اما بعد,جناب عبدالهی شما نیک میدانید که هرچه بر سر این ملک و بامش آمد اول از دهان باز آمد! هرکه به وجهی رسید در این سامان شروع به ابراز کیفیت و چون و چنان نمود و فارغ از اینکه عصر امروز ,روزگار تخصص است و عالم همه چیز مدعا را باری جز وهم به دوش نیست .ابتدا تکلیف خودمان را با حوزه دغدغه های تخصصی خود مشخص کنیم تا تکلیف خواننده نیز هویدا گردد که چه کس را به چه زبان و چه وجه همت دنبال کند و مقصود صرف زمانش به مراد رسد.
و اما بعدتر,نقد شما بر روال جاریه بر والی گری و کم و کیف بر مسند نشستن را که کنار بگذاریم که این خود خشت اول کج رفتن دیوار دولت هاست به سبب امر و نهی هر شیخ و رند و کاسب که مجال آبادی را از این سامان همیشه ربوده است,می بایست به این رویه عالیه و خمیر وَرد رفته در کابینه مبنی بر به کار گماردن اصحاب فن به هر سمت با نگاه خرسندی نگریست و با سنگر گرفتن بر دیوار جوانی و هزینه های رفته بر تجربه اغیار ,وقعی ننهاد تا شاید امید بهبودی حاصل گردد و مفری فریادرس این سیستم فشل اندر فشل دیوانی مملکت.
که نیک شاعر فرموده "بهر یک گل زحمت صد خار می بایست کشید" و انبوه هزینه برای کسی که جایگاه او بر این مسند نیست تا شاید شایدی شود و گلی شکوفا! البت که جمع به اتفاق پیروان این مسلک نماد مثل فارسی" دست بی هنر کوچه گدایی ست" هستند و سفره رنگین از اطعم و اشرب برای لفت و لیسان سر کوی و برزن و اعوان و انصار به سبب مدح و سنا و خیمه شب بازی بر عوام از همه جا بی خبر!

درد ما همه شعار است و شعار که جوان میخواهیم و دیوار کوتاهی برای پریدن بر آن,ورنه کدام عاقل علم پیر را به سودای همت جوانی پرده نشین میکند?! باری اگر حکم دیوانی مشاوران و حلقه مریدان به دور والیان و منصبان دیوانی جاری شود می توانست به وقت نیاز بهره بیش از انتظار بر زمین نهد تا نه سرمایه سوزی شود و نه فرصت سوزی!

باشد که هر بز به چرای خود رود هر گاو به شخم خویش تا نه شیر بخشکد و نه نانی به زمین ماند که غیر این قعطی ست و رنج بیشمار .

سایه عزت مستدام

(پ.ن: انتخاب زبان نوشتاری برای سجع متن بود و مروری بر نوشتار شیرین پیشینیان نزدیک)
 
1397/02/01 - 09:34
3
4
واقعا اگه کسی بخواهد دکتر دهدشتی را به این بهانه از استانداری بیرون کند مشخص است شایسته سالاری را در برنامه ندارد
1397/02/01 - 01:20
4
4
با عرض سلام و ادب حيف است جناب عبدالهي با اين قلم خوب فقط به حوزه هاي استانداري و وزارت كشور ورود كنند پيشنهاد ميكنم اين عزيز مقالاتي اصلاحي در خصوص مشكلات آموزشي مانند دانشگاه آزاد و دانشكده كشاورزي اداره كار ارشاد اصناف و غيره نيز مختص شهرستان بزرگ دشتستان بنويسند و همچنين به معرفي مديران موفق كه قابليت حضور در سطوح بالاتر و حتي ملي نيز دارند بپردازند كه انشااله بتوانيم در آينده نزديک استان بوشهر و شهرستان بزرگ دشتستان دشتي تنگستان وساير نقاط استان مانند شهرستان جهرم يا لار و لامرد كه در همساينگي ما هستند و دو وزير در دولت دارند حداقل در آينده نزديک با همكاري شما منتقدين و اصحاب رسانه ما نيز حداقل يك استان بوشهري را به عنوان حداقل يك وزير در بدنه دولت داشته باشيم باور بفرماييد با اين جوانان مستعد در استان اين مهم دور از واقعيت نيست از رسانه اتحاد خبر هم بابت نمايه مقالات و نظرات كارشناسي سپاسگزاريم.
1397/02/01 - 01:05
1
1
نکاتی را به عرض استاندارمیرسانم که علاوه بر درستی این نقد وارد بر ایشان در زمینه های دیگر هم ناکارامدند.
اولین نکته : هدر دادن بودجه هایی ازقبیل دمیدن در روح مرده ی دانشکده ی کشاورزی وصرف صدها ملیون جهت گلخانه و درحالیکه بحران اب جدی است و چنین پروژه هایی نشان از عدم شناخت ایشان از شرایط اقلیمی منطقه است.
نکته دوم. عدم برخورد با حفرچاههای غیرمجاز وزیرکشت بردن هکتارها زمین از طرف کسانیکه کشاورز هم نبوده و عرصه را بر کشاورزان تنگدست تنگ وتنگ کرده اند .ومجوز دادن به پولدارها جهت احداث باغ شهری چه یکی ازتبعات ان بلعیدن اب است.
سه. عدم برخورد با پدیده ی شوم زمین خواری. ( بیش از یکصد هکتار از مرغوبترین زمینهایی کن اراضی ملی است)
چهار دخالت مدیران زیردست ایشان دراموری که به انها هیچ ارتباطی ندارندوازنفوذخود بر روند اداری ادارجاتی مانند اموزش وپرورش این اداره را ازمسیر خود خارج نموده اند. وبعنوان نمونه دبستانی که تا قبل از انتصاب معاونت اموزش ابتدایی در ایران زبانزد بود به مدرسه ی درجه سه تنزل یافته ..
درتامین اجتماعی توام پرسنل خبره وباتجربه این اداره را جابجا نموده و یا به شهرستانهای دیگر رفته اند و ونوعی سردرگمی در ارائه ی خدمت به ارباب رجوع ایجاد شده است.
سایرادارات دیگر هم دست کمی ازاین دو اداره ندارند شده ایم مانند شهر کوران و انگار همه کورند که اینهمه خرابی و اشفتگی را نمیبینند اینها مشتی نمونه خروار بود جنابان پیاده نظامی که یک نقد منصفانه اینچنین برافروخته اتان میکند!!
1397/01/31 - 23:12
2
3
درود بر جناب عبدالهي ولي همه ما يكي از مطالباتمان اين بود كه هيچكس سر جاي خود نيست و مسولين از هر جاي جامعه امكان دارد انتخاب شود و بايد قدردان اين موضوع باشيم كه افرادي كه در شغل خود تجربه كسب كرده اندبا عملكرد خوب ارتقا يابند و اين كمك ميكند افراد سر جاي خود قرار گيرند،كه بايد اميد داشت با رعايت شدن اين موضوع در ديگرد نهاد ها باعث به ثبات رسيدن ديگر نهادهاي دولتي باشيم.موفق باشيد
1397/01/31 - 22:48
2
4
خود وزیر محترم کشور و معاونین محترم سابق و فعلی ایشان وزارت کشوری می باشند .
1397/01/31 - 20:55
5
6
نظر جناب گراوند کاملا علمی و مدیریتی است چون هرکس هر جا استخدام شده از قبل کارش مشخص است .نخواهیم ان کار غلط ادامه پیدا کند
1397/01/31 - 20:52
5
8
سلام خدمت جناب عبدالهی

فکر میکنم فقط خواستی نقدی کرده باشی

چون کاری که الان استاندار داره میکنه تخصص گرایی هست و نقدت هم قوی نبود .

ولی خوب شدیدا با نقد شما مخالفم

چون معتقدم هر کسی باید تو. تخصصی که داره باید مدیریت کنه .
1397/01/31 - 20:42
4
4
امیدوارم کمر همتی که آقای استاندار بسته و استینی که ورکشیده و کمربندی که تا زیر بغل بسته برای خدمت به سرانجام برساند. قطعا منتظر آن روز هستیم. اما پانزده درصد هم درد جدیدی است
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین