امروز: يکشنبه 30 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 30 فروردين 1397 - 13:29

اتحاد خبر:بندر دیر در جنوبی ترین نقطه استان بوشهر و در سواحل خلیج همیشه فارس، واقع شده و با مرکز استان ۲۰۸ کیلومتر فاصله دارد.

اتحاد خبر_قاسم پاکدل:بندر دیر در جنوبی ترین نقطه استان بوشهر و در سواحل خلیج همیشه فارس، واقع شده و با مرکز استان ۲۰۸ کیلومتر فاصله دارد.
ساحل بندر دَیّر یکی از زیباترین مکان‌های ساحل و دریا می‌باشد. سه اسکله اصلی آن، صادر کننده و تامین کننده ماهی و میگو به داخل و خارج از کشور است.
بندر دیر در قدیم حاکم‌نشین دشتی بوده‌است.
وجود ناحیه بردستان و بندر بتانه در اطراف دیر و آثار تاریخی باقی مانده حکایت از سوابق تاریخی این شهر دارد.عکاس: مسعود رضایی


این بندر، دارای یکی از زیباترین سواحل جنوب ایران می باشد.
ماهی‌ها و دیگر آبزیان موجود به‌ویژه میگوی صادراتی آن از استثنایی‌ترین ویژگی های این بندر به شمار می‌رود که جزو مرغوب‌ترین ماهی‌های خوراکی کشور توسط ماهی‌گیران در حاشیه این بندر صید می‌شود.
بندر دیر بزرگترین اسکله صیادی کشور را در خود جای داده است. ماهی و میگوی این بندر بی‌نظیر است، نمونه‌های مختلف و لذیذی از ماهی در این بندر صید می‌شود که به عنوان نمونه می‌توان به ماهی حلوا سفید، شوریده و راشگو اشاره کرد.

 

تصاویر خود را برای نشر در قسمت تصویر روز اتحاد خبر به شماره ۰۹۳۶۶۳۲۰۱۱۴ ارسال نمایید تا با نام شما در این پایگاه خبری نشر داده شود. مثل همیشه با نظرات سازنده خود ما را یاری کنید.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین