امروز: يکشنبه 04 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 فروردين 1397 - 10:13
جهانگیری:
اتحاد خبر: معاون اول رئیس جمهور با اشاره به موقعیت سیاسی ایران در منطقه افزود: برخی قدرت‌های بزرگ و کشورهای منطقه متحد شده‌اند که به ایران آسیب برسانند. در برخی کشورهای غربی برای آسیب به ایران اتاق فکر ایجاد شده است، شرایط کشور بسیار حساس است. یک لحظه تصمیم و فکر اشتباه سرنوشت مردم را تغییر خواهد داد.
اتحاد خبر: معاون اول رئیس جمهور با اشاره به موقعیت سیاسی ایران در منطقه افزود: برخی قدرت‌های بزرگ و کشورهای منطقه متحد شده‌اند که به ایران آسیب برسانند. در برخی کشورهای غربی برای آسیب به ایران اتاق فکر ایجاد شده است، شرایط کشور بسیار حساس است. یک لحظه تصمیم و فکر اشتباه سرنوشت مردم را تغییر خواهد داد.

 

بخشی از اتفاقات در زمینه ارز سیاسی است؛ نگرانی در مردم باعث شده با خرید ارز در خارج از کشور ملک خریداری کنند / با افزایش اعتماد عمومی، دیگر کسی به فکر خرید ارز نمی‌افتد / عده‌ای نان خود را در باقی‌ماندن اختلافات می‌بینند / 6 ماه است می‌گویم با هم گفت‌وگو کرده و امید مردم به جامعه را افزایش دهید / اگر نجفی نمی‌خواست، هیچکس نمی‌توانست او را وادار به استعفا کند / موضع دولت در قبال پرونده سپتنا نیکنام روشن است؛ کسی حق ندارد به رای مردم یزد بی‌احترامی کند

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به موقعیت سیاسی ایران در منطقه افزود: برخی قدرت‌های بزرگ و کشورهای منطقه متحد شده‌اند که به ایران آسیب برسانند. در برخی کشورهای غربی برای آسیب به ایران اتاق فکر ایجاد شده است، شرایط کشور بسیار حساس است. یک لحظه تصمیم و فکر اشتباه سرنوشت مردم را تغییر خواهد داد.

 

 اسحاق جهانگیری (معاون اول رئیس‌جمهور) در جلسه شورای‌عالی استان‌ها با اشاره به مشکلات ارزی کشور گفت: آیا فکر می‌کنید مشکلات و مسائل ارزی همه ریشه اقتصادی دارد؟ ما در سال ۹۶ نزدیک به ۹۴ میلیارد تومان به خاطر صادرات وارد داشتیم و حداکثر نیاز ما برای واردات ۵۴ میلیارد تومان است. از سوی دیگر خدمات هم بین ۲۵ تا ۳۵ میلیارد دلار هزینه می‌برد. در نتیجه بین ۱۸ تا بیست میلیارد دلار درآمد اضافه داریم که باید به ذخایر ارزی اضافه شود.

 

به نوشته ایلنا، وی ادامه داد: باتوجه به این آمار‌ باید بگوییم که بخشی از اتفاقات در زمینه ارز سیاسی است، نه اینکه کسی مداخله کرده تا قیمت افزایش یابد بلکه به این معنا که برخی مردم را نگران آینده کرده و همین باعث می‌شود مردم حس کنند برای اطمینان باید ارز خریده و برای اطمینان در خانه نگه دارند. همین نگرانی در مردم باعث شده با خرید ارز در خارج از کشور ملک خریداری کنند درحالی که فقط با اجازه آن کشور می‌توانند وارد ملک خود شوند. اما همین امر برایشان اطمینان ایجاد می‌کند.

 

وی با بیان این مطلب که مسئله ارزی کشور راهکار ساده‌ای دارد و آن افزایش اعتماد عمومی است، گفت: با افزایش اعتماد مردم دیگر کسی به فکر خرید ارز نمی‌افتد.

 

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به موقعیت سیاسی ایران در منطقه افزود: برخی قدرت‌های بزرگ و کشورهای منطقه متحد شده‌اند که به ایران آسیب برسانند. در برخی کشورهای غربی برای آسیب به ایران اتاق فکر ایجاد شده است، شرایط کشور بسیار حساس است. یک لحظه تصمیم و فکر اشتباه سرنوشت مردم را تغییر خواهد داد، به همین دلیل نیازمند تفاهم، انسجام و همبستگی هستیم.

 

جهانگیری ادامه داد: ولیعهد جوان آل سعود در همه جای دنیا می‌چرخد و علیه ایران فضاسازی می‌کند. البته آنها کوچک‌تر از این هستند که کاری انجام دهند. امروز برخی جریانات تندرو در امریکا و غرب به همراه منافقین و برخی کشورهای منطقه می‌خواهند به ما آسیب برسانند.

 

وی با بیان اینکه کشور با چالش‌های جدی روبه‌روست و با نقطه مطلوب فاصله داریم، ادامه داد: حق مردم ایران است که یک کشور توسعه یافته داشته باشند اما در داخل کشور در زمینه مسائل سیاسی اختلافی وجود دارد و یک عده نان خود را در این می‌بینند که این اختلافات باقی بماند.

 

معاون اول رئیس‌جمهور در ادامه با تاکید بر افزایش اعتماد عمومی بر ثبات بازار ارز گفت: پس از انتخابات و پس از توافقات ژنو شاهد بودیم که قیمت ارز کمی پایین آمد و با افزایش اطمینان، مردم به این نتیجه رسیدند که دیگر نیازی به نگهداری ارز ندارند. من از شش ماه گذشته مدام در محافل مختلف می‌گویم اگر دلسوز مردم، جامعه، جمهوری اسلامی و انقلاب هستید با هم گفت‌وگو کرده و امید مردم به جامعه را افزایش دهید با گفت‌وگو می‌توان بخش عمده‌ای از چالش‌ها را از فهرست مشکلات کشور حذف کرد و این امر نیاز به گفت‌وگو دارد.

 

وی ادامه داد: نباید به فهرست چالش‌های کشور که در حال حاضر آب، صندوق‌های بازنشستگی و بیکاری در صدر آن هستند، مشکل جدیدی اضافه شود و با افزایش امید و سرمایه اجتماعی می‌توانیم به راحتی این فهرست را کاهش دهیم.

 

معاون اول ریاست جمهوری در ادامه به استعفای شهردار تهران اشاره کرده و فزود: اگر نجفی نمی‌خواست استعفا دهد هیچکس نمی‌توانست او را وادار به استعفا کند. برخی می‌گویند نجفی به علت فشارها استعفا داد اما همه مدیران تحت فشار هستند. نجفی به واقع خودش از سمت شهرداری کناره‌گیری کرد و علت آن کسالت و بیماری جدیدش بود.

 

جهانگیری افزود: از شورای شهر تهران درخواست می‌کنم سریعتر برای تهران، شهردار انتخاب کنند. شهردار قوی که دولت بتواند از او حمایت کرده و با او همکاری کند.

 

معاون اول در ادامه درخصوص سپنتا نیکنام (منتخب شورای شهر یزد) که مانع از حضور او در جلسات شورا شده‌اند، افزود: موضع دولت در قبال پرونده سپتنا نیکنام روشن است و کسی حق ندارد به رای مردم یزد بی‌احترامی کند.

 

منبع: «انتخاب»کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین