امروز: چهارشنبه 07 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 فروردين 1397 - 08:24

اتحاد خبر: رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دشتی استان بوشهر گفت: پس از زلزله 20 فروردین ماه سال 1392 در بخش شنبه و طسوج این شهرستان تاکنون یک هزارو 600 واحد مسکونی در منطقه بازسازی شده است. سید اصغر صالحی در سالروز وقوع زلزله بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی افزود: بر اساس آخرین برآورد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بر اثر...

اتحاد خبر: رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دشتی استان بوشهر گفت: پس از زلزله 20 فروردین ماه سال 1392 در بخش شنبه و طسوج این شهرستان تاکنون یکهزارو 600 واحد مسکونی در منطقه بازسازی شده است. سید اصغر صالحی در سالروز وقوع زلزله بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی افزود: بر اساس آخرین برآورد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بر اثر این زلزله در 2 شهر شنبه، کاکی و 23 روستای شهرستان دشتی یکهزارو 195 واحد مسکونی بطور کامل تخریب شد و 956 واحد مسکونی آسیب دید.

به گزارش ایرنا؛ وی اضافه کرد: با تلاش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همکاری و همیاری سایر ادارات و نهادهای شهرستان دشتی، شوراهای اسلامی، شهرداران و دهیاران مناطق زلزله زده یکهزارو 600 واحد مسکونی بطور 100 درصد بازسازی و تحویل مردم شد.


وی بیان کرد: برای بازسازی هر واحد مسکونی 290 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت و کمک بلاعوض دولت هزینه شد.


صالحی ادامه داد: بعد از زلزله بیش از 100 هزار متر مربع از معابر، کوچه ها و خیابان های روستاها و شهر شنبه بهسازی و آسفالت شد که سبب بهبود وضعیت حمل و نقل و رفاه مردم و تغییر اساسی مبلمان این مناطق شده است.


وی افزود: برای بهسازی و آسفالت معابر مناطق زلزله زده دشتی 68 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.


صالحی بیان کرد: تنها 10 تا 15 درصد واحد های مسکونی در شهر و روستاهای زلزله زده بخش شنبه به دلیل مهاجرت مالکان آنها تکمیل نشده است.


زلزله‌ 6.1 ریشتری روز 20 فروردین ماه سال 1392 در بخش شنبه و طسوج از توابع شهرستان دشتی را لرزاند که در این حادثه 37 نفر جان خود را از دست دادند.


بخش شنبه و طسوج با 10 هزار نفر جمعیت در 135 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین