امروز: دوشنبه 01 بهمن 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 28 اسفند 1396 - 13:03
اتحاد خبر: معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۱ تن و ‏‏۹۵۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته سوم اسفند ماه در کشور خبر داد.
اتحاد خبر: معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۱ تن و ‏‏۹۵۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته سوم اسفند ماه در کشور خبر داد.

خبرگزاری ایسنا؛ اسداله هادی‌نژاد گفت: مجموع کشفیات در هفته مزبور ۱۲ هزار و ۹۵۳ کیلوگرم است که نسبت به هفته گذشته که ۱۱ هزار و ۳۳۱ کیلوگرم بوده که ۱۴.۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

وی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان ۱۱۲۰۴ کیلوگرم بوده است که ۸۶.۵ درصد از مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

وی افزود: در این مدت نیز ۱۳۵۳ حشیش، ۱۶۶ کیلوگرم هروئین، ۴۴ کیلوگیرم مورفین، ،‏‏ ۴۹ کیلوگرم شیشه، ۲۵۰ کیلوگرم پیش‌ساز ‏‏و ۱۳۵ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.

 

معاون مقابله با عرضه ستاد با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۳۹۱ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۹.۳ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

 

هادی‌نژاد افزود: از مجموع ۸۰۱ هزار و ۸۷۵ عدد قرص‌های روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد به ترتیب با ۷۹۸ هزار عدد مربوط به استان آذربایجان شرقی، ۱۵۲۷ عدد استان فارس و ۱۱۰۰ عدد استان آذربایجان غربی و مابقی استان‌های همدان، خراسان شمالی، گیلان، کردستان و تهران می‌باشد.

 

وی بیان کرد: از مجموع ۲۵۰ لیتر پیش‌سازهای مکشوفه در هفته مورد گزارش بیشترین مقدار به ترتیب با ۲۲۰ لیتر مربوط به استان سمنان، ۲۰ لیتر مربوط به استان تهران و ۱۰ لیتر مربوط به استان آذربایجان غربی است.

 

معاون مقابله عرضه ستاد در ادامه با بیان اینکه بالغ بر ۸۳.۷ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور می‌باشد،‌ گفت: بیشترین حجم کشفیات با ۵۴۰۳ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۴۷ درصد کشفیات کشور می‌باشد و استان هرمزگان با ۲۴۲۳ کیلوگرم، کرمان با ۱۶۰۳ کیلوگرم، بوشهر با ۶۰۰ کیلوگرم، اصفهان با ۵۲۴ کیلوگرم و یزد با ۴۸۲ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، هادی‌نژاد افزود: سهم کشفیات سه استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از کشفیات کل کشور در هفته مذکور با افزایش چشمگیر نسبت به رقم ۴۹.۱ درصدی هفته قبل به ۷۲.۸ درصد از مجموع کشفیات کشور رسیده است.

 

وی افزود: همچنین طی این مدت ۱۳۲ دستگاه خودرو ، ۱۱ دستگاه موتور سیکلت، ۱۲ قبضه سلاح و ۲۳ دستگاه موبایل توقیف شد./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین