امروز: سه شنبه 28 اسفند 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 14 اسفند 1396 - 12:48
روی خط مدیر مسئول

اتحاد خبر-اکبر صابری: شورای اسلامی شهر برازجان -دور پنجم- در سال اول کار خود بسیار خوب و منسجم نشان داده است. همه در کنار هم با دلسوزی و صرف وقت زیاد پیگیر مسائل و مشکلات شهر و شهرداری و مردم هستند. یکی از امور معطل مانده در شورای قبل "روز برازجان" بود که شورای پنجم با درک ضرورت این مهم و انسجام و همدلی 12 اسفند را به عنوان ...

روز برازجان؛ روزی برای همدلی و اعتلای شهر

اکبر صابری:

شورای اسلامی شهر برازجان -دور پنجم- در سال اول کار خود بسیار خوب و منسجم نشان داده است. همه در کنار هم با دلسوزی و صرف وقت زیاد پیگیر مسائل و مشکلات شهر و شهرداری و مردم هستند.

 

یکی از امور معطل مانده در شورای قبل "روز برازجان" بود که شورای پنجم با درک ضرورت این مهم و انسجام و همدلی 12 اسفند را به عنوان "روز برازجان" انتخاب نموده و در شورای فرهنگ عمومی شهرستان هم به تصویب رساندند. کاری پسندیده و قابل تحسین که باید بابت آن از شورای شهر تقدیر کرد.


اینجانب در مرداد ماه 1391 در نامه ای مکتوب به شورای شهر برازجان خواستار نامگذاری روزی به نام برازجان شدم. (ثبت یک روز به نام "روز برازجان" در تقویم)

پس از آن در جلسه شورای شهر (دوره سوم) نیز حضور پیدا کرده و دلایل این مهم را تشریح کردم. شورای سوم شهر هم با کلیات طرح پیشنهادی من موافقت کرد ولی متاسفانه به دلیل برخی اختلافات اعضاء با یکدیگر و مشکلاتی برخی اعضا با اکبر صابری به عنوان پیشنهاد دهنده طرح که نکند این مهم به نام وی تمام شود روی این طرح به جمع بندی نرسیدند تا کار به شورای چهارم کشیده شود. 

 

شورای چهارم با اکثریت -پنج رای موافق-، 12 اسفند را به عنوان روز برازجان انتخاب و تصویب کرد(پیشنهاد جناب آقای هادی کفاش) که چون با مخالفت شدید 4 عضو دیگر عملاً ابتر ماند و به مرحله اجرا نرسید. تا اینکه بالاخره شورای پنجم در اولین سال فعالیت خود کار نیمه تمام شورای قبل را تمام و روز برازجان را با تصویب در شورای فرهنگ عمومی شهرستان نهایی کرد.

در همینجا لازم می دانم از شورای پنجم شهر برازجان که پیگیر این مهم بودند و اعضای شورای چهارم شهر که تصویب اولیه این روز را انجام دادند تشکر و قدردانی نمایم.


امسال در اولین سال تصویب روز برازجان متاسفانه وقت برای تدارک برنامه های خوب و مهم کافی نبود در عین حال برنامه هایی اجرا گردید. ضمن تقدیر و تشکر از همه اعضای شورای شهر و فرماندار فرهیخته و امام جمعه محترم که در شورای فرهنگ عمومی تصمیم شورای شهر را مورد تایید قرار دادند انتظار می رود در سال های آینده برنامه های روز برازجان در شان مردم فرهیخته و فهیم این شهر برنامه ریزی و اجرا گردد. برنامه هایی که می تواند شامل تجلیل از شخصیت های سال برازجان در رشته های مختلف، معرفی شهر برازجان و پتانسیل های آن، معرفی نخبگان جوان و غیره... باشد.

 

در روزی از هفته ی برازجان همه برازجانی ها و دشتستانی هایی که در سراسر ایران یا حتی جهان دارای موقعیت علمی، اقتصادی، سیاسی یا اجرایی هستند و به نوعی سرمایه های این شهرستان محسوب می شوند دعوت و در مراسمی ضمن هم اندیشی از توان آنها برای پیشرفت و توسعه شهر و شهرستان استفاده گردد.

با استفاده از توان رسانه های فعال شهر نام برازجان را در طول این یکهفته در سراسر ایران مطرح و استعدادها و پتانسیل های این شهر در ابعاد مختلف معرفی و شناسانده شود. جشن ها و برنامه های شاد و با نشاط برنامه ریزی شود. شهروند افتخاری برازجان انتخاب و معرفی شود.

و البته دهها برنامه ی مناسب و ارزنده دیگر که می توان به آن فکر کرد و با تامین اعتبار و برنامه ریزی مناسب اجرا کرد تا مردم این دیار به شهرشان افتخار کنند. با همه ی این تفاسیر امیدواریم که تصویب روز برازجان در سال 96 و در این دوره ی شورای شهر بتواند سرفصلی در توسعه همه جانبه و برجسته تر شدن نام این شهر در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، هنری و... باشد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1396/12/29 - 13:38
0
0
اگر شهردار محمدی برای 4سال ماندگار شد ,شورای 5پاکترین شورا است . شورا پست استانداری ,و ریاست نیست , رییس برازجانیها شدن نیست ,برای کرسی شورا بعضی عزیزان 6ماه جلوتر انتخابات ,شروع کردند ,در انجمن ,اولیا مدارس ,به شدت فعالیت ,روز اصولگرا ,شب اصلاح طلب,از هیچ کوشش ,خلاف قانونی دریغ نورزیدند ,خودشان را روی همه افراد انداختند , شهردار محمدی را عوض نکنید .
1396/12/29 - 13:27
0
0
با عرض سلام خدمت جناب استاد صابری ,اقای صابری ,شهردار محمدی پاک دست است ,زمزمه های به گوش می رسد که گروهی دنبال این هستند که شهردار محمدی را بر کنار کنند ,انها می گویند ما هزینه های زیادی کرده ایم تا موفق شده ایم ,ما هزینه ها را بایست در بیاوریم ,اگر هزینه ها در اورده نشود ,که مجبوریم ,شهردار برکنار کنییم ما صبر می کنییم ببینیم شهردار محترم بر پاک دستی خود استقامت می کند ,یا در فکر هزینه ها است ,تا بماند .
1396/12/19 - 14:56
0
0
سلام آقای صابری گرامی ، شما به عنوان مشاور فرهنگی استاندار ، یک دفتر در شهر برازجان داشته باشید تا شهروندان از نزدیک با شما ملاقات داشته باشند ، طرحها وایده ها حتی انتقادات شهروندان می تواند کمک بزرگی برای توسعه شهر باشد .
1396/12/17 - 18:49
2
0
جناب صابری همه نظریات و واقعیتها را درج کنیید,نظریات را درج کنیید تا مشکلی از این شهر حل شود ,به قران قسمت می دهم .
1396/12/17 - 13:44
2
1
سلام جناب صابری . من دشمن شما نیستم . ولی خدایی به برازجان نگاه بیندازیید خدایی . برازجان چه دارد .جوان برازجان چه دارد . خانم برازجان . مرد برازجان چه دارد . فضاهای سبز برازجان در چه وضعیتی هست . چرا خانواده ها از فضاهای سبز شهر برازجان استفاده نمی کنند . من می دانم .فقط در فکر ابرویشان هستند . می ترسند . امنیت و فرهنگ لازم وجود ندارد.........
معتاد کردن جوانان مردم جرم نیست . جناب صابری ساقی گری جرم نیست پخش هروعین . کراک شیشه . گروهی هم می ایند سهم شان را می گیرند و خوب می خورند .
چرا در برازجان پلیس راهور خیلی خیلی خیلی خیلی کم فروغ است چرا ورودی شهر بلیس نیست .کیوسک شبانه روزی بلیس . چرا نیست .چرا نیست .چرا نیست . چرا خروجی شهر کیوسک شبانه روزی بلیس نیست . چرا در بوشهر به خوبی هست چرا بوشهر دهکده گردشگری ان بنجاه کیلومتر است . چرا برازجان ندارد . برازجان چرا این همه خاموش است . چرا شهر تاریک است .چرا ... روبروی شهرداری برازجان دوتا ستون زده اند . پشت ستونها چه خبر است . چه خبر است . چه خبر است . چرا اصلاح عمومی انجام نمی گیرد . چرا ظاهر کاری . چرا ظاهر کاری . مگر برازجان فقط خیابان بیمارستان و بلوار بسیج و فرهنگ شهر است . چرا مسولین بهترین جای شهر زندگی می کنند . چرا مسول بزرگواری . در حسین اباد .علی اباد و خضر و کلیجا زندگی نمی کنند . اگر حسین اباد .بازرسی .علی اباد . خضر شهر برازجان نیست . ان را از برازجان جداکرده و اسم روستای علی اباد . حسین اباد . خضر بران بگذاریید .
جناب صابری چرا خیابان نبوت کنار فرمانداری سنگ فرش می شود ....... ولی کیف قابی در ان تمام نمی شود . چرا بلیس به موقع سر صحنه حاضر نمی شود . چرا چرا . با یک دقیقه زودتر بلکه قتلی صورت نگیرد . چرا موقع چهارشنبه سوری برازجان بوی باروت می گیرد. چون شما در خیابان نیستید ولی من هستم . مسول نیستم ولی به خاطر حس انسان دوستی در شرایط سخت وارد خیابانهای شهر برازجان می شوم . چرا دیه ان خانمی که دو سال گذشته در چرخ فلک کلن المان در میدان گنجی ...... هنوز برداخت نشده است . شما ها و فعالین اجتماعی شهر به سراغ ان بچه رفته ایید که در اغوش مادرش از چرخ فلک دورتمند المان در فلکه گنجی برتاب شد رفتیید . می دانیید در چه وضعیتی بسر می برد . وضع تقسیم اب و برق در برازجان به چه شکلی است . چناب صابری شما در جریان هستیید در شهر برازجان شبها به چه تعداد شکمهای جوانان برازجانی با خنجر توسط دوستان خود باره می شود . خواهشا از بیمارستان شهید صادق گنچی امار بگیریید. گرچه نگویند محرمانه هست . چرا این همه امار طلاق بالا رفته است . مگر ازدواج سنت رسول الله نیست . چرا پیشگیری نمی شود . چرا این همه فساد و فحشا به خاطر گرسنگی و شکم خالی بالا رفته است .... چرا برد دربی برازجان از دست موتور سوران در حال انفجار است ..... چرا . چرا ...چرا .... چرا ..... چرا.... چرا مردم برازجان نباید تفریگاه داشته باشند .... چرا /. چرا.... چرا روز سیزده بایست به بخش ارم بروند .....
چرا ورودی برازجان ......... خروجی برازجان اصلاح نمی شود ... چرا در تاریکی مطلق است و برای رانندگان گیچ و نامفهوم است . ......
چرا دره های فصلی در شهر برازجان در تاریکی مطلق به سر می برد .... چرا سر و سامان داده نمی شوند /....... . چرا بایتخت برازجان خ بیمارستان . یا شهید چمران شده ......چرا چرا ...... چرا ...... جناب صابری عزیزی برازجان به شدت به کلینیک مشاوره شبانه روزی نیاز دارد تا اگر مشکلی برایش بیش امد به خانم مشاوره و یا اقای مشاوره مراجعه کند ...... نه به کلاشینکف و کلت کمری چهارد ه تیر مراجعه کند . اقای صابری خیلی مساعل محرمانه است و شرمنده هستم و نمی توانم بیان کنم ....... اقای صابری عزیز تا این مشکلات برازجان که ربع ان هم ایراد نشد برازجان روز ندارد ..... برویید برازجان را سر و سامان دهیید بعدا برای برازجان روز انتخاب کنیید .................و ................و ...............و .............و .......... و.........و............و ........... برازجان با دوتا مجسمه زرافه فرهنگ درست نمی کند ......و به ارامش هرگز نخواهد رسید.
1396/12/17 - 12:31
4
0
جناب استاد صابری بهتر است در فکر ارامش شهر باشید ,شهر برازجان ارامش در ان نیست ,جناب صابری در بعضی عروسیها مشروب مصرف می شود , برخی جوانها مشروب خوار شده اند, عروس در شهر برازجان وارد می شود ,کلاشینکفها ,و سلاح های دیگر به شدت تیر اندازی می کنند ,تیراندازی, مشروب خوری ,ادم کشی مشکلی ندارد ,موسیقی مشکل دارد؟ جوانان برازجان عقده ای شده اند
1396/12/17 - 09:08
0
3
مهم اینست که روزی به نام برازجان داشته باشیم . این تفکر درستی نیست که این روز حتماً باید به تولد ، وفات یا شهادت اشخاص و یا افتتاح مؤسسه یا نهادی گره بخورد ./ص
1396/12/16 - 22:28
5
2
اگر همان اول تصحیح شده روز برازجان یعنی گزینه شکوفائی طبیعت ونخلزارها را می نوشتید انتقادی نبود : بنابراین منتقدین حق داشته اند که اظهار نظر کنند : بسیار ارزشمند است که نظر دیگران را محترم بدانیم و از بزرگان این شهر که خدمتگزار نیاکان ما بوده اند قدردانی وتشکر کنیم./ص
1396/12/16 - 13:27
0
6
روز برازجان با عنوان آغاز موسم شكوفايى طبيعت ونخلزارها در شوراى فرهنگ عمومى مصوب ونهايى شده و عنوانى تحت گرده افشانى وجود ندارد واصلاح شده است.
منتقدين محترم كمى اطلاعات خود رو كامل تر كنند. بعد اظهارنظرفرمايند.
1396/12/16 - 12:11
6
2
والا به پیر به پیغمبر وجه تسمیه روز برازجان خوب نیست. آخه این روز پیشنهاد کی بوده،بابا به روز بوشهر،به روز جم و...نگاه کنید،شما رابه خدا هنوز دیر نشده،تجدید نظر کنید
1396/12/16 - 09:58
1
6
اسفند ماه در دشتستان زایش و زیبایی طبیعت را درپی دارد البته اگر سال پرباران بوده باشد و حداقل این است که هوا در این ماه مطبوع طبع همگان است و با توجه به اینکه یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب یک روز به نام هر شهری انتخاب زمانی است که طبیعت و هوایی معتدل حاکم باشد. اگر به روزهای انتخاب شده برای سایر شهرها نظیر بوشهر، شیراز، اصفهان و... را بررسی کنید می بینید این اصل رعایت شده است و هیچکدام از شهر ها هم روز تولد یا وفات یا شهادت مبارزان و بزرگان و مشاهیر را استفاده نکرده اند چون اختلاف برانگیز است به طور مثال در شیراز تولد حافظ باشد یا سعدی؟ در اصفهان تولد شیخ بهایی باشد یا مجلسی در برازجان تولد شیخ مجاهد باشد یا غضنفر السلطنه ؟ روز تولد این شهید بزرگوار باشد یا آن شهید بزرگوار؟ روز افتتاح شهرداری باشد یا فرمانداری؟ روز افتتاح اولین دبستان باشد یا اولین دبیرستان؟ و مسئله مهم این است که جدای از این مسائل روزی به نام برازجان باشد همایش مردمی برگزار شود پتانسیل های شهر، خدمتگزاران صدیق، مادران خوب، پدران خوب شهروندان خوب و دهها مسائل دیگر بررسی و شناسایی شوند اتحاد و یکپارچگی و فرهنگسازی برای توسعه و اعتلای هرچه بیشتر شهر مطرح شود. یکی از کامنت ها حاوی توضیحات جالبی است و به واقع روز بسیار خوب و مبتنی بر فرهنگ باستانی ما ایرانیان انتخاب شده و به یاری خدا موجب شادمانی و وحدت هرچه بیشتر شود.
1396/12/15 - 16:59
8
2
شهری که دارای مفاخر مبارزاتی وخدماتی می باشد روز گرد افشانی نخل برای آن زیبنده نیست !!!!
1396/12/15 - 15:30
9
2
واقعا مسخره تر از این مناسبت نبود روز گرده افشانی درخت نخل....
1396/12/15 - 12:39
1
9
درود به آقایان صابری و کفاش و تشکر از آقای پرنیانی با این توضیحات جالب .
1396/12/15 - 11:13
1
1
متاسفانه برای روز برازجان برنامه های مهم و جالب توجهی امسال پیش بینی و اجرا نشد. انشاالله سال های بعد برنامه های بهتری در نظر گرفته شود.
1396/12/15 - 08:58
1
11
با درود و تشکر از جناب آقای صابری ارائه دهنده اولیه پیشنهاد روز برازجان و جناب آقای هادی کفاش ارائه دهنده ایده ۱۲ اسفند به نام روز برازجان که ذکاوتمندانه این روز را که نزدیک به روز سپندار مذگان است را انتخاب نمودند و همچنین اعضا محترم شورای شهر که به اتفاق آرا این روز را تصویب نمودند بدیهی است که اگر قرار است فقط یک روز مد نظر باشد این یک روز ممکن است به یک روز غیر تعطیل و یا روزی بخورد که امکان برگزاری مراسم خاصی وجود نداشته باشد و بهتر است از هم اکنون به فکر اختصاص دادن یک هفته به آن باشیم که بتوان مراسم پر و پیمانی داشت که شروع آن روز ۵ اسفند ماه یعنی همان روز برگزاری جشن ملی باستانی سپندار مذگان باشد. در فرهنگ باستان زمین نماد باروری بوده چون با فروتنی، تواضع و گذشت زندگی را به همه زیستمندان هدیه می‌کند. به همین دلیل در فرهنگ باستان اسفندگان (اسپندگان) را به‌عنوان نماد تمایلات مادرانه و باروری می‌پنداشتند. ( که شامل باروری نخل که ایده آقای کفاش هم بوده است میشود)
در فرهنگ باستان در این روز بانوان لباس‌های نو می‌پوشیدند، و زن‌هایی که مهربان، پاکدامن، پرهیزکار و پارسا بوده‌اند و فزندان نیک را به جامعه تحویل می‌دادند، مورد تشویق ویژه مسؤلین و آحاد جامعه قرار می‌گرفتند و زن‌ها از مردان خود هدایایی دریافت می‌ نمودند. و این روز روز مهرورزی و عشق بوده است.
1396/12/15 - 08:24
1
8
روز برازجان گرامی باد
ادبیاتی که در برنامه های طنز و نمایش در چند همایشی که من بودم، ادبیاتی حقیر ، بسیار نازل و مبتذل بود و حال آدم را به هم میزد. من که طاقت نیاوردم و از جایم بلند شدم و رفتم هوا بخورم. همه اش مسخره کردن همدیگر و توهین و تحقیر هم و بدآموزی در حضور کودکان خردسال معصوم و نوجوانان و جوانان
1396/12/14 - 18:23
1
0
از دقت نظر و توجه آقای صابری برای پیگیری روز برازجان سپاسگزاریم. درود مرد دلسوز شهر
1396/12/14 - 15:44
11
2
شهر برازجان با داشتن اینهمه مفاخر وشخصیتهای معروف ، شهدای گرانقدر و همچنین تاریخ سراسر افتخار خود دارای گزینه بهتری برای انتخاب روز برازجان نبود؟
1396/12/14 - 13:15
2
3
آقای صابری دستتون درد نکند
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین